Friday, April 26th |
Lyder Røed feat. OJKOS på Becco! | Becco |
Gard Nilssen Acoustic Unity - Minikonsert og signering! | Big Dipper |
BLITZ 42 BIRTHDAY | Blitz |
Kora Sounds: Peder Mannerfelt (SE), Katatonic Silentio LIVE (IT) & Børre | Blå |
Oberst // New Album Listening & Dj | Brewgata |
Grønland Gull og Diesel | Cosmopolite |
Castaway Hounds // DUNK | Dunk |
KLUBB: Pippa x Alme w/Friends | Hausmania |
Baskery (S) | Herr Nilsen |
Oslo Brassfestival 2024 | Jakob |
EMERGENZA FESTIVAL 2024 Semifinale | John Dee |
Frædag x Toy Tonics: Cody Currie + Sam Ruffillo + Bjørn Torske (Techno set) + Olanskii (Techno set) | Jæger |
André Bratten & Olefonken // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Nervevrak + Spraint // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Oslo-filharmonien - Mäkelä | Konserthuset |
Mayflowe Madame "Observed in a Dream" + special guest: Glassmanet | Mir |
Madame "Observed in a Dream" + special guest: Glassmanet | Mir |
Only Connect Oslo: Cikada – Lars Skoglund: Tre rom | Ny Musikk |
Only Connect Oslo: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind Torvund | Ny Musikk |
Only Connect Oslo: Telemark Kammerorkester med Per Kristian Skalstad: Tze Yeung Ho / Gloria Coates | Ny Musikk |
HELTER SHELTER | Olsen |
OSLOCITYFUCKBOY | Parkteateret |
Einars kviss /// Quiz | Postkontoret |
SUNKEN (DK) + GRAVKVÄDE (SE) // REVOLVER | Revolver |
REITIR | Riksscenen |
MELISSA HORN | Rockefeller |
Standup på SALT | Salt |
Quiz og afterwork med quizmistress Austinat på SALT! | Salt |
DJ kurs med Cosmo Kessler fredager kl 17-19 | Sentralen |
Teaterforestillingen SPEIL/SELV, skrevet av Jenny K Hansen | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
HENRIK FLADSETH – Lavkultur | Sentrum |
Norsk Militær Tattoo | Spektrum |
Chaos and the Calm // Ep release party | Uhørt |
Ultimate Real Emo / STORMO after party | Vaterland |
STORMO (IT) // Vaterland // Supp: Nagirčalmmiid & THEFALLS | Vaterland |
Only Connect: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind Torvund | Victoria |
Klubb: Our House m/ Enrique Silva | Youngs |
Saturday, April 27th |
Vaarin - minikonsert og signering! | Big Dipper |
Smalltown Supersound x Munch x Blå: André Bratten + L.I.T.S.W.D. | Blå |
Disney-quiz på Brød & Sirkus | Brød & Sirkus |
Hits for Quiz – musikkquiz med liveband! | Brød & Sirkus |
Kristin Evens + Anita&Rémy // DUNK | Dunk |
HAUS-BOOKING: Mikkel Rev x Pipistrella | Hausmania |
Fredrik Villmow kvartett // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Jan Arild Sørnes & The Elektriske Bandet - slippkonsert | Herr Nilsen |
HOUSEFUNKn’DISCO: “Nowhere Grooves” | Ingensteds |
Vitae - en vårkonsert med Artemis | Jakob |
EMERGENZA FESTIVAL 2024 Semifinale | John Dee |
Astronomies (Supp: Ocean Daze) // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
PURE ECSTASY #28 | Kafé hærverk |
HANAMI - Japansk blomstringsfest på Kampen 2024 | Kampen Kaffe & Bar |
Kate Gulbrandsen | Konserthuset |
Snatam Kaur | Konserthuset |
Quarter Wolf: "Live at Last Train"-album release + Lokal Politikk | Last Train |
Salige syndere | Mir |
Only Connect Oslo: Avslutningsfest | Ny Musikk |
Only Connect Oslo: KORK med Ilan Volkov + ABYSS: Samimi Mofakham / Miller / Shlomowitz & Rezaei | Ny Musikk |
Only Connect Oslo: Jessica Ekomane | Ny Musikk |
DE SKYLDIGE ,Ettermiddagskonsert | Olsen |
TRENCH DOGS, VRID UPP, HITSKRIEG | Olsen |
Harmonica Showdown (US/UK/SE) | Oslo Bluesklubb |
NIX & THE NOTHINGS // SUPP: TBA // PARKSALONGEN | Parksalongen |
Pil & Bue | Parkteateret |
Jonas Alaska - Solo // Postkontoret | Postkontoret |
Omniself, Rut Fessler (SE) | Revolver |
HATE ANGEL + STRYKNIN + NEDERLAG // REVOLVER | Revolver |
BARE EGIL SPELLEMANNSLAG UTSOLGT | Riksscenen |
Tuvas Blodklubb: Spelemannslaget til fremjing av møsagrodde låttar | Riksscenen |
KENNETH LIEN | Riksscenen |
BARE EGIL SPELLEMANNSLAG | Riksscenen |
Cocktail Slippers & Sugarcane Hangover live @ Rock in | Rock In |
MELISSA HORN | Rockefeller |
Filmklubb:Ponyo | Rommen scene |
Bootyswing Burlesque på SALT! | Salt |
Konsertserien: SE OPP! #8: Vokal og orkester | Sentralen |
Sound of Irish Inspirations - en irsk danse forestilling | Sentralen |
Sound of Irish Inspirations - en irsk danse forestilling | Sentralen |
ElektroLOUD labkveld | Sentralen |
Teaterforestillingen SPEIL/SELV, skrevet av Jenny K Hansen | Sentralen |
Tre små griser | Sentralen |
Verdensfolk kunst: Tyrkisk mosaikkunst & lampeverksted | Sentralen |
Tre små griser | Sentralen |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
OSLO BRASSFESTIVAL 2024 | Sentrum |
Titi - Senegals "løvinne" // Drammen | Union |
The Pink Eye And Grave Danger Slippkonsert // Special Guests: Polyfrenetics // Vaterland | Vaterland |
BARNAS JAZZSCENE | Victoria |
Peter Evans – Being & Becoming | Victoria |
Nouvelle Vague | Vulkan |
Sunday, April 28th |
GAMLEBYEN VÅRMARKED | Fuglen |
OSLO OPEN - HAUSMANIA KULTURHUS | Hausmania |
Søndagsjammen på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Larvik Storband – Late in the Evening | Herr Nilsen |
DIZZEE RASCAL – Don’t Take It Personal | John Dee |
*MIDNIGHT SUN* - LIVE IN CONCERT | Konserthuset |
RADKA TONEFF 'Winter Poem': Albumlytt m/Arild Andersen og Marta Breen | Kulturhuset |
DJ RadiOgAgAzzA@MIR | Mir |
Dj Radiogazza @MIR | Mir |
Jazzjam # 14 // Parksalongen | Parksalongen |
Små Grå | Parkteateret |
Falne: Johanna Feirer Sin Fødselsdag! | Revolver |
VV + support: Zetra | Rockefeller |
Ceili - Irsk sosialdans for alle | Sentralen |
Tablao Flamenco | Sentralen |
Voyage of Creation presents Tale of Creation "An International Charity Couture Fashion Show" | Sentralen |
Tingenes magiske liv | Sentralen |
Livsfortellinger. Skrivekurs med Kjersti Wold | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
Brazilian Party - 1° Samba É Nois! Oslo - Roda de Samba com Vando Oliveira, Grupo Churrasco Na Brasa | Tukthuset |
International Jazz Day Celebration with Yeisy Rojas | Uhørt |
International Jazz Day Celebration with Yeisy Rojas | Uhørt |
Konsert med elever fra Oslo kulturskole | Victoria |
Monday, April 29th |
Amalie Dahl's Dafnie // Becco | Becco |
Salmer på pøbb #11 | Herr Nilsen |
VENDED Special guests: The Gloom In The Corner + Profiler | John Dee |
Slipp-konsert for Robert Vendettas fjerde album "Vendetta Del Disco" | Mir |
Vendetta Del Disco + support | Mir |
Einars kviss /// Quiz | Postkontoret |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
MAndagsjazz på Smia: m/Magne Arnesen | Smia |
Bryan Adams | Spektrum |
Tuesday, April 30th |
Fieh 4 Gaza | Becco |
Ledisi | Cosmopolite |
Miller Sessions | Herr Nilsen |
Det Gode Selskab - Natt til første mai // Ingensteds, Indigo & Bortenfor | Ingensteds |
Allsang dagen før dagen | Jakob |
OIL CITY SLICKERS // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Hollowside + Dynamilla // Kulturhuset | Kulturhuset |
Perry Dear & The Deerstalkers | Last Train |
ELEKTROAKUSTISK FOAJÉ - Jennifer Torrence // Jenny Berger Myhre + Dovile (DJ) | Mir |
ELEKTROAKUSTISK FOAJÉ- Jennifer Torrence // Jenny Berg Myhre + Dovile (Dj) | Mir |
von Krogh | Parkteateret |
Tenacious D Vorpsiel / Nachspiel | Rock In |
AMARA | Rockefeller |
NOVO QUARTET: konsert og programlansering | Sentralen |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
NATT TIL FØRSTE FOR PALESTINA | Sentrum |
Tenacious D – The Spicy Meatball Tour | Spektrum |
Svartepetter | Storgata 26 |
Hard Luck Street // Uhørt. | Uhørt |
Tenacious D Pre Show Pizza Party // Vaterland | Vaterland |
Klubb Røde Dager // Natt til 1. mai og 8. mai | Youngs |
Wednesday, May 1st |
Rød på Blå | Blå |
1. mai-fest på Folk | Folk i Storgata |
1. mai konsert med Dylan Bonanza og Opera | Herr Nilsen |
