Concerts in Oslo
Konserter i Oslo
 
Concerts in Oslo
Monday, April 15th
Ingrid Saga // BeccoBecco
Music Quiz Mondays at BrewgataBrewgata
Poolside jazz med Emil Nordmann og Bjørn Vidar SolliCue
Dans for voksnes mekkeklubbDans for voksne
Lanseringskonsert med Åsmund ReistadHerr Nilsen
Mandagsklubben March / April 2024Jæger
Quizkontoret #132Postkontoret
ElektroLOUD labkveldSentralen
Apéritif: Vinsmaking Tour de FranceSentralen
BabydansSentralen
BabydansSentralen
BabydansSentralen
Gypsy Jazz JamUhørt
Gongbad/meditativ konsert - Circles of SoundVigeland
Tuesday, April 16th
Nerdequiz: Brød & Sirkus!Brød & Sirkus
Junk ShopHerr Nilsen
M.A.D. Mona Blanchard + Axel FU + Dara WooJæger
Den flyvende scene # 12Mir
I LIKE TO SLEEP - Bedmonster's Groove Tour // PostkontoretPostkontoret
Einars kviss / Quiz på SALTSalt
Finn Bjelkes pop quiz på SALTSalt
Kammerkonsert på Sentralen: Benjamin, Brahms & SukSentralen
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASSSentralen
FLETCHER In Search Of The Antidote Tour + support: ARXXSentrum
WRITERS ROUND // UHØRTUhørt
Wednesday, April 17th
Den andre kvissen på Brød & SirkusBrød & Sirkus
Quiz på Folk 17. aprilFolk i Storgata
DR BEKKEN & THE BOOKERIZERSHerr Nilsen
STRENGEPLUKK + support: We Met In JuneJohn Dee
SUSANNE LUNDENG & NILS OLAV JOHANSEN // Josefine VisesceneJosefine
Oslo Botanics #2 release party / Villbrygg tasting from 21:00Jæger
Wednesdays at Jaeger: Jaeger Mix + Loving Wednesdays + Badabing + BigupJæger
Paul`s Formula & Polyfrenetics // Kafé HærverkKafé hærverk
Oslo-filharmonien - Kort & klassisk: PeltokoskiKonserthuset
Bea & Her BusinessParkteateret
JULIA KOZAKOVARiksscenen
Strømløst: DELILLOS' VAKRESTE – EkstrakonsertRockefeller
Antiquiz // VaterlandVaterland
Dave Holland Trio   Victoria
Quizgutta // YoungsYoungs
Thursday, April 18th
Film- og TV-quiz på Brød & SirkusBrød & Sirkus
Andrey MakarevichCosmopolite
FOSS - releasekonsert // DUNKDunk
Boklansering: Hanne Kolstø – Psykopatmusikk / Fuglen GamlebyenFuglen
JOHANNE MØLLERBRÅTEN + MOURNING GLORYGamla
AVGVSTVS - K.E.E.G slippfest!Goldie
Nøklevann Ensemble - Obrigado Brazil IIHerr Nilsen
Rettspolitisk forening 50 årIngensteds
KILLER KID MOZART with special guests: Neighbouring Sounds + Law of AllJohn Dee
Helt Texas: Normann + Ole HK + Salas & NeginJæger
Guse & SwingmarKafé hærverk
Mirage (NO) & Gnoomes (RU) // Kafé HærverkKafé hærverk
Pastell portrettKampen Kaffe & Bar
Norsk forskning på aterieflimmer Afib.no folkemøte 2024Konserthuset
Oslo-filharmonien - Peltokoski, LisieckiKonserthuset
Open DecsKulturhuset
Kurs i internasjonal politikk i Oslo, 18. aprilKulturhuset
Ingen halve poeng // Einars quiz på KulturhusetKulturhuset
Jonas Nagell med bandMir
SpurvParkteateret
The Sensational Country Spacemen med Michael Donovan+DJ TrishRevolver
Sunface: Cloud Castles-lyttefestRevolver
RESJEMHEIARiksscenen
Strømløst: DELILLOS' VAKRESTERockefeller
OPEN STAGE // SOUL SESSIONS ENCOUNTERS 2024Rommen scene
Kveldskonsert med BLAFFSentralen
SUNNA´S MUSIKKBINGO // SENTRALENSentralen
Waste A Saint // Astralplane // UhørtUhørt
Signe Emmeluth – BansheeVictoria
Tørstday Standup med Frida, Andrea og Karsten på YoungsYoungs
Friday, April 19th
Blitz Infoshop opening! + gigsBlitz
The Breath + Sudan DudanCosmopolite
Bror Forsgren | DUNKDunk
SKA med MT Hammed på EngaEnga
Røsten / Fuglen GamlebyenFuglen
FEMME BRUTAL: THEA GRANT presenterer WATER & DREAMS , supp: AYKAHausmania
Trond Svendsen & Tuxedo med oppvarming Anders DahlbergHerr Nilsen
UNTS // J. Andre // Hetty // KIM YOUNG ILL // INGENSTEDSIngensteds
SSO x MUD x Frædag presents: Hugo LX (FR) + Third Attempt Band (Live)Ingensteds
HELLSONGSJohn Dee
THIRD ATTEMPT BAND // Premiere at JaegerJæger
Helene Rickhard & RamyKafé hærverk
Gnoomes (RU) & Mirage (NO) // Kafé HærverkKafé hærverk
FEMME BRUTAL: THEA GRANT presenterer WATER & DREAMS , supp: AYKAKonsertforeninga
The 12 tenorsKonserthuset
Lønningsjazz med Tor Ezaki Trio // KulturhusetKulturhuset
Black Paisley // KulturhusetKulturhuset
Hyperfauna presenterer CROCKPOT Igubu / DJ Horseman / Ars.Dada / Dr. Roman / Solreven / HårekLeiligheten
The Fabulous Flea Market Band: Release Consert & Spring "Fol-De-Rol" + Villskudd (Support)Mir
The Fabulous Flea Market Band: Release Consert & Spring "Fol-De-Rol"Mir
The Fabulous Fleemarket Band: Release Consert & Spring "Fol-De-Rol"Mir
BONY MARONIE & THE OXYDANTSOlsen
HallesbyParkteateret
THE HOLY MOUNTAIN // RELEASEKONSERT // REVOLVER // SUPPORT - TROND KALLEVÅG SOLORevolver
Hildá Länsman / Tuomas NorvioRiksscenen
TBARiksscenen
LávreRiksscenen
LavréRiksscenen
Wacken Metal Battle 2024 - delfinale 1 OsloRock In
THE GOOD THE BAD AND THE ZUGLY + support: GeriljaRockefeller
Workshop: Damon Frost - Rhythm & MusicalitySentralen
Forestilling // Loop - Chriz NypanSentralen
Forestilling // KoreografiutviklingSentralen
BabydansSentralen
BabydansSentralen
BabydansSentralen
LARS VAULAR + support: Martin Hazy + Pen GuttSentrum
BURET med Might Be Twins / Support: BnorStorgata 26
Viking Queen // UhørtUhørt
trueandtrue Slippkonsert // Vaterland // Special Guest: Kambodsja // DJ: HammokVaterland
Goran Kajfes – TropiquesVictoria
Becky HillVulkan
Saturday, April 20th
Record Store Day på Big Dipper!Big Dipper
HOETELLBlå
Runaway Street // Single Release LiveBrewgata
Friends-quiz (ENGLISH)Brød & Sirkus
MAROCosmopolite
My Sensational Panda + Sweetness // DUNKDunk
The Norwegian SoulbandHerr Nilsen
Kåre Nymark jr. kvartettHerr Nilsen
Carl Verheyen Band Support: Bettina SchelkerHerr Nilsen
Knug KlubnattIngensteds
Solistkoret og dirigent Yuval WeinbergJakob
Nordic Music Celebration: THE OFFICIAL AFTER PARTYJohn Dee
EL CUERO + support: The Impossible GreenJohn Dee
IMPROVERK: Stian Westerhus / KitteningKafé hærverk
Jesper LindellKonserthuset
Hot Club De NorvègeKonserthuset
The Fashion Archives x Kulturhuset Vol. 72Kulturhuset
Lunar City + Pluto // KulturhusetKulturhuset
No Fun - Stooges Tribute + Gutteband + Charlotte Jacobson & Annette GilLast Train
SUBSTAATMir
SKAMFARENOlsen
COMPAGNIET, ETTERMIDDAGSKONSERTOlsen
Arne Skage & the procrastinatorsOslo Bluesklubb
YOGUTTENEParkteateret
ALASTOR (SE) // REVOLVERRevolver
KALLE URHEIM - AvlystRiksscenen
SEPTETO NABORIRiksscenen
KALLE URHEIMRiksscenen
Wacken Metal Battle 2024 - delfinale 2 OsloRock In
Nordic Music Celebration: EUROVISION NIGHT Hosted by Marte StokstadRockefeller
Dansens Hus: Prinsessen på ertenRommen scene
Dansens Hus: Prinsessen på ertenRommen scene
Dansens Hus: Prinsessen på ertenRommen scene
Jesper Lindell // 20.04.24 RøverstadenRøverstaden
Plutselig Barneteater!Sentralen
Plutselig Barneteater!Sentralen
BATTLE: Encounters + 2 vs 2 Open StylesSentralen
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANTSentralen
