Concerts in Oslo
Konserter i Oslo
 
Concerts in Oslo
Tuesday, July 23rd
UTSOLGT! ElisaBlå
ElisaBlå
Wednesday, July 24th
Doug Seegers - Minikonsert / SigneringBig Dipper
Ronny Haugelands BingoBlå
SOULFLY + support: SerpentyneJohn Dee
David DajaniKafé hærverk
Outdoor cinema: It Follows (regi: David Robert Mitchell)Salt
Sjøgress + Support: Fat FungusUhørt
Thursday, July 25th
Benedikte EBlå
Ooo// DJ ILL TARIQ //ooOMir
Outdoor cinema: Apokalypse nå! (regi: Francis Coppola)Salt
Throwback Thursday X Dj Han Polo // 25. July 2019Uhørt
Friday, July 26th
MAMDU FEELSBlå
Seth RaknesDattera
Rhina Love, Benedikte E // Ingensteds // 26. juliIngensteds
Juliana Venter og Rolf-Erik NystrømJosefine
SJAKT 9: Strangefruit & KentaurenKafé hærverk
DJ FadlabiKhartoum
DJ Ol' Burger BeatsKulturhuset
URBAN SUMMERLeiligheten
PTSD presents DJ FlaggermusMir
SALT art & music #10 (26.07)Salt
The Villa x BLCK – Dave Gomez (Moon Contact)The Villa
Dj Boge // 26. July 2019Uhørt
Saturday, July 27th
Dj PKAye Aye Club
TECHNOKJELLERBlå
Crazy Town + Life LessonsBlå
Crazy TownBlå
PICOTROPICO (mex/Anjenjo Records)Dattera
Øyvind Morken // ingensteds // 27. juliIngensteds
Brand & DJ Hooker presenterer: FAEN!Kafé hærverk
Cecilie og Hilda OliviaKhartoum
DJ DUSTKulturhuset
OSLO ROCK DEALERSLeiligheten
Skizoid: InterkosmosMir
SALT art & music #11 (27.07)Salt
The Most Wuthering Heights Day Ever // SALT OsloSalt
CLUB AFRIQUEVulkan
Sunday, July 28th
Frank Znort QuartetBlå
Olavsljoset meditativ konsertVigeland
Tuesday, July 30th
Konsert: Wooden Elephant plays Homogenic by BjörkSalt
Wednesday, July 31st
COMBICHRIST + support: Rave The Requiem / Hell:Sector + DJ-support: Alex TjoreJohn Dee
Rock Cinema Bar & Kino i samarbeid med Arthaus: AMAZING GRACE – eksklusiv førpremiereRockefeller
Thursday, August 1st
Underwing / Timeworn // AyeAye ClubAye Aye Club
FOLLOL CLB //Blå
Mary Ocher + Dark On TuesdaysBlå
JULIE AIDABlå
Live: Einar Stenseng BandKafé hærverk
Mari Solberg på LyLy
Friday, August 2nd
KOSO CLUBBlå
FAKA (ZA)Blå
Klubb SketchyDattera
DJ MaikelzitoDattera
Dugnad i MotvindKafé hærverk
JAH ARK MANIFESTLeiligheten
Kristian Suvatne (sunlab/valis)Mir
Rock Cinema Bar & Kino i samarbeid med SF STUDIOS: THE BEACH BUM – eksklusiv førpremiereRockefeller
Saturday, August 3rd
CHRISTEENEBlå
Club JuicyBlå
RICKY LATEDattera
DOC L JUNIORDattera
Rude Lead // ParksalongenParksalongen
DET GODE SELSKAB Los Cocos Alive starring Argenis Brito Tod Louie & Solaris Philip Hinz & Thomas Refvik Rashi-diRockefeller
DAS EFXVulkan
Sunday, August 4th
Frank Znort QuartetBlå
Øyakino-spesial: Amazing Grace / Aretha / Kulturkirken JakobJakob
Monday, August 5th
Quizkontoret #54Postkontoret
P!nkTelenor Arena
Tuesday, August 6th
KLUBBDAGEN 2019Blå
Klubbdagen Øya 2019 / IngenstedsIngensteds
ØYA KLUBBDAG FOAMMM / Sweetheart / Ask Carol / Jimmy SmashJohn Dee
Klubbdagen 2019 / KulturhusetKulturhuset
Klubbdagen: Lonely Kamel + JFCLast Train
Klubbdagen 2019 på MirMir
Jonas Benyoub + Eddy & Zino + BritzParkteateret
Jonas Benyoub + Eddy & Zino + BritzParkteateret
Klubbdagen på Postkontoret! (Sonno Joi/KBT/Problems/Wet Dreams)Postkontoret
Øya Klubbdagen III 06.08.19 RøverstadenRøverstaden
Øya Klubbdagen // The Switch // Insomniac Bears // WizrdSentralen
Klubbdagen 2019Sub Scene
Klubbdagen // UhørtUhørt
Klubbdagen // VaterlandVaterland
Klubbdagen // Verkstedet BarVerkstedet
KLUBBDAGEN @ KRØSSETVulkan
KLUBBDAGEN @ VULKAN ARENA & POKALENVulkan
Wednesday, August 7th