HOT JAZZ TRIO | Herr Nilsen |
PÅ STENGRUNN - sen konsert (kl 21) // Josefine Visescene UTSOLGT | Josefine |
PÅ STENGRUNN - tidligkonsert (kl 18) // Josefine Visescene UTSOLGT | Josefine |
Natt til 1. mai på MS Bjørvika | MS Bjørvika |
BRYSON TILLER | Rockefeller |
BRYSON TILLER | Sentrum |
Antiquiz // Vaterland | Vaterland |
Uhørt! REICHE + Betong | Victoria |
Mannskoret // Youngs Nede | Youngs |
Thursday, May 2nd |
Palehound (US) | Blå |
Palehound | Blå |
Film- og TV-quiz på Brød & Sirkus | Brød & Sirkus |
Morgan Jay | Cosmopolite |
Bastian! // Dunk | Dunk |
Bingokongen på Goldie! | Goldie |
Folk & Røvere feat. Ravi & Sjur Miljeteig | Herr Nilsen |
ANNA KAJANDER Releasekonsert + special guest: Døssi | John Dee |
Moon Relay slippfest// Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
DANAKIL SAFARI - UP&COMING Konsertserie @MIR | Mir |
JUNG | Parkteateret |
MOSHI MOSHI & THE MOIST BOYS - EP RELEASE - Supp.: HANS KVIST // REVOLVER | Revolver |
SPÖKET I KÖKET | Riksscenen |
TEDDY SWIMS performing with Freak Freely I've Tried Everything But Therapy Tour + special guest: Paul Russell | Rockefeller |
Musikal Open-Mic på SALT | Salt |
JON PARDI + support: Dillon Carmichael | Sentrum |
Torsdagsterapi: Kompressorkanonen, DJ Sol & Børre // Stallen & Bakgården | Storgata 26 |
Uhørt Unplugged // Chris Cort // Sindre Tysdal // Jon Stega | Uhørt |
Moksha | Victoria |
Miss Monique | Vulkan |
Tørstday Standup med Inia, Kim og Marius på Youngs | Youngs |
Friday, May 3rd |
Live Karaoke med Dansemaskintelegrafen | Betong |
SUARA x NEW ERA | Blå |
Messier 16 // Dj | Brewgata |
ALL APE PRESENTS: MÖRMAID + MARTIN MIGUEL ALMAGRO TONNE // Dunk | Dunk |
Sweetheart | Herr Nilsen |
Servants of sound | Ingensteds |
TRANSILVANIAN HUNGER – A tribute to Darkthrone | John Dee |
Why Kai - Releasekonsert | Jæger |
Nyege Nyege Remix Oslo | Kafé hærverk |
Jazz på Kampen: Martin Nodeland Quartet featuring Will Vinson | Kampen Kaffe & Bar |
Restore to Past | Last Train |
THE AFTERPARTY! KHiO Arts & Crafts at Mir! | Mir |
PAIN n ROCK | Olsen |
Zimmermann | Parkteateret |
Zimmermann | Parkteateret |
Free Motion pres: Figur & Fremo B2B all night | Revolver |
SLAAMASKIN + KINGSEEKER // REVOLVER | Revolver |
BOSS DYNAMITE – Oslo Reggae Weekender 2024 | Revolver |
KVENSK KLUBB | Riksscenen |
KVENSK FEST! | Riksscenen |
KARHUTANSSI | Riksscenen |
REIDAR LARSEN & HJEMMELAGET | Rockefeller |
DJ kurs med Cosmo Kessler fredager kl 17-19 | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
LAINEY WILSON + support: Harper O’Neill | Sentrum |
Tate McRae – THINK LATER TOUR | Spektrum |
Sub:Demo vol 2 | Sub Scene |
TNT-vorspiel på Union Scene | Union |
TNT: Celebrating 40 Years of Thunder // Drammen // Support: Cocktail Slippers | Union |
Asmodean + support: Enrapture // Vaterland | Vaterland |
Friends & Neighbors | Victoria |
Åpning av uteservering // Youngs | Youngs |
Saturday, May 4th |
NOVAFEST 4.-7. MAI | Betong |
NO FUCKER (US) + DISEASE (MK) @ BLITZ | Blitz |
Flammer Dance Band | Blå |
nonne | Blå |
Kompass + Vond Å Be // LIVE | Brewgata |
Friends-quiz på Brød & Sirkus | Brød & Sirkus |
PAIN CITY + DUCKWALK CHUCK | Gamla |
HAUST + Nithe + Accelerator + Villjuvet + DJ Emotional Cowboy Goldie | Goldie |
HAUST // Goldie | Goldie |
Extra Delicious Pres. Techgnosis Showcase | Hausmania |
Monstera Label Event - Hausmania Backyard | Hausmania |
Sunniva Lundh | Herr Nilsen |
Øyvind Brække sekstett // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Jeremy Olander // Hovland & Marensius | Ingensteds |
CROWN ELECTRIC + special guest: Havari + support: Runaway Street | John Dee |
Xile on Main St. | Konserthuset |
Foss vgs - Musikklinjen 50 år | Konserthuset |
Flunk + Pinch Point @ Mir | Mir |
Flunk + Pinch Point @ Mir | Mir |
ABILDSØ BYGDEKOR SYNGER PÅ OLSEN | Olsen |
STOREBØ, Ettermiddagskonsert | Olsen |
Ole Frimer Band (DK) | Oslo Bluesklubb |
Gothminister | Parkteateret |
TOLVMANNADAGEN SKOGFINSK FESTKONSERT | Riksscenen |
TOLVMANNADAGEN: flaggparade, skogfinsk familiedag og stor festkonsert | Riksscenen |
PROHIBITION PARTY OSLO | Rockefeller |
Xile on Main St // 04.05.2024 Røverstaden | Røverstaden |
Musikaliteten presenterer: Magiske Hedvig Dahl - en musikal | Sentralen |
Saturday Classics // Christina Sandsengen | Sentralen |
Kontaktlek 1-3 år | Sentralen |
Plutselig Barneteater! | Sentralen |
Kontaktlek 3-6 år | Sentralen |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
Plutselig Barneteater! | Sentralen |
Kontaktlek 1-3 år | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
HANIA RANI | Sentrum |
Frantzvaag & Annweiler // SS: Andy & Dennis | The Villa |
Jazzmeia Horn | Victoria |
Løpeklubben // Holmenkollstafetten | Youngs |
Sunday, May 5th |
Lonnie Holley (US) | Blå |
Lonnie Holley | Blå |
Leela James | Cosmopolite |
Pizzapalooza🍕🍕 - Oslo Bear Weekend | Goldie |
Oslo Storband møter Thad Jones | Herr Nilsen |
Blårollinger: Sofanyama band | Konsertforeninga |
Michael Marcagi | Parkteateret |
Falne: DJ PsyKoselig & DJenerator | Revolver |
Åpen spilldag på Sentralen med Bibliogames | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
Jo Koy | Spektrum |
Bjørn Torske 5 timer // SS Nedpaa Maia Drachen & AntiChrister | The Villa |
Centro de Flamenco presents: SPANISH HOURS | Uhørt |
Natalie Jane | Vulkan |
Monday, May 6th |
Dans for voksnes mekkeklubb | Dans for voksne |
Staffan William-Olsson /Joel Frahm/ Pat Bianchi / Joris Dudli - Pat Martino Tribute | Herr Nilsen |
Trillekonsert | Konserthuset |
Konsert - masterstudenter NLA Høgskolen | Kulturhuset |
Quizkontoret #133 | Postkontoret |
Blue Monday Slam på SALT | Salt |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
En kveld i sanatoriet med Lars og Stian | Victoria |
Tuesday, May 7th |
DANNY BROWN | John Dee |
Den flyvende scene # 13 | Mir |
DANNY BROWN + support: Iglo | Rockefeller |
Musikkquiz med Super-Geir / SALT | Salt |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
Life Drawing Session | Sentralen |
GØTS + SUPPORT TBA // UHØRT | Uhørt |
Melting Pot | Victoria |
Wednesday, May 8th |
Klubb Verdensstjerne: NATION (US) | Blå |
Peter Case & Sid Griffin (US) | Blå |
Peter Case & Sid Griffin | Blå |
Julie swings the blues | Herr Nilsen |
Likevel synger de | Jakob |
DISCHARGE + support: Chemtrails Oslo | John Dee |
LARS BREMNES - FÅ BILL. IGJEN! // Josefine Visescene | Josefine |
Ingvild Hammer UTSOLGT ! | Kafé hærverk |
Cafè & Musikk // Five Shades of Sax | Konserthuset |
Klassekampen Musikkmagasinet & Rockefeller presenterer: POPQUIZ | Leiligheten |
Formødre | Parkteateret |
Bossa i Posten // Postkontoret | Postkontoret |
BRETT YOUNG | Rockefeller |
Gammelt, nytt, lånt og jubileum! | Sentralen |
The World of Hans Zimmer – A New Dimension | Spektrum |
Hestedirektoratets Rockequiz 8/5 | Vaterland |
Uhørt! Hajodo + Science fair | Victoria |
Klubb Røde Dager // Natt til 1. mai og 8. mai | Youngs |
INNENDØRSQUIZ med Hasse og Tophe | Youngs |
INNENDØRSQUIZ med Hasse og Tophe | Youngs |
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZ | Youngs |
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZ | Youngs |
Thursday, May 9th |
Frankie & The Witch Fingers | Goldie |
Rebekka Lundstrøm med band | Herr Nilsen |
TIM CHRISTENSEN Honeyburst 20th Anniversary Tour | John Dee |
NEXT.APE + SHAN @MIR | Mir |
THE ERIC ANDRE SHOW LIVE | Rockefeller |
AKON The Superfan Tour UK & Europe 2024 | Sentrum |
Fabian Howard Debut EP // Releasekonsert, UHØRT. // Support: Johanne Møllerbråten | Uhørt |
Jonas Cambien’s Maca Conu | Victoria |
Brugata Beat Boys - Coverband | Youngs |
Merch & Music! | Youngs |
Friday, May 10th |
Josephine Foster (US) | Blå |
Josephine Foster | Blå |
Dj Rock God // Brewgata | Brewgata |