Barnas VerkstedSentralen
Else gifter seg i SpektrumSpektrum
TwoMinutesHate & Sugar LouiseStorgata 26
The Freaksow with / Ozzy Sahin (UK) Akitek / Vibeke BruffStorgata 26
Vægtløs (DK) + Omsorg (DK) // VaterlandVaterland
GRETCHEN PARLATO & LIONEL LOUEKEVictoria
M HunchoVulkan
Sunday, April 21st
Novo AmorCosmopolite
«Classics from the Tenors» Dave Edge & Ett Fett StorbandHerr Nilsen
Cat Power sings DylanKonserthuset
Little Miss Lucifers pure ambient & chillout face part XMir
Benedicte Torget synger Karin BoyeParkteateret
NOVO AMOR + support: LowswimmerRockefeller
Dansens Hus: Prinsessen på ertenRommen scene
Dansens Hus: Prinsessen på ertenRommen scene
Dansens Hus: Prinsessen på ertenRommen scene
Jazzbarna inntar SentralenSentralen
AftertalkSentralen
Forestilling // Portrait, Balder on Blue Floor & NabinamSentralen
Forestilling // KoreografiutviklingSentralen
Åpen spilldag på Sentralen med BibliogamesSentralen
Barnas VerkstedSentralen
NOVO AMORSentrum
Monday, April 22nd
MAGNUMJohn Dee
Jazz på mandag: Alna storband i full swingMir
Einars kviss /// QuizPostkontoret
Utfordrerne – nykommerkveld standup / SALT *gratis*Salt
Kammerorkesterets formiddagskonsertSentralen
Glad i chablis? Da er denne vinsmakingen for degSentralen
BabydansSentralen
BabydansSentralen
BabydansSentralen
Olefonken all Night long // SS: Penny Klubb1The Villa
LIMITLEZZ x DJ Eric MFA (pres. av MFA Events)Tukthuset
Tuesday, April 23rd
Nerdequiz: Ringenes HerreBrød & Sirkus
Svarte SvingendeHerr Nilsen
BARRINGTON LEVYJohn Dee
DAA DAA KUNST #SPEEDPAINTING!Kulturhuset
Konsert med April TwelvesMir
DinosaurtegningParkteateret
NeoQuartet - Neo Voyager TourSentralen
Boklansering "narsissisme for nysgjerrige" av Siri BløtekjærSentralen
Lansering av veileder mot rasisme i arbeidslivetSentralen
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASSSentralen
Monument Clubnight // Oslo - თბილისი TbilisiThe Villa
Yayas: Gutkein I Chosen1 I Frida Sarto // SS Escape — Little miss luciferThe Villa
Paradox: Julie Reistad & Mannex // SS: Kobroyo & BnorThe Villa
Fredfades & Dj Jese // SS BånngassThe Villa
Ost & Kjex (Live) // BCR // SS: nedpaa Maia DrachenThe Villa
G-Ha & Ronya // SS:Soju PrincessThe Villa
The Villa invites Futoria DJsThe Villa
The Sequels // Josefine LunaUhørt
KulturquizUnion
OJKOS SPILLER: ANDRINE DYBLIE ERDALVictoria
Zotora Breath in the mausoleumVigeland
Wednesday, April 24th
Folk under 30 spiller standardlåter - Lyder Øverås Røed kvartettHerr Nilsen
BLIND CHANNEL + support: Ghøstkid + Rock Band From HellJohn Dee
EMILIE LIDSHEIM // Josefine VisesceneJosefine
The Leif // Kafé HærverkKafé hærverk
Frokostseminar om kvinner og ADHD FULLTKulturhuset
EgoAlter // KulturhusetKulturhuset
Chris Erichsen-solo på MIRMir
Sandra KolstadParkteateret
BONG VOYAGE // REVOLVER // DESERTFEST OSLO presRevolver
MELISSA HORNRockefeller
Pådrivfrokost: Eiendomsutvikling som samfunnsutviklingSentralen
Sentralen UNG Gründer pitchekveldSentralen
SubKino – Musikk i sentrum: Singin’ in the Rain (1952)Sub Scene
Harm og Hegseth presenterer: GLITTER, K*K OG SANGUnion
Hestedirektoratets Rockequiz 24/04Vaterland
Eve Risser Red Desert Orchestra Victoria
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZYoungs
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZYoungs
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZYoungs
Thursday, April 25th
Only Connect Oslo: asamisimasa + Rasmussen og RezaeiBlå
Kvalifisert gjetning på Brød & SirkusBrød & Sirkus
King Yosef // DUNKDunk
Jazz & Jam / Fuglen GamlebyenFuglen
Dragbingo Y2K // Lille Spy & HuffdaGoldie
Helge Hummervoll - "Ein av de heldige få" med Vidar LøvstadHerr Nilsen
Only Connect Oslo: Mariam Gviniashvili: ALEXJakob
Only Connect Oslo: Alpaca Ensemble – Lene Grenager: reconstruction ii / the textile factoryJakob
EMERGENZA FESTIVAL 2024 SemifinaleJohn Dee
Oslo-filharmonien - MäkeläKonserthuset
Conetik // Komputergirl på MIRMir
Only Connect Oslo: Festivalklubb på BLÅNy Musikk
Only Connect Oslo: Pinquins – Øyvind Mæland (urfremføring)Ny Musikk
Only Connect Oslo: asamisimasa + Rasmussen og RezaeiNy Musikk
Only Connect Oslo: Alpaca Ensemble – Lene Grenager: reconstruction ii / the textile factoryNy Musikk
Only Connect Oslo: Mariam Gviniashvili: ALEX (urfremføring)Ny Musikk
Only Connect Oslo 2024Ny Musikk
MelisParkteateret
THE 99TH FLOOR // REVOLVERRevolver
ALVINA & GARD - PLATESLEPP + FILMVISNINGRiksscenen
ALVINA & GARD - PLATESLEPPRiksscenen
ALVINA & GARD - PLATESLEPPRiksscenen
MELISSA HORNRockefeller
Håndarbeidkafe med foredragSentralen
TORE OG HARALDS PODKAST – LiveSentrum
SLAM! på UhørtUhørt
UTSOLGT! Nullskattesnylterne // VaterlandVaterland
THE NECKSVictoria
Friday, April 26th
BLITZ 42 BIRTHDAYBlitz
Kora Sounds: Peder Mannerfelt (SE), Katatonic Silentio LIVE (IT) & BørreBlå
Grønland Gull og DieselCosmopolite
Castaway Hounds // DUNKDunk
KLUBB: Pippa x Alme w/FriendsHausmania
Baskery (S)Herr Nilsen
Oslo Brassfestival 2024Jakob
EMERGENZA FESTIVAL 2024 SemifinaleJohn Dee
André Bratten//Olefonken // Kafé HærverkKafé hærverk
Nervevrak + Spraint // Kafé HærverkKafé hærverk
Madame "Observed in a Dream" + special guest: GlassmanetMir
Only Connect Oslo: Cikada – Lars Skoglund: Tre romNy Musikk
Only Connect Oslo: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind TorvundNy Musikk
Only Connect Oslo: Telemark Kammerorkester med Per Kristian Skalstad: Tze Yeung Ho / Gloria CoatesNy Musikk
HELTER SHELTEROlsen
OSLOCITYFUCKBOYParkteateret
SUNKEN (DK) + GRAVKVÄDE (SE) // REVOLVERRevolver
REITIRRiksscenen
MELISSA HORNRockefeller
Standup på SALTSalt
Quiz og afterwork med quizmistress Austinat på SALT!Salt
Teaterforestillingen SPEIL/SELV, skrevet av Jenny K HansenSentralen
BabydansSentralen
BabydansSentralen
BabydansSentralen
HENRIK FLADSETH – LavkulturSentrum
Norsk Militær TattooSpektrum
Havna Groove Vol 2 // StallenStorgata 26
Chaos and the Calm // Ep release partyUhørt
STORMO (IT) // Vaterland // Supp: Nagirčalmmiid & THEFALLSVaterland
Only Connect: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind TorvundVictoria
Saturday, April 27th
Vaarin - minikonsert og signering!Big Dipper
Disney-quiz på Brød & SirkusBrød & Sirkus
Kristin Evens + Anita&Rémy // DUNKDunk
HAUS-BOOKING: Mikkel Rev x PipistrellaHausmania
Fredrik Villmow kvartett // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
Jan Arild Sørnes & The Elektriske Bandet - slippkonsertHerr Nilsen
Vitae - en vårkonsert med ArtemisJakob
EMERGENZA FESTIVAL 2024 SemifinaleJohn Dee
PURE ECSTASY #28Kafé hærverk
HANAMI - Japansk blomstringsfest på Kampen 2024Kampen Kaffe & Bar
Kate GulbrandsenKonserthuset
Snatam KaurKonserthuset
Quarter Wolf: "Live at Last Train"-album release + Lokal PolitikkLast Train
Salige syndereMir