Valentinerne i bakgårdenAye Aye Club
ØyaNatt: Daughters (US)Blå
ØyaNatt: Daughters (US)Blå
Øyanasj på SkattenInternasjonalen
Øyanatt: PSYCHEDELIC PORN CRUMPETSJohn Dee
Orville Peck (US)Parkteateret
Øyanatt - Aeroplane (BE) + Alex Metric III 07.08.19 RøverstadenRøverstaden
ØYANATT: LINN KOCH-EMMERY (SE) + SUPP: AVINDVulkan
Thursday, August 8th
Øyanatt: Eivør + Sea ChangeBlå
D.R.I.John Dee
Sara Ohm, Schakalens Bror & Sheik Anorak | Swedish NOISE EveningKafé hærverk
Øyanatt // Al Jawala (DE)Kulturhuset
Klubb:BMKParkteateret
Carlings presenterer: ØYA X Afterparty m/ LotionboyzRockefeller
Oslo-Filharmonien på HaugenstuaRommen scene
Øyanatt- Mark ReeveUK + Hush & SleepNL III 08.08.19 RøverstadenRøverstaden
Rett & Slett Uhørt, Stand-UpUhørt
ØYANATT: THE RINGO JETS (TR)Vulkan
SMASH INTO PIECESVulkan
Friday, August 9th
ØyaNatt: Kikagaku Moyo + ĒBlå
ØyaNatt: Kikagaku MoyoBlå
Øyanatt: Svømmebasseng pres. Dekmantel Soundsystem + DJ FedericiDattera
ØyaNatt: Skranglejazz på Ingensteds med Jaakko Eino Kalevi LIVEIngensteds
Øyanatt: TANYA STEPHENS + support: Dominic ReubenJohn Dee
Kaare & PartietKafé hærverk
DJ DaevaKhartoum
Øyanatt // Gösta Berlings Saga (SE)Kulturhuset
GET READY! – Øyanatt Special m/MC Champian (UK)Leiligheten
VIBBEFEST – GKR (IS) + L.U:N.A + Martin Hazy + Vibbefanger surprise & DJsParkteateret
Øyanatt / Ida Engelhardt, Fakethias og Onleash (Uten Øyapass)Revolver
Øyanatt / Ida Engelhardt, Fakethias og Onleash (Med Øyapass)Revolver
Unge Ferrari offisiell etterfest: LOTIONBOYZ & STIG BRENNERRockefeller
Øyanatt - Bloody Beetroots (IT) + TBA III 09.08.19 RøverstadenRøverstaden
Premier League-seriestart 2019/2020: LIVERPOOL FC - NORWICH CITYSentrum
HR. SMITHS VENNERVulkan
Saturday, August 10th
ØyaNatt: SunkissedBlå
Øyanatt: Mutual Intentions Pres. Joyce Wrice (US) & Byron The Aquarius (US)Dattera
Bicycle Beat / Øyanatt 2019 / IngenstedsIngensteds
Neste SkamløsInternasjonalen
SHADOWLOVEJohn Dee
Øyanatt // Ralph Myerz & The Kosmik Diamondz ft. Laughta (UK)Kulturhuset
Chris the Wiz // ParksalongenParksalongen
Klubb Loveless #46Parkteateret
Øyanatt / MARTYRDØD (Med Øyapass)Revolver
Øyanatt / MARTYRDØD (Uten Øyapass)Revolver
Midgardsblot Pre-Party Oslo 2019Rock In
Øyanatt - Dave Clarke (UK) + TBA III 10.08.19 RøverstadenRøverstaden
ØYANATT: FAGERNES YACHT KLUBBSentrum
Robert Moses / SmelteverketSmelteverket
Utekino: Blade Runner (Ridley Scott, 1982) // DrammenUnion
balErik b2b DeMore - Eirik Kristiansen (House Music)Verkstedet
Kids in Jazz – Hovedkonsert!Victoria
ØYANATT: STARMARKET + BEEZEWAXVulkan
ØYANATT: CHINAH + LISSVulkan
Sunday, August 11th
Frank Znort QuartetBlå
Arabisk aftenJakob
Kids in Jazz - Gjør Hærverk!Kafé hærverk
Monday, August 12th
THE SLOW READERS CLUBJohn Dee
Kids in Jazz sprenger banken!Sentralen
Tuesday, August 13th
Hilde Louise OrchestraCosmopolite
Gilberto GilKonserthuset
Bravo Papa/Angelica Talatas på Uhørt - 10-årsjubileumskonsertUhørt
Utsolgt! Earthless (US) // Vaterland // Høstsabbat pres.Vaterland
Wednesday, August 14th
The Count Basie Orchestra w/ special guest Ingar KristiansenKonserthuset
Pizzabonanza på St.HanshaugenParksalongen
The Beths (NZ)Parkteateret
Ivan Ave, Oslo Jazzfestival 2019 III 14.08.19 RøverstadenRøverstaden
Uhørt presenterer: Den Generelle FuktighetenUhørt
Thursday, August 15th
Pønk i bakgårdenAye Aye Club
Benedicte E+ maplama (HR)Blå
Marie DavidsonBlå
Marie DavidsonBlå
Houston Person/Jan Lundgren QuartetCosmopolite
Huston Person/Jan Lundgren QuartetCosmopolite