Petter Carlsen // Dunk (supp: Kristian Park) | Dunk |
Melkeveien + Al Lover's World Party [DJ-set] | Goldie |
HAUSMANIA KULTURHUS: MUSTH + Friksjon | Hausmania |
Bjølsen Valsemølle | Herr Nilsen |
PANDORA BOX - INGENSTEDS x NACH / 2 DAYS | Ingensteds |
Charles Esten // Love Ain’t Pretty Tour | Jakob |
DESERTFEST OSLO | John Dee |
FABELDYR- Konsertserien UP&COMING på MIR + DJ Tom Cox | Mir |
FABELDYR- Konsertserien UP&COMING på MIR | Mir |
FABELDYR- Konsert på MIR | Mir |
Night Beats | Parkteateret |
DESERTFEST OSLO | Rockefeller |
Lønnings_____ for frilansere! | Salt |
DJ kurs med Cosmo Kessler fredager kl 17-19 | Sentralen |
MAYHEM – Ekstrakonsert 18 år leg. (hovedsal) - fri alder (galleri) | Sentrum |
Sub Sessions: Bass Therapy II | Storgata 26 |
LAKS Mobile Disco // Klubben | Storgata 26 |
Eirik Hegdal / Eklektisk Samband | Victoria |
VC Barre | Vulkan |
PIZZA & VINYL // AFTERWORK | Youngs |
Saturday, May 11th |
Jazznytt feirer NTT nummer 250 på Becco (Talkshow! Gjester! DJ'er! Henging!) | Becco |
KOSO CLUB pres. Banjee | Blå |
Flight Mode // LIVE | Brewgata |
Pensum: Historie- og Geografi-Quiz på Brød & Sirkus! | Brød & Sirkus |
Fly Away | Cosmopolite |
Ultimate Emo Party: Post-HC Army | Goldie |
Visit Vestbredden 2024 | Hausmania |
Antonsen/Skaansar/Olstad trio // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Wild Man Riddim + Chakras | Herr Nilsen |
DESERTFEST OSLO | John Dee |
EBI | Konserthuset |
Shahram Shabpareh | Konserthuset |
Eurovision Party på MS Bjørvika | MS Bjørvika |
Blast Off!! : The Nevrotix (SWE) | Mir |
Ulrich Ellison & Tribe | Oslo Bluesklubb |
TWO LANES | Parkteateret |
Færr // Postkontoret | Postkontoret |
DESERTFEST OSLO | Rockefeller |
Plutselig Barneteater! | Sentralen |
Plutselig Barneteater! | Sentralen |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
MAYHEM | Sentrum |
Olefonken (all night long) // SS:Elysian Residents | The Villa |
Tito Paris // Drammen | Union |
KNUT REIERSRUD BAND | Victoria |
Sunday, May 12th |
Czesław Mozil Solo | Cosmopolite |
Czesław Mozil Solo | Cosmopolite |
Sandvika Storband: Latin Big Band med Sergio Gonzales og Raciel Torres | Herr Nilsen |
Søndagsjammen på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
INGESTED Special guest: Fallujah Support: Vulvodynia + Mélancolia | John Dee |
"Trollstemte eventyr" en folkemusikk-konsert for barn med *Slåttestjernene* og Mari Maurstad | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
J Balvin | Spektrum |
The After Party PARCERO EDITION J Balvin After Party (Oslo) | Tukthuset |
Monday, May 13th |
Sara Parkman | Cosmopolite |
Amund Maarud - Steinar Raknes - Jarle Vespestad | Herr Nilsen |
Einars kviss /// Quiz | Postkontoret |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Bad Breeding (UK) // Vaterland | Vaterland |
Tuesday, May 14th |
Made in Scandinavia // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Areopagos: Hebdomos-ritualet | Jakob |
The Paper Kites | Parkteateret |
STØTTEKONSERT FOR GAZA // Revolver Bakgård | Revolver |
THE PAPER KITES & The Roadhouse Band + support: Rosie Carney | Rockefeller |
Finn Bjelkes pop quiz på SALT | Salt |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
Lunsjkonsert på Sentralen: Ravel & Rozsa | Sentralen |
Oslo Jazz Circle: The Peggy Lee Story ved Majken Christiansen | Victoria |
Wednesday, May 15th |
Maylen Rusti // DUNK | Dunk |
Summer break 2024 | Herr Nilsen |
CANTANGO | Herr Nilsen |
BIRGITTE GRIMSTAD - få bill. igjen! // Josefine Visescene | Josefine |
OSLO SYNGER om byen vi alle elsker | Konserthuset |
The Hotel New Hampshire (1984) | Kulturhuset |
Josh Rouse | Parkteateret |
HANNAH ALDRIDGE (US) // REVOLVER | Revolver |
Strømløst: BENEDIKT x ÆVESTADEN «Jag är sen igjen» | Rockefeller |
FUTURE ISLANDS with Joon | Sentrum |
Quizgutta // Youngs | Youngs |
Thursday, May 16th |
Thomas Strønens Extended Ground feat. Maria Kannegaard | Blå |
Baba Soul & The Professors of Funk | Herr Nilsen |
49 WINCHESTER + support: Drayton Farley | John Dee |
Pumpegris + Gangar + Kenneth Lien & Centre of the Universe | Parkteateret |
Friday, May 17th |
17. mai på Becco! DJ's: Olefonken, Antony Mburu, Anja Bajer +++ | Becco |
17. mai på Blå | Blå |
17. mai hos Folk i Storgata | Folk i Storgata |
DIN VÅTE DRØM – speller Hipp Rock Hurra på 17. Mai | Gamla |
17 MAI @ Stortorvets Gjæstgiveri & Gamla | Gamla |
Prima Vista Social Club - 17.Mai showet 2024 | Herr Nilsen |
17:Mai // Ingensteds // Bortenfor // Ovenpå | Ingensteds |
17. mai på Kulturhuset | Kulturhuset |
17. Mai Cruise på MS Bjørvika | MS Bjørvika |
LOST AT SEA - 17th May cruise w/GUY J | MS Bjørvika |
*Utsolgt* 17. Mai Cruise på MS Bjørvika | MS Bjørvika |
*FÅ PLASSER! 17. Mai-fest på MS Bjørvika | MS Bjørvika |
17. mai på Postkontoret | Postkontoret |
NACHonaldagen – Det Gode Selskab | Rockefeller |
DJ kurs med Cosmo Kessler fredager kl 17-19 | Sentralen |
17. mai på Sub! | Sub Scene |
17. mai på Union | Union |
BNXN (fka Buju) | Vulkan |
Bobler & Beats 17. mai | Vulkan |
17. mai på Youngs | Youngs |
Saturday, May 18th |
Elias Akselsen | Blå |
Traumefødt + WAYS // Live | Brewgata |
Friends-quiz (ENGLISH) | Brød & Sirkus |
Peter Asplund's ASPIRATION med Anders Aarum // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
The Beatles Top 50 med Rubber Soul Quartet & Stina Stenerud | Herr Nilsen |
DEKKER Future Ghosts Release Tour | John Dee |
Tobias Bernstrup | Mir |
Night Tapes | Parkteateret |
Club Havana | Sentralen |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
Dungen | Vulkan |
Festen fortsetter, 18. mai | Youngs |
Sunday, May 19th |
MIZAN: Nord-Afrika | Cosmopolite |
Jonathan Roy | Parkteateret |
Premier League-avslutning LIVERPOOL – WOLVERHAMPTON Klopps siste kamp | Rockefeller |
Åpen spilldag på Sentralen med Bibliogames | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
Monday, May 20th |
Ocie Elliott | Parkteateret |
Quizkontoret #134 | Postkontoret |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
Tuesday, May 21st |
Releasekonsert med Erlend Gunstveit | Herr Nilsen |
Einars kviss / Quiz på SALT | Salt |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
Wednesday, May 22nd |
Lara Somogyi (US) | Blå |
Stråberries med venner | Herr Nilsen |
BLÅ MÅNE | John Dee |
MRK // Josefine Visescene | Josefine |
Oslo-filharmonien - Kort & klassisk: Mäkelä | Konserthuset |
ELEKTROAKUSTISK FOAJÉ - Isak Anderssen // Andrea Giordano + Asbjørn Bokkum Flø (DJ) | Mir |
ELEKTROAKUSTISK FOAJÉ - Isak Andersen // Andrea Giordano + Asbjørn Bokkum Flø (Dj) | Mir |
Hanna & de heldige | Parkteateret |
DOPELORD (PL) // REVOLVER | Revolver |
Veiledningskveld med Sentralen UNG Gründer | Sentralen |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
INNENDØRSQUIZ med Hasse og Tophe | Youngs |
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZ | Youngs |
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZ | Youngs |
Thursday, May 23rd |
Lara Somogyi | Blå |
ERYKAH BADU 'Baduizm': Albumlytt m/Sofie Tollefsbøl og Audun Vinger | Dunk |
Ruben Magnus & Marie Løvås / Fuglen Gamlebyen | Fuglen |
GiFU + PACHINKO | Gamla |
BeingAMonkey x HAUSMANIA | Hausmania |
Ledfoot | Herr Nilsen |
KAL-EL + support: Suncraft | John Dee |
F/eks: Hamlam / The Lost Tangos | Konsertforeninga |
Oslo-filharmonien - Mäkelä, Maisky | Konserthuset |
F/ eks: Hamlam // The lost Tangos | Mir |
Gaea // Contemporary Cocktails no.3 // Parksalongen | Parksalongen |
Akersborg | Parkteateret |
SUNNA´S MUSIKKBINGO // SENTRALEN | Sentralen |
Fiksefest med Restarters Norway | Sentralen |
RANDY FELTFACE | Sentrum |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
Laibach | Vulkan |
Friday, May 24th |
Etran de L'Aïr (NE) | Blå |