Only Connect Oslo: KORK med Ilan Volkov: Samimi Mofakham / Miller / Shlomowitz & RezaeiNy Musikk
Only Connect Oslo: Jessica EkomaneNy Musikk
DE SKYLDIGE ,EttermiddagskonsertOlsen
TRENCH DOGS, VRID UPP, HITSKRIEGOlsen
Harmonica Showdown (US/UK/SE)Oslo Bluesklubb
NIX & THE NOTHINGS // SUPP: TBA // PARKSALONGENParksalongen
Pil & BueParkteateret
Jonas Alaska - Solo // PostkontoretPostkontoret
Omniself, Rut Fessler (SE)Revolver
HATE ANGEL + STRYKNIN + NEDERLAG // REVOLVERRevolver
Tuvas Blodklubb: Spelemannslaget til fremjing av møsagrodde låttarRiksscenen
KENNETH LIENRiksscenen
BARE EGIL SPELLEMANNSLAGRiksscenen
Cocktail Slippers & Sugarcane Hangover live @ Rock inRock In
MELISSA HORNRockefeller
Filmklubb:PonyoRommen scene
Bootyswing Burlesque på SALT!Salt
Konsertserien: SE OPP! #8: Vokal og orkesterSentralen
Sound of Irish Inspirations - en irsk danse forestillingSentralen
Sound of Irish Inspirations - en irsk danse forestillingSentralen
ElektroLOUD labkveldSentralen
Teaterforestillingen SPEIL/SELV, skrevet av Jenny K HansenSentralen
Tre små griserSentralen
Verdensfolk kunst: Tyrkisk mosaikkunst & lampeverkstedSentralen
Tre små griserSentralen
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANTSentralen
Barnas VerkstedSentralen
OSLO BRASSFESTIVAL 2024Sentrum
Titi - Senegals "løvinne" // DrammenUnion
The Pink Eye And Grave Danger Slippkonsert // Special Guests: Polyfrenetics // VaterlandVaterland
BARNAS JAZZSCENEVictoria
Peter Evans – Being & BecomingVictoria
Nouvelle VagueVulkan
Sunday, April 28th
GAMLEBYEN VÅRMARKEDFuglen
OSLO OPEN - HAUSMANIA KULTURHUSHausmania
Søndagsjammen på Herr NilsenHerr Nilsen
Larvik Storband – Late in the EveningHerr Nilsen
DIZZEE RASCAL – Don’t Take It PersonalJohn Dee
*MIDNIGHT SUN* - LIVE IN CONCERTKonserthuset
RADKA TONEFF 'Winter Poem': Albumlytt m/Arild Andersen og Marta BreenKulturhuset
Jazzjam # 14 // ParksalongenParksalongen
Små GråParkteateret
VV + support: ZetraRockefeller
Ceili - Irsk sosialdans for alleSentralen
Tablao FlamencoSentralen
Voyage of Creation presents Tale of Creation "An International Charity Couture Fashion Show"Sentralen
Tingenes magiske livSentralen
Livsfortellinger. Skrivekurs med Kjersti WoldSentralen
Barnas VerkstedSentralen
Soul Sessions Open PracticeSentralen
Brazilian Party - 1° Samba É Nois! Oslo - Roda de Samba com Vando Oliveira, Grupo Churrasco Na BrasaTukthuset
International Jazz Day Celebration with Yeisy RojasUhørt
International Jazz Day Celebration with Yeisy RojasUhørt
Konsert med elever fra Oslo kulturskoleVictoria
Monday, April 29th
Amalie Dahl's Dafnie // BeccoBecco
Salmer på pøbb #11Herr Nilsen
VENDED Special guests: The Gloom In The Corner + ProfilerJohn Dee
Slipp-konsert for Robert Vendettas fjerde album "Vendetta Del Disco"Mir
Vendetta Del Disco + supportMir
Einars kviss /// QuizPostkontoret
BabydansSentralen
BabydansSentralen
BabydansSentralen
MAndagsjazz på Smia: m/Magne ArnesenSmia
Bryan AdamsSpektrum
Tuesday, April 30th
Fieh 4 GazaBecco
LedisiCosmopolite
Miller SessionsHerr Nilsen
Det Gode Selskab - Natt til første mai // Ingensteds, Indigo & BortenforIngensteds
OIL CITY SLICKERS // Kafé HærverkKafé hærverk
Hollowside + Dynamilla // KulturhusetKulturhuset
Perry Dear & The DeerstalkersLast Train
ELEKTROAKUSTISK FOAJÉ- Jennifer Torrence // Jenny Berg Myhre + Dovile (Dj)Mir
von KroghParkteateret
Tenacious D Vorpsiel / NachspielRock In
AMARARockefeller
NOVO QUARTET: konsert og programlanseringSentralen
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASSSentralen
Tenacious D – The Spicy Meatball TourSpektrum
SvartepetterStorgata 26
Hard Luck Street // Uhørt.Uhørt
Wednesday, May 1st
1. mai-fest på FolkFolk i Storgata
1. mai konsert med Dylan Bonanza og OperaHerr Nilsen
HOT JAZZ TRIOHerr Nilsen
PÅ STENGRUNN - sen konsert (kl 21) // Josefine Visescene UTSOLGTJosefine
PÅ STENGRUNN - tidligkonsert (kl 18) // Josefine Visescene UTSOLGTJosefine
Natt til 1. mai på MS BjørvikaMS Bjørvika
BRYSON TILLERRockefeller
BRYSON TILLERSentrum
Uhørt! REICHE + BetongVictoria
Mannskoret // Youngs NedeYoungs
Thursday, May 2nd
Palehound (US)Blå
PalehoundBlå
Morgan JayCosmopolite
Bastian! // DunkDunk
Bingokongen på Goldie!Goldie
Folk & Røvere feat. Ravi & Sjur MiljeteigHerr Nilsen
ANNA KAJANDER ReleasekonsertJohn Dee
Moon Relay slippfest// Kafé HærverkKafé hærverk
JUNGParkteateret
MOSHI MOSHI & THE MOIST BOYS - EP RELEASE // REVOLVERRevolver
SPÖKET I KÖKETRiksscenen
TEDDY SWIMS performing with Freak Freely I've Tried Everything But Therapy Tour + special guest: Paul RussellRockefeller
Musikal Open-Mic på SALTSalt
JON PARDI + support: Dillon CarmichaelSentrum
Torsdagsterapi: Kompressorkanonen, DJ Sol & Børre // Stallen & BakgårdenStorgata 26
MokshaVictoria
Miss MoniqueVulkan
Tørstday Standup med Inia, Kim og Marius på YoungsYoungs
Friday, May 3rd
Live Karaoke med DansemaskintelegrafenBetong
MÖRMAID + MARTIN MIGUEL ALMAGRO TONNE // ALL APE Presents // DunkDunk
SweetheartHerr Nilsen
TRANSILVANIAN HUNGER – A tribute to DarkthroneJohn Dee
Why Kai - ReleasekonsertJæger
Nyege Nyege Remix OsloKafé hærverk
Jazz på Kampen: Martin Nodeland Quartet featuring Will VinsonKampen Kaffe & Bar
Restore to PastLast Train
PAIN n ROCKOlsen
ZimmermannParkteateret
ZimmermannParkteateret
SLAAMASKIN + KINGSEEKER // REVOLVERRevolver
BOSS DYNAMITE – Oslo Reggae Weekender 2024Revolver
KARHUTANSSIRiksscenen
REIDAR LARSEN & HJEMMELAGETRockefeller
BabydansSentralen
BabydansSentralen
BabydansSentralen
LAINEY WILSON + support: Harper O’NeillSentrum
Tate McRae – THINK LATER TOURSpektrum
TNT: Celebrating 40 Years of Thunder // DrammenUnion
Friends & NeighborsVictoria
Saturday, May 4th
NOVAFEST 4.-7. MAIBetong
NO FUCKER (US) + DISEASE (MK) @ BLITZBlitz
Flammer Dance BandBlå
nonneBlå
Friends-quiz på Brød & SirkusBrød & Sirkus
PAIN CITY + DUCKWALK CHUCKGamla
HAUST + Nithe + Accelerator + Villjuvet + DJ Emotional Cowboy GoldieGoldie
HAUST // GoldieGoldie
Monstera Label Event - Hausmania BackyardHausmania
Sunniva LundhHerr Nilsen
Øyvind Brække sekstett // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
Jeremy Olander // Hovland & MarensiusIngensteds
CROWN ELECTRIC + special guest: HavariJohn Dee
Xile on Main St.Konserthuset
Foss vgs - Musikklinjen 50 årKonserthuset
Flunk + Pinch Point @ MirMir
STOREBØ, EttermiddagskonsertOlsen
Ole Frimer Band (DK)Oslo Bluesklubb
GothministerParkteateret
TOLVMANNADAGEN SKOGFINSK FESTKONSERTRiksscenen
TOLVMANNADAGEN: flaggparade, skogfinsk familiedag og stor festkonsertRiksscenen
PROHIBITION PARTY OSLORockefeller
Xile on Main St // 04.05.2024 RøverstadenRøverstaden
Musikaliteten presenterer: Magiske Hedvig Dahl - en musikalSentralen
Saturday Classics // Christina SandsengenSentralen
Kontaktlek 1-3 årSentralen
Plutselig Barneteater!Sentralen