Rock Cinema Bar & Kino, i samarbeid med 20th Century Fox: «READY OR NOT» – eksklusiv førpremiereRockefeller
Nils Landgren Funk Unit, Oslojazz 2019 III 15.08.19 RøverstadenRøverstaden
Throwback Hip Hop & RNB: DJ Liz (Oh Mama! Crew) // UhørtUhørt
Friday, August 16th
Sverre Knudsen: LITBlå
MonumentBlå
RENÉE REIFDattera
DYLAN LEBLANCJohn Dee
MelaKlubb/ OFF SØ: Bendik Baksaas og Kaggwa NoelKhartoum
STANDUP PÅ ROCKEFELLER: Henrik Fladseth Amanda Erlandsen Jørgen EP Marlene Stavrum + special guestsRockefeller
Oslo Jazzfestival: Aarset/Bang/EngenSentralen
Oslo jazzfestival: Aloft QuartetSentralen
Oslo Jazzfestival: Bilayer – Hilde Marie Holsen & Magnus Bug...Sentralen
Admiral P // Union SceneUnion
Kinetics OFF SØVerkstedet
Saturday, August 17th
TranslusidBlå
Lucky PetersonCosmopolite
Hålligång: DJ Fett Burger & Espen HaaDattera
Rulefinn // Ingensteds // 17. augustIngensteds
CHARLEY CROCKETTJohn Dee
KANTALA ELECTRO POWER TRIO - MELA FestivalKafé hærverk
MelaKlubb/ OFF SØ: Kaleo Sansaa / Vuyo / FadumoKhartoum
Releasekonsert - Boomerang RapidoMir
Diskosnuten // ParksalongenParksalongen
Numa Edema // Supp: TBA // ParksalongenParksalongen
RAMMSUND – Rammstein-vorspielRockefeller
Ekstrakonsert: Miles Davis - Kind of Blue w/ Mathias Eick & ...Sentralen
Oslo Jazzfestival: Wettre/KleiveSentralen
Oslo Jazzfestival: Maja S. K. Ratkje og Stian Westerhus UNPL...Sentralen
Oslo Jazzfestival: Miles Davis - Kind of Blue w/ Mathias Eic...Sentralen
Oslo Jazzfestival: Christian Wallumrød/Kim MyhrSentralen
Drammen Pride NightUnion
Drammen Pride - for barna og familier under regnbuenUnion
THE LAST INTERNATIONALEVulkan
Sunday, August 18th
Frank Znort QuartetBlå
Monday, August 19th
OKF: Alexander Rybak TrioVictoria
Tuesday, August 20th
Tomms verden – Samtaler under hvitt flaggJakob
Avlyst! Anne Grete PreusKonserthuset
Vivaldi recomposedSentralen
Utekino: Tilbake til fremtiden (Robert Zemeckis 1985) // DrammenUnion
Wednesday, August 21st
Ronny Haugelands Bingo!Blå
Svovelpreken – Embla Regine Mathisen: Bomber og bistandJakob
Tsjaikovskij, Torvund - JubileumssesongåpningKonserthuset
Oslo-Filharmonien sesongen 2019-2020Konserthuset
HOZIER + special guest: David KeenanSentrum
Thursday, August 22nd
Biermannsgården - åpent møteBidrobon
Banan & RisBlå
Japee & the Funk Minority – One Night OnlyCosmopolite
FEST for EtterossIngensteds
Elgar og TsjaikovskijKonserthuset
Trondheim: Partiturutstilling - Mats GustafssonNy Musikk
Ny Musikk
Mbirofonia Duo // ParksalongenParksalongen
Friday, August 23rd
KadabraBlå
Oslo Afro Arts Festival: Poetry NightDattera
Grünerløkka MikrobryggfestivalGrünerløkka brygghus
JOE LYNN TURNER + special guest: Saint DaemonJohn Dee
Halvorsen, Strauss og TsjaikovskijKonserthuset
KUMARS KARAOKEKØPP SommerfestLeiligheten
Metronomicon Audio presents: now / Masselys / DJ Alli MeirMir
Hydra - a tribute to TotoOlsen
Hit for Hit LIVEParkteateret
Hit for Hit LIVEParkteateret
FRIENSEMBLET MED UNNI BOKSASPRiksscenen
FRIENSEMBLET MED UNNI BOKSASPRiksscenen
FRIENSEMBLET MED UNNI BOKSASP & KRISTOFFER ALBERTSRiksscenen
SEXHIBITION 2019Rockefeller
RIKETS ROAST 3 av Sophie Elise Roastere: Stian Blipp, roastmaster Else Kåss Furuseth Morten Ramm Jonis Josef Ole Soo Live Nelvik Steinar SagenSentrum
Edvardsen/Brix & Globox // Verkstedet BarVerkstedet
CARNIVAL KIDSVulkan
REIDAR LARSEN MED BANDVulkan
Saturday, August 24th
DustmanBlå
VinoKiloBlå
HoetellBlå
Jam Solo - Urban BourbonDattera