Etran de L'Aïr | Blå |
LAUNDRY HOUSE | Gamla |
Deerhoof + Snapped Ankles | Goldie |
Deerhoof | Goldie |
Sophie O`Dell & The 3,2,1`s | Herr Nilsen |
STARGAZER + special guest: Wildnite | John Dee |
The Boatsmen + Hitskrieg // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Lønningsjazz med Tor Ezaki Trio // Kulturhuset | Kulturhuset |
ELMARU//Sunniva Wilson på MIR | Mir |
Nothing Personal | Parkteateret |
DRITTMASKIN + DØNK // REVOLVER | Revolver |
EDDIE GUZ PUSHING 50 The Carburetors / Chrome Division / The Cult of Destiny | Rockefeller |
Det Norske Teatret: Fredagskveld i Groruddalen | Rommen scene |
DJ kurs med Cosmo Kessler fredager kl 17-19 | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
ÁSGEIR | Sentrum |
Uncanny «Shroomsday» releasekonsert + special guests: Grant The Sun | Sub Scene |
Uncanny «Shroomsday» releasekonsert + special guests: Grant The Sun | Sub Scene |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
PIZZA & VINYL // AFTERWORK | Youngs |
The Majestic Dody Obams Show // Youngs Nede | Youngs |
Saturday, May 25th |
World Africa Day: Awesome Tapes (dj-set) ++ | Blå |
Bombino + Gjest: Knut Reiersrud | Cosmopolite |
Bobler & biljard med Birkelunden Big Band | Cue |
Eivind Vullum (m/Jerzy Maczynski & Nicolas Stocker) // DUNK | Dunk |
DANCE COMMANDER + FRANS KRANS + GOOD FRIENDLIES | Gamla |
Cold Meat Junction | Herr Nilsen |
Magnus Bakken band // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Catfish (UK) | Herr Nilsen |
WILD WILLY’S GANG + special guest: Solli | John Dee |
Jazz på Kampen: Kampendagene Footprints | Kampen Kaffe & Bar |
European Championship for Wind Orchestras | Konserthuset |
Etterfest: TIGERSTATE RECORDS X BIGBOY «Carl Troyes Mikroklubb» | Leiligheten |
We Love The 90's & 2000's Warm-Up Cruise på MS Bjørvika | MS Bjørvika |
The Void Of Expansion | Mir |
Vidar Busk & His True Believers | Oslo Bluesklubb |
Erick the Architect | Parkteateret |
Emma Jensen // Postkontoret | Postkontoret |
ZUSTAND NULL + SWORN + ANDAKT // REVOLVER // Screaming Skull pres | Revolver |
Lanseringsfest: TIGERSTATE RECORDS x BIGBOY | Rockefeller |
Teaterforestillingen "Brødrene Løvehjerte", av Multiteateret | Sentralen |
Teaterforestillingen "Brødrene Løvehjerte", av Multiteateret | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
Verdensfolk kunst: Tyrkisk mosaikkunst & lampeverksted | Sentralen |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
Emirates FA-cupfinale: MANCHESTER CITY – MANCHESTER UNITED | Sentrum |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
Pentagram – Farewell Tour 2024 | Vulkan |
Sunday, May 26th |
Føyka Storband spiller Pat Metheny med Jonas Farstad | Herr Nilsen |
Teaterforestillingen "Brødrene Løvehjerte", av Multiteateret | Sentralen |
Teaterforestillingen "Brødrene Løvehjerte", av Multiteateret | Sentralen |
Tingenes magiske liv | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
LIL YACHTY The Field Trip Tour + support: Jean Dawson | Sentrum |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
Monday, May 27th |
Skedsmo Storband spiller Steely Dan med Jarle Storløkken | Herr Nilsen |
BANNERS | Parkteateret |
Einars kviss /// Quiz | Postkontoret |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
OSLO BRASSFESTIVAL 2024 | Sentrum |
Smia Records labelkveld: m/Doomsday Preppers | Smia |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
Gongbad/meditativ konsert - Circles of Sound | Vigeland |
Glassmaleriseminar | Vigeland |
Tuesday, May 28th |
Karolina Ramqvist: Forfatterskap og skriveliv | Blå |
Folk under 30 spiller standardlåter - Ole Magnus Storflor kvartett | Herr Nilsen |
UTSOLGT! - Private Function (AUS) + Invisible Hand (NO) // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
RAKIM + support | Rockefeller |
Olivia Rodrigo – GUTS world tour | Spektrum |
Olivia Rodrigo – GUTS world tour | Telenor Arena |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
Wednesday, May 29th |
Spiseforstyrret litteratur: Mette Karlsvik, Karolina Ramqvist og Siri Gullestad | Blå |
THE JAZZISTOCRATS | Herr Nilsen |
FJELLVANG: Songs from the Reading Room | Jakob |
El Paso -EP-Release + The Mercury Sound (Supp) | Mir |
GAMMALGRASS – Strømløst | Rockefeller |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
Chromeo | Vulkan |
Quizgutta // Youngs | Youngs |
Thursday, May 30th |
Madeleine Buer // DUNK | Dunk |
WWB Trio - 10 års jubileum m/gjester | Herr Nilsen |
MYLES SMITH | John Dee |
Staatseinde (NL) // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Oslo-filharmonien - Mäkelä, Lozakovich | Konserthuset |
GUSTAV1000 | Parkteateret |
UFOMAMMUT 25th ANNIVERSARY TOUR // To Kvelder - To unike sett // Vaterland | Vaterland |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
Tørstday Standup med Frida, Oskar og Ahmed på Youngs | Youngs |
Friday, May 31st |
Villskudd - releasekonsert "Det kommer til å regne snart" /BLÅ | Blå |
Minyo Crusaders | Cosmopolite |
Blues in a Cop | Herr Nilsen |
TRUCKFIGHTERS + support: Bottenhavet | John Dee |
Svåne - Releasekonsert // Kulturhuset | Kulturhuset |
KONSERT: Olga Amalie, 30 År! | Mir |
Panopticon | Parkteateret |
FLØI // REVOLVER | Revolver |
SILENT DISCO CLUB | Rockefeller |
DJ kurs med Cosmo Kessler fredager kl 17-19 | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Oslokoret x Sentralen | Sentralen |
KAFFESKÅL med Hollund og Krogh | Sentrum |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
Saturday, June 1st |
Florence Adooni | Cosmopolite |
Ulf Wakenius / Lars Jansson kvartett // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
EH3 – Erland Helbø Trio, feat. Frode Berg og Erik Smith | Herr Nilsen |
Moddi // På Gølvet i Jakob | Jakob |
Oslo-filharmonien 2024 - 2025 | Konserthuset |
Musikkfest: Horsemen LIVE + Electro-Wave The 7" Singles vol.1" (Release) : DJ Brødrene MOE | Mir |
STREETBACKBOYS x MUSIKKFEST | Rockefeller |
Kontaktlek 3-6 år | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
Kontaktlek 1-3 år | Sentralen |
KiDi Live i Oslo, Support: Prince Omane | Sentralen |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
CHAMPIONS LEAGUE-FINALE | Sentrum |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
Sunday, June 2nd |
Spis de Rike | Cosmopolite |
Spis de Rike | Cosmopolite |
Capow x 2G | Parkteateret |
MÍMIR&MARSDAL – Live med Harald Eia | Rockefeller |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
NMH Eksamensfestival: jazz og impro | Victoria |
Monday, June 3rd |
Spis de Rike | Cosmopolite |
Uforklarlig med Lilli Bendriss | Cosmopolite |
The Oslo Freedom Forum | Konserthuset |
Quizkontoret #135 | Postkontoret |
Tuesday, June 4th |
Spis de Rike | Cosmopolite |
SLAUGHTER TO PREVAIL | Rockefeller |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
Rod Stewart | Spektrum |
Wednesday, June 5th |
José James | Cosmopolite |
Aksel Rønning Trio // DUNK | Dunk |
SEMATARY and The Haunted Mound | John Dee |
Klassekampen Musikkmagasinet & Rockefeller presenterer: POPQUIZ | Leiligheten |
Veiledningskveld med Sentralen UNG Gründer | Sentralen |
OBOS Fornebuløpet 2024 | Telenor Arena |
Thursday, June 6th |
Jam på Becco // Skage Larsen Quartet | Becco |
Rain Parade (US) | Blå |
Minyo Crusaders | Cosmopolite |
Jeff Wasserman feirer 40 år i Norge og 70 år på kloden! En helaftens happening med Jeffrey’s Reverie, Gone At Last og Beckstrøm & Wasserman | Herr Nilsen |
RAIN PARADE – flyttet til Blå | John Dee |
MALUM + support: Thale & Krapyl | John Dee |
The Gratitudes // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
AVLYST: Strange Kind Of Women // Krøsset | Krøsset |
ÁKER | Mir |
Rohat | Parkteateret |
Rohat | Parkteateret |
Sommerkonsert med Sølvguttenes ungdomsgruppe VoiceOver & Bærum pikekor | Sentralen |