Kontaktlek 3-6 årSentralen
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANTSentralen
Plutselig Barneteater!Sentralen
Kontaktlek 1-3 årSentralen
Barnas VerkstedSentralen
HANIA RANISentrum
Frantzvaag & Annweiler // SS: Andy & DennisThe Villa
Jazzmeia HornVictoria
Sunday, May 5th
Lonnie Holley (US)Blå
Lonnie HolleyBlå
Leela JamesCosmopolite
Pizzapalooza🍕🍕 - Oslo Bear WeekendGoldie
Oslo Storband møter Thad JonesHerr Nilsen
Blårollinger: Sofanyama bandKonsertforeninga
Michael MarcagiParkteateret
Falne: DJ PsyKoselig & DJeneratorRevolver
Åpen spilldag på Sentralen med BibliogamesSentralen
Barnas VerkstedSentralen
Soul Sessions Open PracticeSentralen
Jo KoySpektrum
Bjørn Torske 5 timer // SS Nedpaa Maia Drachen & AntiChristerThe Villa
Centro de Flamenco presents: SPANISH HOURSUhørt
Natalie JaneVulkan
Monday, May 6th
Staffan William-Olsson /Joel Frahm/ Pat Bianchi / Joris Dudli - Pat Martino TributeHerr Nilsen
TrillekonsertKonserthuset
Konsert - masterstudenter NLA HøgskolenKulturhuset
Quizkontoret #133Postkontoret
Blue Monday Slam på SALTSalt
BabydansSentralen
BabydansSentralen
BabydansSentralen
En kveld i sanatoriet med Lars og StianVictoria
Tuesday, May 7th
DANNY BROWNJohn Dee
DANNY BROWN + support: IgloRockefeller
Musikkquiz med Super-Geir / SALTSalt
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASSSentralen
Life Drawing SessionSentralen
GØTS + SUPPORT TBA // UHØRTUhørt
Melting PotVictoria
Wednesday, May 8th
Peter Case & Sid Griffin (US)Blå
Peter Case & Sid GriffinBlå
Julie swings the bluesHerr Nilsen
Likevel synger deJakob
DISCHARGE + support: Chemtrails OsloJohn Dee
LARS BREMNES - FÅ BILL. IGJEN! // Josefine VisesceneJosefine
Ingvild Hammer UTSOLGT !Kafé hærverk
Cafè & Musikk // Five Shades of SaxKonserthuset
Klassekampen Musikkmagasinet & Rockefeller presenterer: POPQUIZLeiligheten
Sara Aimée SmisethParkteateret
BRETT YOUNGRockefeller
Gammelt, nytt, lånt og jubileum!Sentralen
The World of Hans Zimmer – A New DimensionSpektrum
Hestedirektoratets Rockequiz 8/5Vaterland
Uhørt! Hajodo + Science fairVictoria
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZYoungs
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZYoungs
Thursday, May 9th
Frankie & The Witch FingersGoldie
Rebekka Lundstrøm med bandHerr Nilsen
TIM CHRISTENSEN Honeyburst 20th Anniversary TourJohn Dee
NEXT.APE + SHAN @MIRMir
THE ERIC ANDRE SHOW LIVERockefeller
AKON The Superfan Tour UK & Europe 2024Sentrum
Fabian Howard Debut EP // Releasekonsert, UHØRT. // Support: Johanne MøllerbråtenUhørt
Jonas Cambien’s Maca ConuVictoria
Brugata Beat Boys - CoverbandYoungs
Thursday session med Brugata Beat BoysYoungs
Friday, May 10th
Josephine FosterBlå
Petter Carlsen // Dunk (supp: Kristian Park)Dunk
Melkeveien + Al Lover's World Party [DJ-set]Goldie
Bjølsen ValsemølleHerr Nilsen
Charles Esten // Love Ain’t Pretty TourJakob
DESERTFEST OSLOJohn Dee
FABELDYR- Konsert på MIRMir
Night BeatsParkteateret
DESERTFEST OSLORockefeller
Lønnings_____ for frilansere!Salt
MAYHEM – Ekstrakonsert 18 år leg. (hovedsal) - fri alder (galleri)Sentrum
Sub Sessions: Bass Therapy IIStorgata 26
Eirik Hegdal / Eklektisk SambandVictoria
VC BarreVulkan
Saturday, May 11th
Fly AwayCosmopolite
Ultimate Emo Party: Post-HC ArmyGoldie
Antonsen/Skansaar/Olstad trio // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
Wild Man Riddim + ChakrasHerr Nilsen
DESERTFEST OSLOJohn Dee
EBIKonserthuset
Shahram ShabparehKonserthuset
Eurovision Party på MS BjørvikaMS Bjørvika
Blast Off!! : The Nevrotix (SWE)Mir
Ulrich Ellison & TribeOslo Bluesklubb
TWO LANESParkteateret
DESERTFEST OSLORockefeller
Plutselig Barneteater!Sentralen
Plutselig Barneteater!Sentralen
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANTSentralen
Barnas VerkstedSentralen
MAYHEMSentrum
Olefonken (all night long) // SS:Elysian ResidentsThe Villa
Tito Paris // DrammenUnion
KNUT REIERSRUD BANDVictoria
Sunday, May 12th
Czesław Mozil SoloCosmopolite
Czesław Mozil SoloCosmopolite
Søndagsjammen på Herr NilsenHerr Nilsen
INGESTED Special guest: Fallujah Support: Vulvodynia + MélancoliaJohn Dee
"Trollstemte eventyr" en folkemusikk-konsert for barn med *Slåttestjernene* og Mari MaurstadSentralen
Barnas VerkstedSentralen
Soul Sessions Open PracticeSentralen
J BalvinSpektrum
The After Party PARCERO EDITION J Balvin After Party (Oslo)Tukthuset
Monday, May 13th
Sara ParkmanCosmopolite
Amund Maarud - Steinar Raknes - Jarle VespestadHerr Nilsen
Einars kviss /// QuizPostkontoret
BabydansSentralen
BabydansSentralen
BabydansSentralen
Bad Breeding (UK) // VaterlandVaterland
Tuesday, May 14th
Made in Scandinavia // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
Areopagos: Hebdomos-ritualetJakob
The Paper KitesParkteateret
STØTTEKONSERT FOR GAZA // Revolver BakgårdRevolver
THE PAPER KITES + support: Rosie CarneyRockefeller
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASSSentralen
Lunsjkonsert på Sentralen: Ravel & RozsaSentralen
Oslo Jazz Circle: The Peggy Lee Story ved Majken ChristiansenVictoria
Wednesday, May 15th
CANTANGOHerr Nilsen
BIRGITTE GRIMSTAD // Josefine VisesceneJosefine
OSLO SYNGER om byen vi alle elskerKonserthuset
The Hotel New Hampshire (1984)Kulturhuset
Josh RouseParkteateret
HANNAH ALDRIDGE (US) // REVOLVERRevolver
Strømløst: BENEDIKT x ÆVESTADEN «Jag är sen igjen»Rockefeller
FUTURE ISLANDS with JoonSentrum
Quizgutta // YoungsYoungs
Thursday, May 16th
Baba Soul & The Professors of FunkHerr Nilsen
49 WINCHESTER + support: Drayton FarleyJohn Dee
Pumpegris + Gangar + Kenneth Lien & Centre of the UniverseParkteateret
Friday, May 17th
17. mai hos Folk i StorgataFolk i Storgata
17 MAI @ Stortoevets Gjæstgiveri & GamlaGamla
Prima Vista Social Club - 17.Mai showet 2024Herr Nilsen
17. mai på KulturhusetKulturhuset
17. Mai Cruise på MS BjørvikaMS Bjørvika
LOST AT SEA - 17th May cruise w/GUY JMS Bjørvika
*Utsolgt* 17. Mai Cruise på MS BjørvikaMS Bjørvika
*FÅ PLASSER! 17. Mai-fest på MS BjørvikaMS Bjørvika
17. mai på PostkontoretPostkontoret
NACHonaldagen – Det Gode SelskabRockefeller
BNXN (fka Buju)Vulkan
Bobler & Beats 17. maiVulkan
Saturday, May 18th
Elias AkselsenBlå
Peter Asplund's ASPIRATION med Anders Aarum // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
The Beatles Top 50 med Rubber Soul Quartet & Stina StenerudHerr Nilsen
DEKKER Future Ghosts Release TourJohn Dee
Tobias BernstrupMir
Night TapesParkteateret
Club HavanaSentralen
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANTSentralen
Barnas VerkstedSentralen
DungenVulkan
Sunday, May 19th
MIZAN: Nord-AfrikaCosmopolite
Jonathan RoyParkteateret
Monday, May 20th
Ocie ElliottParkteateret
Quizkontoret #134Postkontoret
Tuesday, May 21st
Releasekonsert med Erlend GunstveitHerr Nilsen