DJ OST (ost & kjex)Dattera
STURLAJohn Dee
Afrobeats // ParksalongenParksalongen
Apoptygma BerzerkParkteateret
TALISK (SCO) DJ99Riksscenen
TBA DJ99Riksscenen
MOENJERiksscenen
TBA DJ99Riksscenen
VILDÀ (FIN) DJ99Riksscenen
MOENJERiksscenen
SEXHIBITION 2019Rockefeller
Espiricom / Emanuel Desperados / Daniel Wien // VerkstedetVerkstedet
ARY MORAIS & BAND / KIZOMBA AFTERPARTY MIXVulkan
PLUMBOVulkan
Sunday, August 25th
Frank Znort QuartetBlå
OAAF, Samspill & Mosambique Tre feat. Ivan MazuzeCafeteatret
JakobmesseJakob
PRAYERSJakob
MelisParkteateret
Monday, August 26th
Crumb / Ingensteds / Pres. av FKP ScorpioIngensteds
Rekommandert #41 DinosaurerPostkontoret
Gongbad/meditativ konsert - Circles of SoundVigeland
Tuesday, August 27th
The WarlocksBlå
Froth (US) - Foammm - Sweam / IngenstedsIngensteds
SUSTOJohn Dee
John PrineKonserthuset
Slow Is The New Fast feat. Henriette Eilertsen og Håkon AaseParksalongen
Agnostic Front (US)Parkteateret
KulturquizUnion
Wednesday, August 28th
Avleggs + Bokslipp på IngenstedsIngensteds
SVALESTUPJohn Dee
Apollo Live - Astronauts on stage!Konserthuset
VIP - Apollo Live - Astronauts on stage! VIP - First Class TicketKonserthuset
Oslo: SAMT #3: Når er lyden politisk?Ny Musikk
EELS + support: Robert Ellis the Texas Piano ManRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes vei (URPREMIERE)Rommen scene
LUKE WINSLOW-KINGVulkan
Thursday, August 29th
DustmanBlå
Richard Strauss,Tsjaikovskij, BartókKonserthuset
VÄSEN - 30 År!Riksscenen
VÄSEN - 30 År!Riksscenen
VÄSEN - 30 År! + DANSRiksscenen
HVORFOR DET? med Trond-Viggo Torgersen og Linn SkåberRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Friday, August 30th
DJ DeadswanBlå
SOLD OUT! HATARI + Hysj + KollapsBlå
Benny_b & HanneksDattera
THE FEELGOOD ORCHESTRAJohn Dee
Wholy MartinMir
Det BetalesOlsen
Toy Savoy // Support: Kjør Romskip // ParksalongenParksalongen
OBSERVATORIETRiksscenen
OBSERVATORIETRiksscenen
– OBSERVATORIET – Sudeshna Bhattacharya, Selma French Bolstad, Andreas Vangen Andersen, Tina Lægreid Olsen, Mathilde Viddal, Astrid Garmo, Åsmund Skuterud, Sigurd Ytre-ArneRiksscenen
SIDE BROK + SIRKEL SAGRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
KafésyNk presenterer Marit Sandvik & Nova OndaSentralen
Von Hertzen Brothers - Support: Arkentype - Union Scene 30 augUnion
Halcyon Days + Naga Siren & Life Lessons // VaterlandVaterland
Ellen Andrea Wang – ClosenessVictoria
Utsolgt! The Secret Sound // Emanuel Vigelands MausoleumVigeland
Saturday, August 31st
Noble DancerBlå
Full PuppBlå
Giora Feidman Trio - The Spirit of KlezmerCosmopolite
THE QUIREBOYS + ELECTRIC BOYS + support: COVERMAN – A Tribute To the Gods of Rock + vorspiel/afterparty med Oslo Rock DealersJohn Dee
Gamaldans & bygdedansRiksscenen
Gammeldans & bygdedansRiksscenen
Gammeldans & bygdedansRiksscenen
ERLEND OSNES: «Sjikane»Rockefeller
ORAL BEE & DA PLAYBOY FOUNDATION + support: PumbaSentrum
Saturday Live: Gadjo Kumpania / SmelteverketSmelteverket
X Games Norway 2019Telenor Arena
DJ STINGRAY (US) & Karima FThe Villa
Kaada & StorløkkenVictoria
CLUB AFRIQUEVulkan
SOUL OF A MAN – EN HYLLEST TIL MARIUS MÜLLERVulkan
SOMMERKONSERT MED ASLE BECKVulkan
Sunday, September 1st
Frank Znort QuartetBlå
Ola Kvernbergs Steamdome + Sassy 009Henie Onstad
YAGORI 2019Jakob
Plutselig BarneteaterKonserthuset
Oskar BremerParkteateret
VAINVulkan
Tuesday, September 3rd
Elif YalvaçMir
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Oslo Jazz Circle: Charleston i Grukkedalen – Erlend HegdalVictoria