BOLAGET | Sentrum |
Gabriel Iglesias | Spektrum |
Friday, June 7th |
NON DOS VINFESTIVAL | Blå |
Spis de Rike | Cosmopolite |
Valleypolicella - Slippfest! + very special guests: Port Sumner // DUNK | Dunk |
Knut Værnes i 70: Cutting Edge | Herr Nilsen |
SONS OF THE EAST + support: Pat Burgener | John Dee |
TRIST PIKE - 100 ÅR I MØRKET | Mir |
Boston Bun & Charlie Motto | Parkteateret |
PIZZA & VINYL // AFTERWORK | Youngs |
Saturday, June 8th |
Spis de Rike | Cosmopolite |
Spis de Rike | Cosmopolite |
Knut Værnes i 70: Knut Værnes N-Group | Herr Nilsen |
Andrès Thor trio // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
KAASIN + special guest: The Lone Pine | John Dee |
Jazz på Kampen: Same Moon In The Same World | Kampen Kaffe & Bar |
Bold Benz Band 25 års jubileum og venners vennefest | Konserthuset |
Hanny - Xantofylla 7" -Slippfest og konsert | Mir |
Oslo Hit Ensemble | Parkteateret |
BLACK STONE CHERRY + support: Kelsy Karter & The Heroines | Rockefeller |
25 års jubileum og venners venners fest | Røverstaden |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
KEANE | Sentrum |
Sunday, June 9th |
Søndagsjammen på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
BRUCE DICKINSON The Mandrake Project | Rockefeller |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
BENSON BOONE | Sentrum |
Journey + Special guests: Stage Dolls & Return | Spektrum |
Monday, June 10th |
ALOK | Cosmopolite |
Einars kviss /// Quiz | Postkontoret |
Tuesday, June 11th |
DINOSAUR JR. + support: Hayeminol | Rockefeller |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
Oslo Jazz Circle: Jan Ole Otnæs – Mitt liv i jazzen | Victoria |
Wednesday, June 12th |
St. Paul & the Broken Bones + support: Cap Carter | Cosmopolite |
St. Paul & the Broken Bones | Cosmopolite |
Jerry Leger // DUNK (Support: Villskudd) | Dunk |
MAJKEN & DAVID SKINNER KVARTETT | Herr Nilsen |
Escape from Fort Bravo (1953) | Kulturhuset |
ELEKTROAKUSTISK FOAJÉ - Juni: Magnus S. Nergaard // Karl Bjorå + Erst van der Loo (DJ) | Mir |
Overtenning | Parkteateret |
PAOLO NUTINI | Sentrum |
Thursday, June 13th |
Roy Gudmundsen | Herr Nilsen |
Sightseers | Last Train |
CANNED HEAT + support: Spoonful of Blues | Rockefeller |
Stand-up en français - Marine Leonardi - Mauvaise graine | Uhørt |
TÓNLEIK JAZZFEST – ADHD, TUVA HALSE, JOHANNA REINE-NILSEN | Victoria |
Friday, June 14th |
Drew Lynch | Cosmopolite |
Charlie Watts swinging birthday party | Herr Nilsen |
Det Norske Teatret: Fredagskveld fra Groruddalen | Rommen scene |
Tónleik Jazzfest – WAKO, Benjamín Gísli, Björg Blöndal – Alkul | Victoria |
Saturday, June 15th |
Tartit (ML) | Blå |
Tartit | Blå |
ORA COGAN // DUNK | Dunk |
Grossband // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
SUSPERIA 25 Years Anniversary + special guest: Khold | John Dee |
Simon Moholt & Pilgrim og Everbloom Valley // Last Train | Last Train |
NORSK HIPHOP 40 ÅR Rhythm Rockers / DJ White Shadow / Teddy Touch / Jester / DJ Big K / Mc Cey ++ | Rockefeller |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
André Rieu | Spektrum |
Sunday, June 16th |
Harald Lassen Balans // Becco | Becco |
Det Nye Norske Storband: Rullemann og Hilleborg | Jakob |
CHELSEA WOLFE + support: Kælan Mikla | Rockefeller |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
Monday, June 17th |
Quizkontoret #136 | Postkontoret |
ElektroLOUD labkveld | Sentralen |
Tuesday, June 18th |
Trond Trudvang med Eirik-André Rydningen | Herr Nilsen |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
Fu Manchu | Vulkan |
Wednesday, June 19th |
HENRETTELSESPODDEN – Live | Rockefeller |
Thursday, June 20th |
SUNNA´S MUSIKKBINGO // SENTRALEN | Sentralen |
Olav Abildgaard // Uhørt | Uhørt |
Merch & Music! | Youngs |
Friday, June 21st |
How We Became International Award Winning Drag Superstars | Cosmopolite |
Sabbat + Deathhammer + Morax | Goldie |
LOFT | Herr Nilsen |
THE BLACK SORROWS | John Dee |
Palle Krüger Band // Pauls Formula | Mir |
Cradle of Filth | Parkteateret |
PIZZA & VINYL // AFTERWORK | Youngs |
Saturday, June 22nd |
Eyvind Olsen Wahlen kvartett // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Elegant People hyller Joe Zawinul & Weather Report | Herr Nilsen |
The Distortion Ball | Jakob |
Pride Cruise med Voi Voi og Skrellex | MS Bjørvika |
The Jackets + High Octane Boys // Mir | Mir |
Strømløst: TEAM ME | Rockefeller |
Club Havana | Sentralen |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
BETH HART | Sentrum |
Salif Keita // Drammen | Union |
Sunday, June 23rd |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
Monday, June 24th |
LIVINGSTON | John Dee |
Einars kviss /// Quiz | Postkontoret |
Mandagsjazz på Smia: m/Dave Edge | Smia |
Tuesday, June 25th |
Mana Rag | Herr Nilsen |
Old No. 50 Band celebrates 1974: KISS! | Rock In |
BEN HOWARD + support: Marina Allen | Sentrum |
Thursday, June 27th |
Benji & Banden | Blå |
DESTIN CONRAD Submissive Tour + support: Natanya | John Dee |
JUANES | Sentrum |
Friday, June 28th |
The Sinatra Songbook - 25 år! | Herr Nilsen |
THIS WAS MY LIFE – a tribute to Kim Larsen & Gasolin | John Dee |
STEFAN SUNDSTRÖM o Den Sista Jäntan + Fjodor | Rockefeller |
NE-YO: Champagne & Roses Tour | Spektrum |
Saturday, June 29th |
Wally B. Seck and Raam Daan Band | Cosmopolite |
Jesse van Ruller feat. Seamus Blake // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
The Vaudevilles | Herr Nilsen |
Fattern | Parkteateret |
SKEIV NATT – Official Closing Party 2024 Oslo Pride x IsBurning x Det Gode Selskab | Rockefeller |
Verdensfolk kunst: Tyrkisk mosaikkunst & lampeverksted | Sentralen |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
Sunday, June 30th |
THE GORIES | John Dee |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
Monday, July 1st |
Allo Darlin’ (UK) | Blå |
Dirty Deeds // Union Scene - Drammen // 1. juledag | Union |
Tuesday, July 2nd |
HANABIE ( 花冷え。) | Cosmopolite |
DROPKICK MURPHYS | Sentrum |
Wednesday, July 3rd |
22-Pistepirkko (FI) | Blå |
BELLE AND SEBASTIAN | Sentrum |
Thursday, July 4th |
HAUGLAND | Herr Nilsen |
Saturday, July 6th |
Jonathan Kreisberg Quartet // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Sunday, July 7th |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
Monday, July 8th |
Bluegrassaften: Seth Mulder & Midnight Run + jam | Herr Nilsen |
Thursday, July 11th |
Dropdead (US) // Vaterland | Vaterland |
Friday, July 12th |
Quiz på Folk onsdag 12. juli | Folk i Storgata |
Saturday, July 13th |
Peter Zak trio feat. Jacob Young // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Sunday, July 14th |
Jazz på Kampen: Juleimprovisasjoner med Oslo14 | Kampen Kaffe & Bar |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
Tuesday, July 16th |
BAD RELIGION | Sentrum |
Friday, July 19th |
Quiz på Folk onsdag 19. juli | Folk i Storgata |
The Unknowns (US) | Herr Nilsen |
FLOGGING MOLLY | Sentrum |
Saturday, July 20th |
Club Havana | Sentralen |
Tuesday, July 23rd |
GOGOL BORDELLO + support: Puzzled Panther | Rockefeller |
Friday, July 26th |
Quiz på Folk onsdag 26. juli | Folk i Storgata |
Haakon Graf 3.0 | Herr Nilsen |
Saturday, July 27th |
Petter Dalane kvintett // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Jazz på Kampen: Little North featuring Oscar Andreas Haug | Kampen Kaffe & Bar |
PARIS LATINO | Sentrum |
Thursday, August 1st |
Daniel Norgren | Cosmopolite |
Friday, August 2nd |
Quiz på Folk onsdag 2. august | Folk i Storgata |
ALCHEMIST & BOLDY JAMES | Rockefeller |
Sunday, August 4th |
MR. BIG – The BIG Finish + special guest: Dokken | Rockefeller |
Tuesday, August 6th |
YOUSSOU N'DOUR | Sentrum |
Thursday, August 8th |