Wednesday, May 22nd
Stråberries med vennerHerr Nilsen
BLÅ MÅNEJohn Dee
MRK // Josefine VisesceneJosefine
Oslo-filharmonien - Kort & klassisk: MäkeläKonserthuset
Hanna & de heldigeParkteateret
DOPELORD (PL) // REVOLVERRevolver
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZYoungs
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZYoungs
Thursday, May 23rd
Lara Somogyi (US)Blå
Lara SomogyiBlå
Ruben Magnus & Marie Løvås / Fuglen GamlebyenFuglen
GiFU + PACHINKOGamla
BeingAMonkey x HAUSMANIAHausmania
LedfootHerr Nilsen
KAL-ELJohn Dee
F/eks: Hamlam / The Lost TangosKonsertforeninga
Oslo-filharmonien - Mäkelä, MaiskyKonserthuset
AkersborgParkteateret
RANDY FELTFACESentrum
LaibachVulkan
Friday, May 24th
Etran de L'Aïr (NE)Blå
Etran de L'AïrBlå
LAUNDRY HOUSEGamla
Deerhoof + Snapped AnklesGoldie
DeerhoofGoldie
Sophie O`Dell & The 3,2,1`sHerr Nilsen
STARGAZER + special guest: WildniteJohn Dee
The Boatsmen + Hitskrieg // Kafé HærverkKafé hærverk
Lønningsjazz med Tor Ezaki Trio // KulturhusetKulturhuset
ELMARU//Sunniva Wilson på MIRMir
Nothing PersonalParkteateret
DRITTMASKIN + DØNK // REVOLVERRevolver
EDDIE GUZ PUSHING 50 The Carburetors / Chrome Division / The Cult of DestinyRockefeller
Det Norske Teatret: Fredagskveld i GroruddalenRommen scene
ÁSGEIRSentrum
Uncanny «Shroomsday» releasekonsert + special guests: Grant The SunSub Scene
Uncanny «Shroomsday» releasekonsert + special guests: Grant The SunSub Scene
The Majestic Dody Obams Show // Youngs NedeYoungs
Saturday, May 25th
World Africa Day: Awesome Tapes (dj-set) ++Blå
Bombino + Gjest: Knut ReiersrudCosmopolite
Bobler & biljard med Birkelunden Big BandCue
Eivind Vullum (m/Jerzy Maczynski & Nicolas Stocker) // DUNKDunk
DANCE COMMANDER + FRANS KRANS + GOOD FRIENDLIESGamla
Magnus Bakken band // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
Catfish (UK)Herr Nilsen
WILD WILLY’S GANGJohn Dee
Jazz på Kampen: Kampendagene FootprintsKampen Kaffe & Bar
European Championship for Wind OrchestrasKonserthuset
We Love The 90's & 2000's Warm-Up Cruise på MS BjørvikaMS Bjørvika
The Void Of ExpansionMir
Vidar Busk & His True BelieversOslo Bluesklubb
Erick the ArchitectParkteateret
Emma Jensen // PostkontoretPostkontoret
ZUSTAND NULL + SWORN + ANDAKT // REVOLVER // Screaming Skull presRevolver
Lanseringsfest: TIGERSTATE RECORDS x BIGBOYRockefeller
Pentagram – Farewell Tour 2024Vulkan
Sunday, May 26th
Føyka Storband spiller Pat Metheny med Jonas FarstadHerr Nilsen
LIL YACHTY The Field Trip Tour + support: Jean DawsonSentrum
Monday, May 27th
BANNERSParkteateret
Einars kviss /// QuizPostkontoret
OSLO BRASSFESTIVAL 2024Sentrum
Smia Records labelkveld: m/Doomsday PreppersSmia
GlassmaleriseminarVigeland
Tuesday, May 28th
Karolina Ramqvist: Forfatterskap og skrivelivBlå
Folk under 30 spiller standardlåter - Ole Magnus Storflor kvartettHerr Nilsen
UTSOLGT! - Private Function (AUS) + Invisible Hand (NO) // Kafé HærverkKafé hærverk
RAKIM + supportRockefeller
Olivia Rodrigo – GUTS world tourSpektrum
Olivia Rodrigo – GUTS world tourTelenor Arena
Wednesday, May 29th
Spiseforstyrret litteratur: Mette Karlsvik, Karolina Ramqvist og Siri GullestadBlå
THE JAZZISTOCRATSHerr Nilsen
FJELLVANG: Songs from the Reading RoomJakob
GAMMALGRASS – StrømløstRockefeller
ChromeoVulkan
Quizgutta // YoungsYoungs
Thursday, May 30th
Madeleine Buer // DUNKDunk
WWB Trio - 10 års jubileum m/gjesterHerr Nilsen
MYLES SMITHJohn Dee
Staatseinde (NL) // Kafé HærverkKafé hærverk
Oslo-filharmonien - Mäkelä, LozakovichKonserthuset
GUSTAV1000Parkteateret
UFOMAMMUT 25th ANNIVERSARY TOUR // To Kvelder - To unike sett // VaterlandVaterland
Tørstday Standup med Frida, Oskar og Ahmed på YoungsYoungs
Friday, May 31st
Minyo CrusadersCosmopolite
Blues in a CopHerr Nilsen
TRUCKFIGHTERS + support: BottenhavetJohn Dee
Svåne - Releasekonsert // KulturhusetKulturhuset
KONSERT: Olga Amalie, 30 År!Mir
PanopticonParkteateret
FLØI // REVOLVERRevolver
SILENT DISCO CLUBRockefeller
KAFFESKÅL med Hollund og KroghSentrum
Saturday, June 1st
Florence AdooniCosmopolite
Ulf Wakenius / Lars Jansson kvartett // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
EH3 – Erland Helbø Trio, feat. Frode Berg og Erik SmithHerr Nilsen
Moddi // På Gølvet i JakobJakob
STREETBACKBOYS x MUSIKKFESTRockefeller
Sunday, June 2nd
Capow x 2GParkteateret
MÍMIR&MARSDAL – Live med Harald EiaRockefeller
Monday, June 3rd
Uforklarlig med Lilli BendrissCosmopolite
The Oslo Freedom ForumKonserthuset
Quizkontoret #135Postkontoret
Tuesday, June 4th
SLAUGHTER TO PREVAILRockefeller
Rod StewartSpektrum
Wednesday, June 5th
José JamesCosmopolite
Aksel Rønning Trio // DUNKDunk
SEMATARY and The Haunted MoundJohn Dee
Klassekampen Musikkmagasinet & Rockefeller presenterer: POPQUIZLeiligheten
OBOS Fornebuløpet 2024Telenor Arena
Thursday, June 6th
Jam på Becco // Skage Larsen QuartetBecco
Rain Parade (US)Blå
Minyo CrusadersCosmopolite
Jeff Wasserman feirer 40 år i Norge og 70 år på kloden! En helaftens happening med Jeffrey’s Reverie, Gone At Last og Beckstrøm & WassermanHerr Nilsen
RAIN PARADE – flyttet til BlåJohn Dee
MALUM + support: Thale & KrapylJohn Dee
The Gratitudes // Kafé HærverkKafé hærverk
AVLYST: Strange Kind Of Women // KrøssetKrøsset
ÁKERMir
RohatParkteateret
RohatParkteateret
BOLAGETSentrum
Gabriel IglesiasSpektrum
Friday, June 7th
Valleypolicella - Slippfest! + very special guests: Port Sumner // DUNKDunk
SONS OF THE EAST + support: Pat BurgenerJohn Dee
Saturday, June 8th
Andrès Thor trio // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
KAASIN + special guest: The Lone PineJohn Dee
Jazz på Kampen: Same Moon In The Same WorldKampen Kaffe & Bar
Bold Benz Band 25 års jubileum og venners vennefestKonserthuset
Oslo Hit EnsembleParkteateret
BLACK STONE CHERRY + support: Kelsy Karter & The HeroinesRockefeller
25 års jubileum og venners venners festRøverstaden
KEANESentrum
Sunday, June 9th
Søndagsjammen på Herr NilsenHerr Nilsen
BRUCE DICKINSON The Mandrake ProjectRockefeller
BENSON BOONESentrum
Journey + Special guests: Stage Dolls & ReturnSpektrum
Monday, June 10th
ALOKCosmopolite
Einars kviss /// QuizPostkontoret
Tuesday, June 11th
DINOSAUR JR. + support: HayeminolRockefeller
Oslo Jazz Circle: Jan Ole Otnæs – Mitt liv i jazzen Victoria
Wednesday, June 12th
St. Paul & the Broken Bones + support: Cap CarterCosmopolite
St. Paul & the Broken BonesCosmopolite
Jerry Leger // DUNK (Support: Villskudd)Dunk
MAJKEN & DAVID SKINNER KVARTETTHerr Nilsen
Escape from Fort Bravo (1953)Kulturhuset
OvertenningParkteateret
PAOLO NUTINISentrum
Thursday, June 13th
Roy GudmundsenHerr Nilsen
CANNED HEAT + support: Spoonful of BluesRockefeller
Stand-up en français - Marine Leonardi - Mauvaise graineUhørt