Wednesday, September 4th
Ronny Haugelands BingoBlå
COURTNEY MARIE ANDREWS + support: Ole KirkengJohn Dee
Sibelius' Symfoni nr. 2Konserthuset
Hot Club de NorvègeKonserthuset
JazzakademietKonserthuset
Sleppfest for "Passord-Kludder" - Alle Gode TingMir
NEED MUSIC x ROCKEFELLERRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Louis Moholo-Moholo – 5 BlokesVictoria
LA COKA NOSTRAVulkan
Thursday, September 5th
AKTUELL RAPPORT Kveldens line-up: Henrik Fladseth Espen Lervaag Randi Liodden Dag Sørås Sofie FrøysaaJohn Dee
Valen, Dvořák, SibeliusKonserthuset
Helmer på MIR - support: GlørMir
RubenParkteateret
RAABYGG M / KNUT REIERSRUDRiksscenen
RAABYGG M / KNUT REIERSRUDRiksscenen
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
OK Sessions #1 med Sanskriti Shrestha Avatar + jamVictoria
Friday, September 6th
TECHNOKJELLERBlå
FOLLOW THAT DREAMJohn Dee
The HolliesKonserthuset
Young FogertysOlsen
Morten MyklebustParkteateret
Sigh & Explode + Twin Pines MallRevolver
MARTILA METALFEST TOUR OSLO 2019Rock In
MIDNIGHT CHOIR «Waiting For The Bricks To Fall»Rockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Åpen scene på Sub SceneSub Scene
Hoggormsafari Slippfest // supp: EuroTrash // VaterlandVaterland
Megalodon CollectiveVictoria
BORDEAUXMESSEN 2019Vulkan
Saturday, September 7th
Club JuicyBlå
Shayna SteeleCosmopolite
Shyna SteeleCosmopolite
THE WEDDING PRESENT Celebrating the 30th anniversary of BizarroJohn Dee
Agvald På MIRMir
Madder MortemParkteateret
Sigh & Explode + ieatheartattacksRevolver
RAGNHILD FUREBOTTEN & BAROKKSOLISTENERiksscenen
Anders RøineRiksscenen
Anders RøineRiksscenen
RAGNHILD FUREBOTTEN & BAROKKSOLISTENERiksscenen
RAGNHILD FUREBOTTEN / ROGER TALLROTH / HELGE NORBAKKEN / BAROKKSOLISTENERiksscenen
RAGNHILD FUREBOTTEN/ ROGER TALLROTH/ HELGE NORBAKKEN & BAROKKSOLISTENERiksscenen
TERJE TYSLAND med fullt band og blåserrekke + special guest: Ole PausRockefeller
NORGES CD- OG PLATEMESSERockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
COMMON (galleri – unummererte sitteplasser)Sentrum
COMMON (hovedsal ståplasser)Sentrum
MuseTelenor Arena
Halshug (DK) + Support: Dödsstraff & TBA // VaterlandVaterland
CHRIS WEBBYVulkan
HEIMLENGSELVulkan
Sunday, September 8th
Frank Znort QuartetBlå
Frank Znort QuartetBlå
Kampenjazz konsert: Hans Kjorstad: KORONA PlateslippCafeteatret
Leyendas · From Mexico to ColombiaCosmopolite
Designers Saturday 2019Jakob
AYKOParkteateret
SANSKRITI SHRESTHARiksscenen
SANSKRITI SHRESTHARiksscenen
Johan Kvandal 100 årSentralen
WILCO + support: Spiral StairsSentrum
Tuesday, September 10th
Litteratur på BlåBlå
HELMET 30th Anniversary 30 Years x 30 Cities x 30 Song SetRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
AFTENPODDEN LIVE - Dagen etter valgetSentrum
Wednesday, September 11th
Lunsjkonsert // Hanne T. AsheimJakob
Earthgang (US)Parkteateret
FETTY WAPRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Svavar Knútur - i Oslo - 11. septemberUhørt
Uhørt! Briotrio + Lady Bird OrchestraVictoria
HAWKSLEY WORKMANVulkan
Thursday, September 12th
Masurka den polske sjel i musikkenCosmopolite
Lyden av Arktis - Arctic PhilharmonicKonserthuset
Strychnine på Last Train // The Sonics tributeLast Train
Garrett Kato (CA) & Riley Pearce (AU)Parkteateret
RAGNHILD FUREBOTTEN / EMILIA AMPER / FRODE HALTLIRiksscenen
RAGNHILD FUREBOTTEN / EMILIA AMPER / FRODE HALTLIRiksscenen