Jonas Fjeld // Bakgårdskonsert, Drammen | Union |
Friday, August 9th |
Quiz på Folk onsdag 9. august | Folk i Storgata |
Grupo Zanza | Herr Nilsen |
INFARKT 2: DJ Hauge, Gneske I Revolverkjellern I 09.03.24 | Revolver |
Saturday, August 10th |
Det Norske Poesi- og Satireorkester | Herr Nilsen |
Artemas | Parkteateret |
Monday, August 12th |
Supersilent (NO) | Blå |
André Roligheten 5 // Oslojazz 2024 | Herr Nilsen |
SLEATER-KINNEY + special guest: BLONDE REDHEAD | Rockefeller |
Emmet Cohen Trio | Oslojazz 2024 | Victoria |
Tuesday, August 13th |
Hedvig Mollestad Trio kl 22:00 / Oslojazz 2024 | Herr Nilsen |
Hedvig Mollestad Trio kl 19:00 / Oslojazz 2024 | Herr Nilsen |
Wednesday, August 14th |
Irreversible Entanglements (US) | Blå |
Irreversible Entanglements | Blå |
Alfredo Rodríguez Trio | Cosmopolite |
Oslo-filharmonien 2024-25 | Konserthuset |
Oslo-filharmonien - Rautavaara og Sjostakovitsj | Konserthuset |
Thursday, August 15th |
ØKSE (DK) | Blå |
Vieux Farka Touré | Cosmopolite |
Cornelia Nilsson Trio // Oslojazz 2024 | Herr Nilsen |
Vincent Neil Emerson with special guest: Kassi Valazza | Konserthuset |
Vincent Neil Emerson + spesial guest Kassi Valazza // 15.08.2024 Røverstaden | Røverstaden |
DAMIAN «JR. GONG» MARLEY | Sentrum |
Kjetil Mulelid: Agoja | Oslojazz 2024 | Victoria |
Friday, August 16th |
Alexander Abreu & Havana D’Primera | Cosmopolite |
Quiz på Folk onsdag 16. august | Folk i Storgata |
Jørn Øien Cosmopolitan // Oslojazz 2024 | Herr Nilsen |
Hialøsa | Parkteateret |
Oslo Jazzfestival 2024 OLA KVERNBERG & KRISTIANSAND SYMFONIORKESTER – «Steamdome III: Beyond The End» | Sentrum |
Cyrille Aimée | Oslojazz 2024 | Victoria |
Saturday, August 17th |
Rock For Palestine (Aid Relief Concert featuring Uk alternative rock band Floral Detectives + TBA) | Enga |
Ikke Musikk | Parkteateret |
ORAL BEE, MR. PIMP-LOTION & BIG ICE | Rockefeller |
Club Havana | Sentralen |
Petter Eldh Post Koma | Oslojazz 2024 | Victoria |
Sunday, August 18th |
Slomatics Live w/special guest: Bong Voyage | Brewgata |
RANDALL KING | John Dee |
Monday, August 19th |
Phosphorescent | Cosmopolite |
ElektroLOUD labkveld | Sentralen |
Tuesday, August 20th |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
Wednesday, August 21st |
JULIANNA RIOLINO | John Dee |
Blow Out - Festival '24 | Konsertforeninga |
Robin Hood (1973) | Kulturhuset |
Thursday, August 22nd |
The best of Petra - 50 year on the road | Cosmopolite |
MÆD // HOLLOW ILLUSION | Uhørt |
Friday, August 23rd |
Quiz på Folk onsdag 23. august | Folk i Storgata |
Utsolgt! - LEFT TO DIE (US) & INCANTATION (US) // CO-HEADLINE SHOW // REVOLVER | Revolver |
SEXHIBITION 2024 | Rockefeller |
Vulkan Open Air | Vulkan |
Saturday, August 24th |
FRODIVALEN 2024 The Dogs / Chemtrails Oslo Hiawata / Caddy Konferansier: Johan Golden | John Dee |
Matthew Halsall | Parkteateret |
SEXHIBITION 2024 | Rockefeller |
Vulkan Open Air | Vulkan |
Monday, August 26th |
REKOMMANDERT #96 – Kjemiske våpen | John Dee |
Tuesday, August 27th |
Salmer på pøbb: Sjømannskirken spesial | Herr Nilsen |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
Wednesday, August 28th |
A special and unique 40 years anniversary of W.A.S.P. by CHRIS HOLMES + support: Prospect | John Dee |
Oslo-filharmonien - Sesongåpning | Konserthuset |
Thursday, August 29th |
Best Western Swing | Herr Nilsen |
SALLY-ANNE HAYWARD – Egg Shortage | John Dee |
PAUL MCKENNA BAND | Riksscenen |
Friday, August 30th |
Quiz på Folk onsdag 30. august | Folk i Storgata |
Mighty Magnolias | Herr Nilsen |
The Feelgood Orchestra | Parkteateret |
DIRTY OPPLAND | Rockefeller |
Fieh // Bakgårdskonsert, Drammen | Union |
Jaga Jazzist – Sesongåpning | Victoria |
Saturday, August 31st |
Laila Samuels m/band | Herr Nilsen |
INSOMNIUM | John Dee |
Fight the Fight | Parkteateret |
Verdensfolk kunst: Tyrkisk mosaikkunst & lampeverksted | Sentralen |
Frida Ånnevik // Bakgårdskonsert, Drammen | Union |
Jaga Jazzist | Victoria |
Wednesday, September 4th |
Speed Metal Attack: AGENT STEEL + Tyranex + Hypoxic | John Dee |
JazzAkademiet 2024-2025 | Konserthuset |
Hildegunn Øiseth Quartet | Konserthuset |
JazzAkademiet 2024-2025 | Konserthuset |
Hedvig Mollestad Weejuns | Parkteateret |
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes vei | Rommen scene |
Thursday, September 5th |
Maustetytöt (FI) | Blå |
Quilapayún | Cosmopolite |
Nils Økland / Sigbjørn Apeland: GLIMMER | Jakob |
Embla and the Karidotters | Parkteateret |
HULBÆKMO & JACOBSEN FAMIELIEORKESTER | Riksscenen |
ÅGE ALEKSANDERSEN & SAMBANDET – Takk for oss, Rockefeller! – | Rockefeller |
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes vei | Rommen scene |
Friday, September 6th |
Mokoomba | Cosmopolite |
Charlotte & The Co-Stars | DUNK | Dunk |
Quiz på Folk onsdag 6. september | Folk i Storgata |
HAKEN | Jakob |
DUGG | John Dee |
Regnvær | Parkteateret |
Regnvær | Parkteateret |
ÅGE ALEKSANDERSEN & SAMBANDET – Takk for oss, Rockefeller! – | Rockefeller |
Comedy Stop: KATHERINE RYAN – Battleaxe | Sentrum |
Susanne Sundfør | Spektrum |
Boligmesse 2024 | Telenor Arena |
Saturday, September 7th |
Mo Gilligan | Cosmopolite |
SKOV | John Dee |
Tjuvjakt | Parkteateret |
POLS I RØROSTRAKTOM | Riksscenen |
HØSTENS STORE DANSEFEST | Riksscenen |
POLS I RØROSTRAKTENE | Riksscenen |
DANSEFEST FOR UNGDOM MED KRÆSJKURS | Riksscenen |
ÅGE ALEKSANDERSEN & SAMBANDET – Takk for oss, Rockefeller! – | Rockefeller |
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes vei | Rommen scene |
JAMALA // Drammen | Union |
Lime Cordiale | Vulkan |
Sunday, September 8th |
Orgelkonsert med Iver Kleive og Knut Reiersrud | Konserthuset |
TONJE UNSTAD MUSLING MED MELK | Riksscenen |
TONE UNSTAD MUSLING MED MELK | Riksscenen |
Hvis Jeg Var Deg VALENTINERNE FEIRER JOKKES 60-ÅRSDAG | Rockefeller |
THE PRETENDERS + support: Picturebooks | Sentrum |
Monday, September 9th |
Amanda Bergman | Parkteateret |
Hvis Jeg Var Deg VALENTINERNE FEIRER JOKKES 60-ÅRSDAG – Ekstrakonsert | Rockefeller |
ElektroLOUD labkveld | Sentralen |
Maro | Vulkan |
Tuesday, September 10th |
Rumours of Fleetwood Mac 2024 | Konserthuset |
THE THE – Ensouled / World Tour 2024 | Sentrum |
Wednesday, September 11th |
Hvis Jeg Var Deg VALENTINERNE FEIRER JOKKES 60-ÅRSDAG – Ekstra-ekstrakonsert | Rockefeller |
THE THE – Ensouled / World Tour 2024 | Sentrum |
Thursday, September 12th |
LE VENT DU NORD | Riksscenen |
Friday, September 13th |
Quiz på Folk onsdag 13. september | Folk i Storgata |
Marius Lien Organ Trio | Herr Nilsen |
Saturday, September 14th |
Hedi Skjerve & Daniel Formo med venner // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
MISJONEN med Antonsen & Golden - LIVE podcast | Konserthuset |
ANDY IRVINE & QUILTY | Riksscenen |
QUILTY & ANDY IRVINE | Riksscenen |
RUGER | Sentrum |
Sunday, September 15th |
JORDAN RAKEI | Rockefeller |
Monday, September 16th |
Stian Carstensen | Parkteateret |
Sonata Arctica | Vulkan |
Tuesday, September 17th |
1816 | Herr Nilsen |
Wednesday, September 18th |
Telenova (AU) | Blå |
Chiles Nasjonaldag 18 september | Tukthuset |
Thursday, September 19th |
The Jimmy White Experience | Cue |
UNNI WILHELMSEN med Frugaard | John Dee |
Oslo-filharmonien - Julia Wolfe: Fire in my mouth | Konserthuset |
Parra for Cuva | Parkteateret |
Friday, September 20th |
Quiz på Folk onsdag 20. september | Folk i Storgata |
BYGGSTOCK | John Dee |
One Night Stand med Iselin Guttormsen | Konserthuset |
Hjerteslag | Parkteateret |
DANCE WITH A STRANGER – 40 år | Rockefeller |
LEMAITRE | Sentrum |
Fossilization (BR) + Father Befouled (US) // Oslo Deathfest Pres // Vaterland | Vaterland |
Castle (US) // Vaterland | Vaterland |