TÓNLEIK JAZZFEST – ADHD, TUVA HALSE, JOHANNA REINE-NILSENVictoria
Friday, June 14th
Charlie Watts swinging birthday partyHerr Nilsen
Det Norske Teatret: Fredagskveld fra GroruddalenRommen scene
Tónleik Jazzfest – WAKO, Benjamín Gísli, Björg Blöndal – AlkulVictoria
Saturday, June 15th
Tartit (ML)Blå
TartitBlå
ORA COGAN // DUNKDunk
Grossband // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
SUSPERIA 25 Years Anniversary + special guest: KholdJohn Dee
Simon Moholt & Pilgrim og Everbloom Valley // Last TrainLast Train
NORSK HIPHOP 40 ÅR Rhythm Rockers / DJ White Shadow / Teddy Touch / Jester / DJ Big K / Mc Cey ++Rockefeller
André RieuSpektrum
Sunday, June 16th
Harald Lassen Balans // BeccoBecco
Det Nye Norske Storband: Rullemann og HilleborgJakob
CHELSEA WOLFE + support: Kælan MiklaRockefeller
Monday, June 17th
Quizkontoret #136Postkontoret
Tuesday, June 18th
Trond Trudvang med Eirik-André RydningenHerr Nilsen
Fu ManchuVulkan
Wednesday, June 19th
HENRETTELSESPODDEN – LiveRockefeller
Thursday, June 20th
Olav Abildgaard // UhørtUhørt
Thursday session med Brugata Beat BoysYoungs
Friday, June 21st
How We Became International Award Winning Drag SuperstarsCosmopolite
Sabbat + Deathhammer + MoraxGoldie
LOFTHerr Nilsen
THE BLACK SORROWSJohn Dee
Cradle of FilthParkteateret
Saturday, June 22nd
Eyvind Olsen Wahlen kvartett // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
Elegant People hyller Joe Zawinul & Weather ReportHerr Nilsen
The Distortion BallJakob
Pride Cruise med Voi Voi og SkrellexMS Bjørvika
The Jackets + High Octane Boys // MirMir
BETH HARTSentrum
Salif Keita // DrammenUnion
Monday, June 24th
Einars kviss /// QuizPostkontoret
Mandagsjazz på Smia: m/Dave EdgeSmia
Tuesday, June 25th
Mana RagHerr Nilsen
Old No. 50 Band celebrates 1974: KISS!Rock In
BEN HOWARD + support: Marina AllenSentrum
Thursday, June 27th
Benji & BandenBlå
DESTIN CONRAD Submissive Tour + support: NatanyaJohn Dee
JUANESSentrum
Friday, June 28th
The Sinatra Songbook - 25 år!Herr Nilsen
THIS WAS MY LIFE – a tribute to Kim Larsen & GasolinJohn Dee
STEFAN SUNDSTRÖM o Den Sista Jäntan + FjodorRockefeller
NE-YO: Champagne & Roses TourSpektrum
Saturday, June 29th
Wally B. Seck and Raam Daan BandCosmopolite
Jesse van Ruller feat. Seamus Blake // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
The VaudevillesHerr Nilsen
Sunday, June 30th
THE GORIESJohn Dee
Monday, July 1st
Allo Darlin’ (UK)Blå
Dirty Deeds // Union Scene - Drammen // 1. juledagUnion
Tuesday, July 2nd
HANABIE ( 花冷え。)Cosmopolite
DROPKICK MURPHYSSentrum
Wednesday, July 3rd
22-Pistepirkko (FI)Blå
BELLE AND SEBASTIANSentrum
Thursday, July 4th
HAUGLANDHerr Nilsen
Saturday, July 6th
Jonathan Kreisberg Quartet // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
Monday, July 8th
Bluegrassaften: Seth Mulder & Midnight Run + jamHerr Nilsen
Thursday, July 11th
Dropdead (US) // VaterlandVaterland
Friday, July 12th
Quiz på Folk onsdag 12. juliFolk i Storgata
Saturday, July 13th
Peter Zak trio feat. Jacob Young // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
Sunday, July 14th
Jazz på Kampen: Juleimprovisasjoner med Oslo14Kampen Kaffe & Bar
Tuesday, July 16th
BAD RELIGIONSentrum
Friday, July 19th
Quiz på Folk onsdag 19. juliFolk i Storgata
The Unknowns (US)Herr Nilsen
FLOGGING MOLLYSentrum
Tuesday, July 23rd
GOGOL BORDELLORockefeller
Friday, July 26th
Quiz på Folk onsdag 26. juliFolk i Storgata
Haakon Graf 3.0Herr Nilsen
Saturday, July 27th
Petter Dalane kvintett // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
PARIS LATINOSentrum
Thursday, August 1st
Daniel NorgrenCosmopolite
Friday, August 2nd
Quiz på Folk onsdag 2. augustFolk i Storgata
ALCHEMIST & BOLDY JAMESRockefeller
Sunday, August 4th
MR. BIG – The BIG Finish + special guest: DokkenRockefeller
Tuesday, August 6th
YOUSSOU N'DOURSentrum
Thursday, August 8th
Jonas Fjeld // Bakgårdskonsert, DrammenUnion
Friday, August 9th
Quiz på Folk onsdag 9. augustFolk i Storgata
Grupo ZanzaHerr Nilsen
INFARKT 2: DJ Hauge, Gneske I Revolverkjellern I 09.03.24Revolver
Saturday, August 10th
Det Norske Poesi- og SatireorkesterHerr Nilsen
ArtemasParkteateret
Monday, August 12th
Supersilent (NO)Blå
SLEATER-KINNEY + special guest: BLONDE REDHEADRockefeller
Emmet Cohen Trio | Oslojazz 2024Victoria
Tuesday, August 13th
Hedvig Mollestad Trio kl 22:00 / Oslojazz 2024Herr Nilsen
Hedvig Mollestad Trio kl 19:00 / Oslojazz 2024Herr Nilsen
Wednesday, August 14th
Irreversible Entanglements (US)Blå
Irreversible EntanglementsBlå
Thursday, August 15th
ØKSE (DK)Blå
Vieux Farka TouréCosmopolite
Cornelia Nilsson Trio // Oslojazz 2024Herr Nilsen
DAMIAN «JR. GONG» MARLEYSentrum
Kjetil Mulelid: Agoja  | Oslojazz 2024Victoria
Friday, August 16th
Alexander Abreu & Havana D’PrimeraCosmopolite
Quiz på Folk onsdag 16. augustFolk i Storgata
Jørn Øien Cosmopolitan // Oslojazz 2024Herr Nilsen
Oslo Jazzfestival 2024 OLA KVERNBERG & KRISTIANSAND SYMFONIORKESTER – «Steamdome III: Beyond The End»Sentrum
Cyrille Aimée | Oslojazz 2024Victoria
Saturday, August 17th
Rock For Palestine (Aid Relief Concert featuring Uk alternative rock band Floral Detectives + TBA)Enga
ORAL BEE, MR. PIMP-LOTION & BIG ICERockefeller
Petter Eldh Post Koma | Oslojazz 2024Victoria
Sunday, August 18th
Slomatics Live w/special guest: Bong VoyageBrewgata
RANDALL KINGJohn Dee
Monday, August 19th
PhosphorescentCosmopolite
Wednesday, August 21st
Blow Out - Festival '24Konsertforeninga
Robin Hood (1973)Kulturhuset
Thursday, August 22nd
The best of Petra - 50 year on the roadCosmopolite
MÆD // HOLLOW ILLUSIONUhørt
Friday, August 23rd
Quiz på Folk onsdag 23. augustFolk i Storgata
Utsolgt! - LEFT TO DIE (US) & INCANTATION (US) // CO-HEADLINE SHOW // REVOLVERRevolver
SEXHIBITION 2024Rockefeller
Vulkan Open AirVulkan
Saturday, August 24th
FRODIVALEN 2024 The Dogs / Chemtrails Oslo Hiawata / Caddy Konferansier: Johan GoldenJohn Dee
SEXHIBITION 2024Rockefeller
Vulkan Open AirVulkan
Monday, August 26th
REKOMMANDERT #96 – Kjemiske våpenJohn Dee
Tuesday, August 27th
Salmer på pøbb: Sjømannskirken spesialHerr Nilsen
Wednesday, August 28th
A special and unique 40 years anniversary of W.A.S.P. by CHRIS HOLMES + support: ProspectJohn Dee
Thursday, August 29th
Best Western SwingHerr Nilsen
SALLY-ANNE HAYWARD – Egg ShortageJohn Dee
Friday, August 30th
Quiz på Folk onsdag 30. augustFolk i Storgata
Mighty MagnoliasHerr Nilsen
The Feelgood OrchestraParkteateret
Fieh // Bakgårdskonsert, DrammenUnion
Jaga Jazzist – SesongåpningVictoria
Saturday, August 31st
Laila Samuels m/bandHerr Nilsen
INSOMNIUMJohn Dee
Frida Ånnevik // Bakgårdskonsert, DrammenUnion
Jaga JazzistVictoria
Wednesday, September 4th
JazzAkademiet 2024-2025Konserthuset
Hildegunn Øiseth QuartetKonserthuset
JazzAkademiet 2024-2025Konserthuset