THERE'S ALWAYS NEXT SEASON x 1997 FOREVER (live) – presentert av Original Film/IGH i samarbeid med Snowboardforbundet, Norsk Tipping, DayOne og SessionRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
LØRDAGSRÅDET LIVESentrum
John Olav Hovde // DrammenUnion
Xenoblight (Dk) // VaterlandVaterland
Espen Berg TrioVictoria
Friday, September 13th
Brasiliansk fest med Grupo Zanza!Cosmopolite
Brasiliansk fest med Group Zanza!Cosmopolite
Metá Metá - Oslo KulturnattCosmopolite
Kulturnatt 2019 // Intimkonsert i Jakobs tårnJakob
EXPLODING HEAD SYNDROME Support: Forgetaboutit / dOMi / Sorgen + Father Son Picnic DJsJohn Dee
Pekula Vol. 3 – HEXAGONParkteateret
OSLO KULTURNATT I SCHOUS KULTURBRYGGERIRiksscenen
ASTILLERORiksscenen
ASTILLERORiksscenen
DE PRESSRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
AMIT Tandon - LIVE in OSLO !Røverstaden
KORK på UltimaSentralen
Ultimafestivalen EFTERKLANGSentrum
Khalid - Free Spirit TourSpektrum
Property Exhibition 2019Telenor Arena
Oslo Kulturnatt: Elin Rosseland KvintettVictoria
Saturday, September 14th
Mamdu FeelsBlå
The Modern TimesBlå
Loud Jazz BandCosmopolite
Ultima 2019 – Song Circus: GraatarslagjetJakob
THG: Tom Hasslan GroupKafé hærverk
Tom & Jerry og Chopin & PaganiniKonserthuset
Barnas Konserthusserie - AbonnementKonserthuset
Alt fra The Beatles 1969Konserthuset
TACOCATRevolver
HEILO 40 ÅRRiksscenen
HEILO 40 ÅRRiksscenen
SNIKK SNAKK –med Kristin Gjelsvik og Belinda JakobsenRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
SELSentrum
Ultima: POING – The Great American FakebookVictoria
MOVING OOSVulkan
Sunday, September 15th
Frank Znort QuartetBlå
Kampenjazz konsert: Kjetil Husebø - Piano TransformedCafeteatret
ULTIMA 2019 – Det norske solistkorJakob
Eric Paslay (US)Parkteateret
SUZANNE SANTOSVulkan
Monday, September 16th
Ultima 2019 – Architek Percussion + POINGJakob
Tribute showKonserthuset
DEAN LEWISRockefeller
The Simon & Garfunkel Story Vorspiel III 16.09.19 RøverstadenRøverstaden
MACHINE GUN KELLYSentrum
JOHN PAUL WHITE (US)Vulkan
Tuesday, September 17th
Litteratur på BlåBlå
17. Ultima 2019 – Jon Øivind Ness: Søppelsolen (WP)Jakob
Creed Bratton (US)Parkteateret
Ultima 2019 - Det Norske KammerorkesterSentralen
Wednesday, September 18th
Ronny Haugelands BingoBlå
Ultima 2019 – European FantasiasJakob
SAM OUTLAW + support: Lydia LuceJohn Dee
Duo Sagawa Galvão (BR) // Brazilian Accent // ParksalongenParksalongen
Oslo Hit EnsembleParkteateret
JON BELLIONRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
CortexVictoria
M HUNCHOVulkan
Thursday, September 19th
Mens vi venter på Zappa: En Frank Zappa hyllestCosmopolite
Remanke 2019Jakob
Ultima 2019 – Du Yun & Oslo Sinfonietta / OK Miss / Ali SethiJakob
ATTERLJOMEN BRIMI/VESTADRiksscenen
ATTERLJOMEN BRIMI/VESTADRiksscenen
SULHEIM/BRIMI/ODDE BRIMI/VESTADRiksscenen
SULHEIM/BRIMI/ODDE ATTERLJOMEN 2Riksscenen
ATTERLJOMENRiksscenen
OLE BØRUD – releasekonsertRockefeller
Vader III 19.09.19 RøverstadenRøverstaden
DN LEDESTJERNERSentrum
DN LEDESTJERNERSentrum
Brad Mehldau TrioVictoria
JASON RINGENBERGVulkan
Friday, September 20th
VerdensstjerneBlå
Ultima 2019Jakob
HANNE MJØEN – releasekonsertJohn Dee
Oslo/Ultima: Bjørn Erik Haugen + SISUNy Musikk
Trine Rein m/ bandOlsen
DunderbeistParkteateret
OBSERVATORIETRiksscenen
HAUGEBONDENRiksscenen
OBSERVATORIETRiksscenen
HAUGEBONDENRiksscenen
D.D.E. – ekstrakonsertRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
The Northern Belle III 20.09.19 RøverstadenRøverstaden