Saturday, September 21st |
Petrichor // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
The Beatles 1964 | Konserthuset |
DANCE WITH A STRANGER – 40 år – Ekstrakonsert | Rockefeller |
BLACKBERRY SMOKE Be Right Here Tour | Sentrum |
Mezzoforte | Vulkan |
Sunday, September 22nd |
MEGAN MORONEY | John Dee |
Torgeir Waldemar | Konserthuset |
JENNY AUGUSTA & HILDE MED BELGEN | Riksscenen |
APOCALYPTICA Plays Metallica Vol. 2 Tour 2024 | Rockefeller |
Wednesday, September 25th |
Fluenes herre (1963) | Kulturhuset |
NEW JORDAL SWINGERS – 50 år | Sentrum |
Storefri LIVE med Mikkel og Herman // Drammen | Union |
Thursday, September 26th |
FUNHOUSE 35 års Jubileumskonsert | Rockefeller |
Friday, September 27th |
Quiz på Folk onsdag 27. september | Folk i Storgata |
Soft City | Herr Nilsen |
COVER ME – a tribute to Bruce Springsteen | John Dee |
lille Caesar | Parkteateret |
lille Caesar | Parkteateret |
Return of the Cheap Shots MILLENCOLIN NO FUN AT ALL SATANIC SURFERS | Sentrum |
Saturday, September 28th |
LOVESHACK | John Dee |
Max Raabe & The Palast Orchester | Konserthuset |
Aleksander With | Parkteateret |
VIOLET ROAD | Rockefeller |
Verdensfolk kunst: Tyrkisk mosaikkunst & lampeverksted | Sentralen |
KAKKMADDAFAKKA | Sentrum |
Les Franskenfolie presente: ARNAUD DEMANCHE ¨Faut qu’on parle!¨ | Uhørt |
Bad Brooks og Melody Market | Vulkan |
Sunday, September 29th |
Analog spillkveld - dexterity Thursday | Cue |
London Symphonic Rock Orchestra | Konserthuset |
Caligula's Horse | Parkteateret |
Monday, September 30th |
REKOMMANDERT #97 – Hva er kjøtt? | John Dee |
AUTECHRE | Sentrum |
Tuesday, October 1st |
Big Big Train | Cosmopolite |
Arve Tellefsen med venner | Konserthuset |
Wednesday, October 2nd |
CORDOVAS + support: Jonny Strykes | John Dee |
Gamle Sandvika Storband med Øyvind Brække | Konserthuset |
Brit Floyd - P.U.L.S.E | Konserthuset |
Cir.Cuz | Parkteateret |
REBEKKA BAKKEN BAND | Rockefeller |
Nick Cave & the Bad Seeds: The Wild God Tour | Spektrum |
Thursday, October 3rd |
Solbrud | Parkteateret |
Girl in Red | Spektrum |
Friday, October 4th |
von Krogh m/gjester | Cosmopolite |
Quiz på Folk onsdag 4. oktober | Folk i Storgata |
Geir Bertheussen Blues Band | Herr Nilsen |
Kristian Kristensen | Konserthuset |
John Maus | Parkteateret |
EVIG FERIE | Rockefeller |
SYNNE VO + support: Peg Parnevik 18 år leg. (hovedsal) - fri alder (galleri) | Sentrum |
Saturday, October 5th |
Broder John | Cosmopolite |
The Salmon Smokers | Herr Nilsen |
En kveld med Karoline & Sigvart | Konserthuset |
Ugress | Parkteateret |
CANNIBAL CORPSE Support: Municipal Waste + Immolation + Schizophrenia | Rockefeller |
SYNNE VO – Ekstrakonsert + support: Peg Parnevik 18 år leg. (hovedsal) - fri alder (galleri) | Sentrum |
Sunday, October 6th |
UNPROCESSED | John Dee |
Ingrid Bjørnov & Øystein Sunde | Konserthuset |
SOL INVICTUS | Riksscenen |
Jonas Brothers | Spektrum |
Monday, October 7th |
ElektroLOUD labkveld | Sentralen |
Tuesday, October 8th |
WITHIN TEMPTATION Flyttet til Oslo Spektrum | Sentrum |
Within Temptation | Spektrum |
Wednesday, October 9th |
Autopulver | Parkteateret |
Thirty Seconds to Mars – Seasons 2024 World Tour | Spektrum |
Thursday, October 10th |
PAIN | Parkteateret |
NILS PETTER MOLVÆR GROUP | Rockefeller |
TINDERSTICKS | Sentrum |
Hvorfor det? Trond-Viggo og Kristopher snakker om kroppsvæsker // Drammen | Union |
Friday, October 11th |
Quiz på Folk onsdag 11. oktober | Folk i Storgata |
Daniela Reyes // På Gølvet i Jakob | Jakob |
EVA WEEL SKRAM | Sentrum |
Vassendgutane | Vulkan |
Saturday, October 12th |
Carl Winther trio feat. Jeff "Tain" Watts // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Barnas Konserthusserie 2024-2025 | Konserthuset |
Tom & Jerry og Chopin & Paganini | Konserthuset |
Nils Frahm – Music for Oslo | Spektrum |
Sunday, October 13th |
Emelie Hollow | Konserthuset |
EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN | Sentrum |
Wednesday, October 16th |
Star for Life in Concert - Voices of Mandela | Jakob |
Stumfilmkonsert: "Modern Times (1936)" | Kulturhuset |
THE SAVAGE ROSE | Rockefeller |
Thursday, October 17th |
Chango Spasiuk & Per Einar Watle | Cosmopolite |
Friday, October 18th |
Bill Frisell - FOUR | Cosmopolite |
Quiz på Folk onsdag 18. oktober | Folk i Storgata |
Agria Oslo Horse Show 2024 | Telenor Arena |
Evensen’s All Star Band Back To The 80’s | Vulkan |
Saturday, October 19th |
Voo Voo | Cosmopolite |
Ben Paterson / Viktor Rydström / Adam Lindblom / Ossian Ward // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
The September When | Konserthuset |
ELECTROCUTANGO - Contrastes | Riksscenen |
Ole Ivars med KORK – Den aller siste konserten | Spektrum |
Sunday, October 20th |
D.D.E. | Konserthuset |
EZRA COLLECTIVE | Rockefeller |
Monday, October 21st |
Russian Circles | Parkteateret |
Tuesday, October 22nd |
Manfred Mann's Earth Band | Konserthuset |
Wednesday, October 23rd |
Tom Ollendorf quartet feat. Will Winson // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Thursday, October 24th |
Staples Jr. Singers | Cosmopolite |
Uncle Lucius | Konserthuset |
Reolô | Riksscenen |
FISH – Road to the Isles Tour | Rockefeller |
Uncle Lucius // 24.10.24 Røverstaden | Røverstaden |
D-A-D Celebrating 40 years | Sentrum |
Friday, October 25th |
Quiz på Folk onsdag 25. oktober | Folk i Storgata |
Oz Noy Trio | Herr Nilsen |
Høstsabbat 2024 | Jakob |
Simen Steinklev | Parkteateret |
YEMI VALDES & THE REAL CUBAN SOUND | Riksscenen |
EIVØR + special guest: Sylvaine | Rockefeller |
Oslo Throwdown 2024 | Telenor Arena |
Oslo Throwdown 24 | Telenor Arena |
Saturday, October 26th |
Harry Potter og Dødstalismanene ™ del 2 In Concert | Konserthuset |
Kalandra | Parkteateret |
Kalandra | Parkteateret |
HALVA PRISET | Rockefeller |
Verdensfolk kunst: Tyrkisk mosaikkunst & lampeverksted | Sentralen |
Ramón – Torres Tivoli | Spektrum |
Oslo Rock Fest 2024 | Vulkan |
Sunday, October 27th |
Tony Ann | Cosmopolite |
Smash Into Pieces | Parkteateret |
Smash Into Pieces | Parkteateret |
Monday, October 28th |
REKOMMANDERT #98 – Sparkstøttinger og en mestertjuv | John Dee |
Marisa Monté | Konserthuset |
SALONGEN FEAT. POLLAK / SLETTAHJELL / SEREBA / ERAKER | Riksscenen |
Tuesday, October 29th |
John Paul White (US) | Blå |
Egberto Gismonti | Cosmopolite |
Oslo World: JORGE DREXLER | Sentrum |
In Flames & Arch Enemy | Spektrum |
Wednesday, October 30th |
FUTURE PALACE + special guest: Our Promise | John Dee |
TRENTEMØLLER | Rockefeller |
Thursday, October 31st |
Israel Fernandez | Cosmopolite |
Zeyne | Parkteateret |
Marianna Sangita Røe & Trondheim Jazz Orkester - Spiti/Hjem | Riksscenen |
BRENN. | Rockefeller |
Oslo World: ALTIN GÜN | Sentrum |
Oslo World: Momi Maiga & Ibou Cissokho | Victoria |
Friday, November 1st |
TIF | Cosmopolite |
Quiz på Folk onsdag 1. november | Folk i Storgata |
INGENTING | John Dee |
Halloween-visning: "Ghostbusters (1984)" | Kulturhuset |
Stella & the Longos | Parkteateret |
KARL SEGLEM - MYTEVGAR | Riksscenen |
BRENN. | Rockefeller |
Saturday, November 2nd |
Yamê | Cosmopolite |
Askepott og Tsjaikovskij | Konserthuset |
Hellbillies | Konserthuset |
AQUA – flyttet til Oslo Spektrum | Sentrum |
AQUA | Spektrum |
Day of the Dead – Los Plantronics | Vulkan |
Sunday, November 3rd |
Nils Landgren Funk Unit (S) | Herr Nilsen |
KARI SVENDSEN / STEINAR OFSDAL HABA HABA! | Riksscenen |
VOLA | Vulkan |
Monday, November 4th |
Kristina frå Duvemåla | Konserthuset |
Tuesday, November 5th |
JASON ISBELL and The 400 Unit + support: SG Goodman | Sentrum |
Wednesday, November 6th |
Georg Reiss Quartet & Svein Erik Martinsen | Konserthuset |
IRON & WINE | Rockefeller |