Hedvig Mollestad WeejunsParkteateret
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Thursday, September 5th
Maustetytöt (FI)Blå
Nils Økland / Sigbjørn Apeland: GLIMMERJakob
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Friday, September 6th
MokoombaCosmopolite
Charlotte & The Co-Stars | DUNKDunk
Quiz på Folk onsdag 6. septemberFolk i Storgata
DUGGJohn Dee
RegnværParkteateret
RegnværParkteateret
ÅGE ALEKSANDERSEN & SAMBANDET – Takk for oss, Rockefeller! –Rockefeller
Comedy Stop: KATHERINE RYAN – BattleaxeSentrum
Susanne SundførSpektrum
Boligmesse 2024Telenor Arena
Saturday, September 7th
Mo GilliganCosmopolite
SKOVJohn Dee
TjuvjaktParkteateret
POLS I RØROSTRAKTOMRiksscenen
HØSTENS STORE DANSEFESTRiksscenen
POLS I RØROSTRAKTENERiksscenen
DANSEFEST FOR UNGDOM MED KRÆSJKURSRiksscenen
ÅGE ALEKSANDERSEN & SAMBANDET – Takk for oss, Rockefeller! –Rockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
JAMALA // DrammenUnion
Lime CordialeVulkan
Sunday, September 8th
Orgelkonsert med Iver Kleive og Knut ReiersrudKonserthuset
Hvis Jeg Var Deg VALENTINERNE FEIRER JOKKES 60-ÅRSDAGRockefeller
THE PRETENDERS + support: PicturebooksSentrum
Monday, September 9th
Amanda BergmanParkteateret
Hvis Jeg Var Deg VALENTINERNE FEIRER JOKKES 60-ÅRSDAG – EkstrakonsertRockefeller
MaroVulkan
Tuesday, September 10th
Rumours of Fleetwood Mac 2024Konserthuset
THE THE – Ensouled / World Tour 2024Sentrum
Wednesday, September 11th
Hvis Jeg Var Deg VALENTINERNE FEIRER JOKKES 60-ÅRSDAG – Ekstra-ekstrakonsertRockefeller
THE THE – Ensouled / World Tour 2024Sentrum
Friday, September 13th
Quiz på Folk onsdag 13. septemberFolk i Storgata
Marius Lien Organ TrioHerr Nilsen
Saturday, September 14th
Hedi Skjerve & Daniel Formo med venner // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
MISJONEN med Antonsen & Golden - LIVE podcastKonserthuset
QUILTY & ANDY IRVINERiksscenen
RUGERSentrum
Sunday, September 15th
JORDAN RAKEIRockefeller
Monday, September 16th
Sonata ArcticaVulkan
Tuesday, September 17th
1816Herr Nilsen
Wednesday, September 18th
Chiles Nasjonaldag 18 septemberTukthuset
Thursday, September 19th
The Jimmy White ExperienceCue
UNNI WILHELMSEN med FrugaardJohn Dee
Parra for CuvaParkteateret
Friday, September 20th
Quiz på Folk onsdag 20. septemberFolk i Storgata
BYGGSTOCKJohn Dee
One Night Stand med Iselin GuttormsenKonserthuset
HjerteslagParkteateret
DANCE WITH A STRANGER – 40 årRockefeller
LEMAITRESentrum
Fossilization (BR) + Father Befouled (US) // Oslo Deathfest Pres // VaterlandVaterland
Castle (US) // VaterlandVaterland
Saturday, September 21st
Petrichor // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
The Beatles 1964Konserthuset
DANCE WITH A STRANGER – 40 år – EkstrakonsertRockefeller
BLACKBERRY SMOKE with special guest: The Steel Woods Be Right Here TourSentrum
MezzoforteVulkan
Sunday, September 22nd
MEGAN MORONEYJohn Dee
Torgeir WaldemarKonserthuset
APOCALYPTICA Plays Metallica Vol. 2 Tour 2024Rockefeller
Wednesday, September 25th
Fluenes herre (1963)Kulturhuset
NEW JORDAL SWINGERS – 50 årSentrum
Storefri LIVE med Mikkel og Herman // DrammenUnion
Thursday, September 26th
FUNHOUSE 35 års JubileumskonsertRockefeller
Friday, September 27th
Quiz på Folk onsdag 27. septemberFolk i Storgata
COVER ME – a tribute to Bruce SpringsteenJohn Dee
Return of the Cheap Shots MILLENCOLIN NO FUN AT ALL SATANIC SURFERSSentrum
Saturday, September 28th
LOVESHACKJohn Dee
Max Raabe & The Palast OrchesterKonserthuset
Aleksander WithParkteateret
VIOLET ROADRockefeller
KAKKMADDAFAKKASentrum
Les Franskenfolie presente: ARNAUD DEMANCHE ¨Faut qu’on parle!¨Uhørt
Plumbo og Bad BrooksVulkan
Sunday, September 29th
Analog spillkveld - dexterity ThursdayCue
London Symphonic Rock OrchestraKonserthuset
Caligula's HorseParkteateret
Monday, September 30th
REKOMMANDERT #97 – Hva er kjøtt?John Dee
AUTECHRESentrum
Tuesday, October 1st
Big Big TrainCosmopolite
Wednesday, October 2nd
CORDOVAS + support: Jonny StrykesJohn Dee
Gamle Sandvika Storband med Øyvind BrækkeKonserthuset
Brit Floyd - P.U.L.S.EKonserthuset
REBEKKA BAKKEN BANDRockefeller
Nick Cave & the Bad Seeds: The Wild God TourSpektrum
Thursday, October 3rd
Girl in RedSpektrum
Friday, October 4th
von Krogh m/gjesterCosmopolite
Quiz på Folk onsdag 4. oktoberFolk i Storgata
Geir Bertheussen Blues BandHerr Nilsen
Kristian KristensenKonserthuset
John MausParkteateret
EVIG FERIERockefeller
SYNNE VO + support: Peg Parnevik 18 år leg. (hovedsal) - fri alder (galleri)Sentrum
Saturday, October 5th
The Salmon SmokersHerr Nilsen
En kveld med Karoline & SigvartKonserthuset
UgressParkteateret
CANNIBAL CORPSE Support: Municipal Waste + Immolation + SchizophreniaRockefeller
SYNNE VO – Ekstrakonsert + support: Peg Parnevik 18 år leg. (hovedsal) - fri alder (galleri)Sentrum
Sunday, October 6th
UNPROCESSEDJohn Dee
Ingrid Bjørnov & Øystein SundeKonserthuset
SOL INVICTUSRiksscenen
Jonas BrothersSpektrum
Tuesday, October 8th
WITHIN TEMPTATION Flyttet til Oslo SpektrumSentrum
Within TemptationSpektrum
Wednesday, October 9th
AutopulverParkteateret
Thirty Seconds to Mars – Seasons 2024 World TourSpektrum
Thursday, October 10th
PAINParkteateret
NILS PETTER MOLVÆR GROUPRockefeller
TINDERSTICKSSentrum
Hvorfor det? Trond-Viggo og Kristopher snakker om kroppsvæsker // DrammenUnion
Friday, October 11th
Quiz på Folk onsdag 11. oktoberFolk i Storgata
Daniela Reyes // På Gølvet i JakobJakob
EVA WEEL SKRAMSentrum
VassendgutaneVulkan
Saturday, October 12th
Carl Winther trio feat. Jeff "Tain" Watts // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
Barnas Konserthusserie 2024-2025Konserthuset
Tom & Jerry og Chopin & PaganiniKonserthuset
Sunday, October 13th
Emelie HollowKonserthuset
EINSTÜRZENDE NEUBAUTENSentrum
Wednesday, October 16th
Star for Life in Concert - Voices of MandelaJakob
Stumfilmkonsert: "Modern Times (1936)"Kulturhuset
THE SAVAGE ROSERockefeller
Thursday, October 17th
Chango Spasiuk & Per Einar WatleCosmopolite
Friday, October 18th
Bill Frisell - FOURCosmopolite
Quiz på Folk onsdag 18. oktoberFolk i Storgata
Agria Oslo Horse Show 2024Telenor Arena
Saturday, October 19th
Ben Paterson / Viktor Rydström / Adam Lindblom / Ossian Ward // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
The September WhenKonserthuset
ELECTROCUTANGO - ContrastesRiksscenen
Ole Ivars med KORK – Den aller siste konsertenSpektrum
Sunday, October 20th
D.D.E.Konserthuset
Monday, October 21st
Russian CirclesParkteateret
Tuesday, October 22nd
Manfred Mann's Earth BandKonserthuset
Wednesday, October 23rd
Tom Ollendorf quartet feat. Will Winson // Oslo Jazzforum på Herr NilsenHerr Nilsen
Thursday, October 24th
Uncle LuciusKonserthuset
FISH – Road to the Isles TourRockefeller