Ultima 2019 - Sonic Wunderkammer – Dag 1Sentralen
Ultima 2019 - Sonic Wunderkammer – Dag 1Sentralen
Brad Mehldau TrioVictoria
JUNOVulkan
A1Vulkan
Saturday, September 21st
Pink dirt i bakgårdenAye Aye Club
HoetellBlå
David FonsecaCosmopolite
Islandsgate + Anti-Lam Front på EngaEnga
Electric WizardJakob
BACKSTREETS – a tribute to Bruce SpringsteenJohn Dee
Mitt skip er lastet medKonserthuset
Stefan Missios // ParksalongenParksalongen
Nordvis HøstfestParkteateret
SHARON SHANNON BAND M/Seckou KeitaRiksscenen
RANNVEIG DJØNNERiksscenen
RANNVEIG DJØNNERiksscenen
SHARON SHANNON BAND M/Seckou KeitaRiksscenen
Uburen - Jotnir - FilthgraveRock In
D.D.E.Rockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
BILL BAILEY: «Larks in Transit»Sentrum
The Fretworkers / SmelteverketSmelteverket
Barnas jazzsceneVictoria
Karl Seglem BandVictoria
MYSTERY LIGHTS + DYGLVulkan
Sunday, September 22nd
Frank Znort QuartetBlå
Kampenjazz konsert: Anne Marie Giørtz TrioCafeteatret
VuyoParkteateret
DEN UNDERLEGE DRAKENRiksscenen
DEN UNDERLEGE DRAKENRiksscenen
Monday, September 23rd
SVIVER I DETRiksscenen
Tuesday, September 24th
Litteratur på BlåBlå
ELVANA: The World´s Finest Elvis Fronted Tribute To Nirvana (UK)Gamla
YCEE + dj-support: Allstar EntJohn Dee
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
OJKOS spiller: Alexander HoholmVictoria
Wednesday, September 25th
BETWEEN THE BURIED AND ME A Special Evening Engagement with BTBAM performing Two SetsJohn Dee
Oslo Filharmonien - Mahler: Symfoni nr 9Konserthuset
The Rubens (AU)Parkteateret
KLUBB KLASSISKSentralen
SERIEDAGENE OSLO – LATE NIGHT Kevin Vågenes Linn Skåber Serieprat – live! TrailoramaSentrum
ECM 50: Bobo Stenson Trio + Maciej Obara QuartetVictoria
Thursday, September 26th
THE NEW DEATH CULTParkteateret
MJØSFOLKRiksscenen
MJØSFOLKRiksscenen
Strømløst: VALKYRIENRockefeller
ECM 50: Marcin Wasilewski Trio + Gustavsen / Tander / VespestadVictoria
Friday, September 27th
DustmanBlå
Oslo Lindy Exchange 2019Cosmopolite
HARALD TUSBERG JR. & BUGGE WESSELTOFT – Slippkonsert: «Communichaos»John Dee
Cash CommitmentOlsen
OPPHAV / RISTEN ANINERiksscenen
OPPHAV / RISTEN ANINERiksscenen
OPPHAV / RISTEN ANINE GAUPRiksscenen
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Grums & Håndgemeng // Verkstedet BarVerkstedet
ECM 50: Mette Henriette + Carla Bley TrioVictoria
IDA JENSHUSVulkan
Saturday, September 28th
MonumentBlå
Susanna & David WallumrødBlå
Oslo Lindy Exchange 2019Cosmopolite
Simrit Live in OsloJakob
Simrit Live in OsloJakob
Bursdagskonsert − før og nåKonserthuset
Singelslipp: Vegard SkredeMir
Tony Carey m/bandOlsen
ANDERS & ANDERS + DJ SISSYFUSRiksscenen
RAGNHILD FUREBOTTEN FOTEFAR M/JULIE ALAPNESRiksscenen
ANDERS & ANDERS + DJ SISSYFUSRiksscenen
RAGNHILD FUREBOTTEN FOTEFAR M/JULIE ALAPNESRiksscenen
GIGSWAP ROCKFEST COMPETITION OSLORock In
THE SISTERS OF MERCYRockefeller
BLACKBEAR Dead 2 the World Tour – fri alder (galleri)Sentrum
BLACKBEAR Dead 2 the World Tour – 18 år (hovedsal)Sentrum
Lawson Vallery Band / SmelteverketSmelteverket
Planet B pres: Sagittarii Acid (live), Jonas Wiik + KrassThe Villa
ECM 50: Sinikka Langeland solo + Craig Taborn solo + Surman / Andersen / StrønenVictoria
SNOW BOYZ, TEMUR & CHRIS ABOLADEVulkan
MARODERVulkan
Sunday, September 29th
Frank Znort QuartetBlå
Kampenjazz og Samspill presenterer: Majaz m/ Khaled HabibCafeteatret
Everything Is Terrible!Cosmopolite
NOUVELLE VAGUE 15 Years Anniversary TourJohn Dee
WingdingsParkteateret