JASON ISBELL and The 400 Unit + support: SG Goodman | Sentrum |
Thursday, November 7th |
Oslo-filharmonien - Filmmusikkonsert | Konserthuset |
FRANK TURNER AND THE SLEEPING SOULS Special guests: Skinny Lister + The Meffs | Rockefeller |
Friday, November 8th |
Ahmed Soultan Atlas Tour | Jakob |
KYGO WORLD TOUR 2024 | Telenor Arena |
Saturday, November 9th |
FOCOLIFT - One Night Only! | Goldie |
Dream Theater – 40th Anniversary of Dream Theater | Spektrum |
Sunday, November 10th |
Greg Howe (US) | Herr Nilsen |
CHRISTOPHER | Rockefeller |
Gavin DeGraw | Spektrum |
Monday, November 11th |
KOE WETZEL Damn Near Normal tour | Rockefeller |
ElektroLOUD labkveld | Sentralen |
Rhapsody Of Fire | Vulkan |
Tuesday, November 12th |
GATECREEPER Support: 200 Stab Wounds + Enforced | John Dee |
POLYFRENETICS + VERSTING | Magneten |
SAGA It Never Ends Tour 2024 | Rockefeller |
Wednesday, November 13th |
TORA DAHLE AAGÅRD TRIO | John Dee |
Racing with the Moon (1984) | Kulturhuset |
JOHN GRANT | Rockefeller |
Thursday, November 14th |
NIC Cloud Connect | Spektrum |
Friday, November 15th |
Quiz på Folk onsdag 15. november | Folk i Storgata |
Tommy Emmanuel | Konserthuset |
THE CHATS + special guest: The Prize | Rockefeller |
CC COWBOYS | Sentrum |
Blood Command | Vulkan |
Saturday, November 16th |
Public Service Broadcasting (UK) | Blå |
Carina Dahl | Vulkan |
Sunday, November 17th |
MadeinTYO | Parkteateret |
THE HUMAN LEAGUE | Rockefeller |
Monday, November 18th |
Emma Hegerman | Magneten |
Jacob Collier | Spektrum |
Thursday, November 21st |
Tom Roger Aadland solo / På gølvet i Jakob | Jakob |
JIREEL | Rockefeller |
Friday, November 22nd |
10cc | Konserthuset |
LANKUM performing «False Lankum» in full | Rockefeller |
Alice i Eventyrland | Spektrum |
Blues Pills | Vulkan |
Saturday, November 23rd |
RUBEN | Rockefeller |
Verdensfolk kunst: Tyrkisk mosaikkunst & lampeverksted | Sentralen |
Gidge | Vulkan |
Sunday, November 24th |
Love Actually™ in Concert | Konserthuset |
Monday, November 25th |
REKOMMANDERT #99 – Narkose | John Dee |
Glenn Miller Orchestra | Konserthuset |
ACCEPT + support: Sister Sin | Rockefeller |
Tuesday, November 26th |
Sissels Jul | Konserthuset |
Dark Tranquillity + Moonspell | Vulkan |
Wednesday, November 27th |
PERNILLA WAHLGRENS HAPPY ENDING – Den första avskedsturnén! | Sentrum |
Thursday, November 28th |
Oslo-filharmonien: (program annonseres senere) | Konserthuset |
PERNILLA WAHLGRENS HAPPY ENDING – Den första avskedsturnén! | Sentrum |
Sigur Rós Orchestral Tour | Spektrum |
Friday, November 29th |
DakhaBrakha | Cosmopolite |
Saturday, November 30th |
Maria Mena | Konserthuset |
KVELERTAK | Sentrum |
Alcest + Guests | Vulkan |
Sunday, December 1st |
Christel Alsos | Konserthuset |
Adventskonsert INE HOEM & EDVARD HOEM «Å, signa natt» | Rockefeller |
Monday, December 2nd |
Atle Pettersen med Sølvguttene | Konserthuset |
ElektroLOUD labkveld | Sentralen |
Tuesday, December 3rd |
Bjørn Tomren | Konserthuset |
Wednesday, December 4th |
FIT FOR AN AUTOPSY SYLOSIS DARKEST HOUR HERIOT | John Dee |
Prima Vista Social Club & Majken Christiansen | Konserthuset |
Thursday, December 5th |
Les Misérables – The Arena Spectacular | Spektrum |
Friday, December 6th |
Quiz på Folk onsdag 6. desember (sesongavslutning!) | Folk i Storgata |
Saturday, December 7th |
BLOW – for Tom Waits | John Dee |
Oslo-filharmonien - Barnas julekonsert | Konserthuset |
Verdensfolk kunst: Tyrkisk mosaikkunst & lampeverksted - Juleverksted spesial | Sentralen |
Monday, December 9th |
Christmas with Nordic Tenors | Konserthuset |
Tuesday, December 10th |
Bugge Wesseltoft | Konserthuset |
Wednesday, December 11th |
Oslo-filharmonien - Vivaldi: De fire årstider | Konserthuset |
PAPAYA – Live | Sentrum |
Thursday, December 12th |
WHEEL + support: Molybaron | John Dee |
Jul på Svenska | Konserthuset |
Friday, December 13th |
Ingebjørg Bratland, Odd Nordstoga og Det Norske Kammerorkester | Konserthuset |
Juleavslutnings-visning | Kulturhuset |
DI DERRE | Sentrum |
Saturday, December 14th |
CALIBAN SESSIONS 2024 Thulsa Doom / Dwaal / Curtains of Wool / Galgeberg | John Dee |
Verdensfolk kunst: Tyrkisk mosaikkunst & lampeverksted - Juleverksted spesial | Sentralen |
Sunday, December 15th |
Oslo Gospel Choir | Konserthuset |
Monday, December 16th |
REKOMMANDERT #100 – Bombefly | John Dee |
Wednesday, December 18th |
Oslo-filharmonien - Julekonsert | Konserthuset |
Thursday, December 19th |
Black Christmas | Parkteateret |
Helene Bøksle | Spektrum |
Saturday, December 21st |
VÅR JUL | Konserthuset |
Sunday, December 22nd |
Adam Douglas | Konserthuset |
Friday, December 27th |
Haakon Graf 3.0 | Herr Nilsen |
Friday, January 3rd |
Orgivm Satanicvm IV | Parkteateret |
EL CACO – Finito | Rockefeller |
Tuesday, January 7th |
Oslo-filharmonien - Nyttårskonsert | Konserthuset |
Wednesday, January 8th |
Helge Hurum & musikere fra NRKs Radiostorband | Konserthuset |
Sunday, January 12th |
MISTRA; Lanseringsparty | Gamla |
Barnas Nyttårskonsert - Bach og orgelet | Konserthuset |
Sunday, January 19th |
Den Lille Havfruen | Konserthuset |
Monday, January 20th |
AMBROSIUS: Albumrelease: "Pathways" | Gamla |
Friday, January 24th |
Russell Howard | Konserthuset |
Sunday, January 26th |
PIGS Release Party + POSTKASSA | Gamla |
Friday, January 31st |
BRÅTABRANN | John Dee |
MORGAN SULELE + special guest: KØDE | Rockefeller |
Designbar - Lek på Alvor | Sentralen |
Sentralen UNG Gründer pitchekveld | Sentralen |
Wednesday, February 5th |
Sea-Trio | Konserthuset |
Friday, February 7th |
Rolffa | Vulkan |
Saturday, February 8th |
MOILLROCK | Sentrum |
Sunday, February 9th |
THE NEW WAVE COME TO BRAZIL | Tukthuset |
Monday, February 10th |
CARLY PEARCE hummingbird 2025 uk/eu tour | Rockefeller |
TROPICAL FEELING | Tukthuset |
Friday, February 14th |
World Men's Handball Championship 2025 | Telenor Arena |
Saturday, February 15th |
"OSLO" by Isaac Worthington | Sentralen |
Monday, February 17th |
MOTHER TRUDY RELEASE-PARTY + THE PINK EYE AND GRAVE DANGER | Gamla |
Saturday, February 22nd |
Oslo-filharmonien - Familiedag | Konserthuset |
Monday, February 24th |
PORTER ROBINSON with special guest: Underscores | Rockefeller |
Brasiliansk Karneval 2024 | Tukthuset |
Tuesday, February 25th |
Kid Cudi – Insano: Engage The Rage World Tour | Spektrum |
Wednesday, February 26th |
Oslo-filharmonien - Filmkonsert: Amadeus | Konserthuset |
Friday, February 28th |
Quiz på Folk 28. februar | Folk i Storgata |
Sub:Kino: Persona (1966) | Sub Scene |
Saturday, March 1th |
Paneldebatt om frivillig sektors rammevilkår | Sentralen |
Klokkepodden - Liveshow | Sentralen |
Wednesday, March 5th |
Morten Gunnar Larsen & Tricia Boutté | Konserthuset |
Friday, March 14th |
GUNSLINGERS + Lothepus og Pilgaard (Anlegg og Sjau) | Sentrum |
Tuesday, March 18th |
AVATAR: The Last Airbender In Concert | Spektrum |
Friday, March 28th |
Oslo-filharmonien - Mahler: Symfoni nr. 3 | Konserthuset |
Monday, March 31st |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
Wednesday, April 2nd |
Hanna Paulsberg Concept | Konserthuset |
Thursday, April 17th |
INFERNO METAL FESTIVAL 2025 | Rockefeller |
Friday, April 18th |
INFERNO METAL FESTIVAL 2025 | Rockefeller |
Saturday, April 19th |
INFERNO METAL FESTIVAL 2025 | Rockefeller |
Sunday, April 20th |
INFERNO METAL FESTIVAL 2025 | Rockefeller |
Saturday, April 26th |
Star Wars: The Force Awakens Live In Concert | Spektrum |
Wednesday, May 14th |
Oslo-filharmonien - Kort & klassisk | Beethoven: Pianokonsert nr. 5 | Konserthuset |
Friday, May 16th |
Oslo-filharmonien - Beethoven: Pianokonsert nr. 1 & 4 | Konserthuset |
Wednesday, December 31st |
Cafè & Musikk // Five Shades of Sax | Konserthuset |