Uncle Lucius // 24.10.24 RøverstadenRøverstaden
D-A-D Celebrating 40 yearsSentrum
Friday, October 25th
Quiz på Folk onsdag 25. oktoberFolk i Storgata
Oz Noy TrioHerr Nilsen
Høstsabbat 2024Jakob
Simen SteinklevParkteateret
EIVØR + special guest: SylvaineRockefeller
Oslo Throwdown 24Telenor Arena
Saturday, October 26th
Harry Potter og Dødstalismanene ™ del 2 In ConcertKonserthuset
KalandraParkteateret
KalandraParkteateret
HALVA PRISETRockefeller
Ramón – Torres TivoliSpektrum
Oslo Rock Fest 2024Vulkan
Sunday, October 27th
Tony AnnCosmopolite
Monday, October 28th
REKOMMANDERT #98 – Sparkstøttinger og en mestertjuvJohn Dee
Marisa MontéKonserthuset
Tuesday, October 29th
John Paul White (US)Blå
Egberto GismontiCosmopolite
Oslo World: JORGE DREXLERSentrum
In Flames & Arch EnemySpektrum
Wednesday, October 30th
FUTURE PALACE + special guest: Our PromiseJohn Dee
TRENTEMØLLERRockefeller
Thursday, October 31st
Israel FernandezCosmopolite
ZeyneParkteateret
Marianna Sangita Røe & Trondheim Jazz Orkester - Spiti/HjemRiksscenen
BRENN.Rockefeller
Oslo World: Momi Maiga & Ibou CissokhoVictoria
Friday, November 1st
Quiz på Folk onsdag 1. novemberFolk i Storgata
Halloween-visning: "Ghostbusters (1984)"Kulturhuset
Stella & the LongosParkteateret
KARL SEGLEM - MYTEVGARRiksscenen
BRENN.Rockefeller
Saturday, November 2nd
Askepott og TsjaikovskijKonserthuset
HellbilliesKonserthuset
AQUA – flyttet til Oslo SpektrumSentrum
AQUASpektrum
Monday, November 4th
Kristina frå DuvemålaKonserthuset
Tuesday, November 5th
JASON ISBELL and The 400 Unit + support: SG GoodmanSentrum
Wednesday, November 6th
Georg Reiss Quartet & Svein Erik MartinsenKonserthuset
IRON & WINERockefeller
JASON ISBELL and The 400 Unit + support: SG GoodmanSentrum
Thursday, November 7th
FRANK TURNER AND THE SLEEPING SOULSRockefeller
Saturday, November 9th
FOCOLIFT - One Night Only!Goldie
Dream Theater – 40th Anniversary of Dream TheaterSpektrum
Sunday, November 10th
Greg Howe (US)Herr Nilsen
Gavin DeGrawSpektrum
Monday, November 11th
KOE WETZEL Damn Near Normal tourRockefeller
Tuesday, November 12th
GATECREEPER Support: 200 Stab Wounds + EnforcedJohn Dee
POLYFRENETICS + VERSTINGMagneten
SAGA It Never Ends Tour 2024Rockefeller
Wednesday, November 13th
TORA DAHLE AAGÅRD TRIOJohn Dee
Racing with the Moon (1984)Kulturhuset
JOHN GRANTRockefeller
Friday, November 15th
Quiz på Folk onsdag 15. novemberFolk i Storgata
Tommy EmmanuelKonserthuset
Blood CommandVulkan
Saturday, November 16th
Carina DahlVulkan
Sunday, November 17th
MadeinTYOParkteateret
THE HUMAN LEAGUERockefeller
Monday, November 18th
Emma HegermanMagneten
Jacob CollierSpektrum
Thursday, November 21st
Tom Roger Aadland solo / På gølvet i JakobJakob
JIREELRockefeller
Friday, November 22nd
10ccKonserthuset
LANKUM performing «False Lankum» in fullRockefeller
Alice i EventyrlandSpektrum
Blues PillsVulkan
Saturday, November 23rd
GidgeVulkan
Sunday, November 24th
Love Actually™ in ConcertKonserthuset
Monday, November 25th
REKOMMANDERT #99 – NarkoseJohn Dee
Glenn Miller OrchestraKonserthuset
ACCEPTRockefeller
Tuesday, November 26th
Sissels JulKonserthuset
Dark Tranquillity + MoonspellVulkan
Wednesday, November 27th
PERNILLA WAHLGRENS HAPPY ENDING – Den första avskedsturnén!Sentrum
Thursday, November 28th
PERNILLA WAHLGRENS HAPPY ENDING – Den första avskedsturnén!Sentrum
Sigur Rós Orchestral TourSpektrum
Friday, November 29th
DakhaBrakhaCosmopolite
Saturday, November 30th
Maria MenaKonserthuset
KVELERTAKSentrum
Alcest + GuestsVulkan
Sunday, December 1st
Christel AlsosKonserthuset
Adventskonsert INE HOEM & EDVARD HOEM «Å, signa natt»Rockefeller
Monday, December 2nd
Atle Pettersen med SølvgutteneKonserthuset
Wednesday, December 4th
Prima Vista Social Club & Majken ChristiansenKonserthuset
Thursday, December 5th
Les Misérables – The Arena SpectacularSpektrum
Friday, December 6th
Quiz på Folk onsdag 6. desember (sesongavslutning!)Folk i Storgata
Saturday, December 7th
BLOW – for Tom WaitsJohn Dee
Monday, December 9th
Christmas with Nordic TenorsKonserthuset
Tuesday, December 10th
Bugge WesseltoftKonserthuset
Wednesday, December 11th
PAPAYA – LiveSentrum
Thursday, December 12th
WHEEL + support: MolybaronJohn Dee
Jul på SvenskaKonserthuset
Friday, December 13th
Juleavslutnings-visningKulturhuset
DI DERRESentrum
Saturday, December 14th
CALIBAN SESSIONS 2024 Thulsa Doom / Curtains of WoolJohn Dee
Sunday, December 15th
Oslo Gospel ChoirKonserthuset
Monday, December 16th
REKOMMANDERT #100 – BombeflyJohn Dee
Thursday, December 19th
Helene BøksleSpektrum
Saturday, December 21st
VÅR JULKonserthuset
Sunday, December 22nd
Adam DouglasKonserthuset
Friday, December 27th
Haakon Graf 3.0Herr Nilsen
Friday, January 3rd
Orgivm Satanicvm IVParkteateret
EL CACO – FinitoRockefeller
Wednesday, January 8th
En aften med Helge Hurum & musikere fra NRKs RadiostorbandKonserthuset
Sunday, January 12th
MISTRA; LanseringspartyGamla
Barnas Nyttårskonsert - Bach og orgeletKonserthuset
Sunday, January 19th
Den Lille HavfruenKonserthuset
Monday, January 20th
AMBROSIUS: Albumrelease: "Pathways"Gamla
Friday, January 24th
Russell HowardKonserthuset
Sunday, January 26th
PIGS Release Party + POSTKASSAGamla
Friday, January 31st
BRÅTABRANNJohn Dee
Designbar - Lek på AlvorSentralen
Sentralen UNG Gründer pitchekveldSentralen
Wednesday, February 5th
Sea-Trio og Pianojazztrioens verdenKonserthuset
Friday, February 7th
RolffaVulkan
Saturday, February 8th
MOILLROCKSentrum
Sunday, February 9th
THE NEW WAVE COME TO BRAZILTukthuset
Monday, February 10th
CARLY PEARCE hummingbird 2025 uk/eu tourRockefeller
TROPICAL FEELINGTukthuset
Friday, February 14th
World Men's Handball Championship 2025Telenor Arena
Saturday, February 15th
"OSLO" by Isaac WorthingtonSentralen
Monday, February 17th
MOTHER TRUDY RELEASE-PARTY + THE PINK EYE AND GRAVE DANGERGamla
Monday, February 24th
Brasiliansk Karneval 2024Tukthuset
Tuesday, February 25th
Kid Cudi – Insano: Engage The Rage World TourSpektrum
Friday, February 28th
Quiz på Folk 28. februarFolk i Storgata
Sub:Kino: Persona (1966)Sub Scene
Saturday, March 1th
Paneldebatt om frivillig sektors rammevilkårSentralen
Klokkepodden - LiveshowSentralen
Wednesday, March 5th
Morten Gunnar Larsen & Tricia BouttéKonserthuset
Monday, March 31st
Soul Sessions Open PracticeSentralen
Wednesday, April 2nd
Hanna Paulsberg ConceptKonserthuset
Thursday, April 17th
INFERNO METAL FESTIVAL 2025Rockefeller
Friday, April 18th
INFERNO METAL FESTIVAL 2025Rockefeller
Saturday, April 19th
INFERNO METAL FESTIVAL 2025Rockefeller
Sunday, April 20th
INFERNO METAL FESTIVAL 2025Rockefeller
Saturday, April 26th
Star Wars: The Force Awakens Live In ConcertSpektrum
Wednesday, December 31st
Cafè & Musikk // Five Shades of SaxKonserthuset