NOUVELLE VAGUE 15 Years Anniversary TourRockefeller
PIXIES + support: Blood Red ShoesSentrum
Dj Friendly & Marewaff // Sweat Box: Kristian SuvatneThe Villa
Monday, September 30th
Svartidauði + SinmaraBlå
Rekommandert #42 – EdderkopperPostkontoret
AS I LAY DYINGRockefeller
Tuesday, October 1st
Releasekonsert for Folkehelsa: Evig OKMir
Tuesday, October 1st
Mikael Wiehe & Ebba Forsberg – Dylan på SvenskaKonserthuset
Wednesday, October 2nd
Ronny Haugelands BingoBlå
Four BrothersKonserthuset
Brit FloydKonserthuset
Strømløst: FRIDA ÅNNEVIKRockefeller
BEIRUTSentrum
Uhørt! Melting Pot + Caramel 11Victoria
Thursday, October 3rd
Crescendo, Mahler, BruchKonserthuset
BREDA GATAN (S)Riksscenen
BREDA GATAN (S)Riksscenen
RADIORESEPSJONENS POSTKASSE, POSTKASSE, POSTKASSE – ekstrashow!Rockefeller
John Mayer - kun Premium-bil...Spektrum
John MayerSpektrum
Ariana GrandeTelenor Arena
Olga Konkova TrioVictoria
Utsolgt! Current 93 (UK) // Emanuel Vigelands MausoleumVigeland
NEEDLEPOINTVulkan
Friday, October 4th
Lee Fields and the ExpressionsCosmopolite
DREAM POLICE + support: BlodsmakJohn Dee
Bellamy BrothersKonserthuset
Little Simz (UK)Parkteateret
“LÅTTEN MIN” - EIN TORADERHYLLEST TIL EMBRIK BERGAPLASSRiksscenen
“LÅTTEN MIN” - EIN TORADERHYLLEST TIL EMBRIK BERGAPLASSRiksscenen
RADIORESEPSJONENS POSTKASSE, POSTKASSE, POSTKASSERockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Brad Paisley - kun Premium-b...Spektrum
Brad PaisleySpektrum
FÅ BILL.! Høstsabbat 2019Verkstedet
Lage Lund Trio – Terrible AnimalsVictoria
HARSTAD STANDUPVulkan
EKSTRAKONSERT: A1Vulkan
JANNE HEAVulkan
Saturday, October 5th
Høstsabbat 2019Jakob
Tribute Night: ROCK THE NIGHT (Europe) HYDRA (Toto)John Dee
NM i grisekasting 2019Mir
DagnyParkteateret
HELGA MYHR - PLATESLEPPRiksscenen
FOKUS HALLINGDALRiksscenen
HELGA MYHR - PLATESLEPPRiksscenen
FOKUS HALLINGDALRiksscenen
JAMES MORRISONRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
R3HAB + support: Marnik + Skytech + Cityzen + WaysonsSentrum
NICKLAS SAHLVulkan
BUSK, ERIKSEN OG SJØSTRØMVulkan
Sunday, October 6th
Frank Znort QuartetBlå
Kampenjazz konsert: Storaas/Yttredal DuoCafeteatret
JOHN LUNDVIKJohn Dee
I FEEL LIKE A BOMBED CATHEDRAL (faUSt, Ulan Bator)Kafé hærverk
ØYVIND SMITH BARE FJAS OG BLÅGRASRiksscenen
ØYVIND SMITH BARE FJAS OG BLÅGRASRiksscenen
CONOR MAYNARDVulkan
Monday, October 7th
EYEHATEGODBlå
EYEHATEGODBlå
Anomalie (CA)Parkteateret
CHROMATICS Double Exposure Tour In Concert With Desire & In MirrorsRockefeller
WHY DON'T WESentrum
Tuesday, October 8th
SUNDAY PEOPLE – EN HYLLEST TIL THE MONROES: Kurt Nilsen Espen Lind Odd Nordstoga Anita Skorgan Lars Kilevold Ravi Ole Paus med flereRockefeller
Oslo Jazz Circle: Jukka Perko goes DizzyVictoria
Utsolgt! Red Bull Music Festival: Carmen VillainVigeland
Wednesday, October 9th
Y&TJohn Dee
Rachmaninoff: Symfoni nr. 2Konserthuset
BOKBADET: LARS SAABYE CHRISTENSEN og KETIL BJØRNSTAD i samtale med ANNE GROSVOLD – Gjester: ERLEND LOE og BERANEKRockefeller
LOUIENVulkan
Thursday, October 10th
UFFE LORENZENJohn Dee
Nordheim, Grieg, SjostakovitsjKonserthuset
Introducing NashvilleKonserthuset
Round Robin – ImprostafettParkteateret
FARMORS HISTORIERRiksscenen
FARMORS HISTORIERRiksscenen
AIRBOURNERockefeller
Red Bull Music Festival: GUNDELACHSentrum
AzkadenyaVictoria
HM JOHNSENVulkan
Friday, October 11th
Pere UbuBlå
Alsarah & the NubatonesCosmopolite
KEVIN KILDAL – «Skamlaus»John Dee
Richard Strauss, Grieg, SjostakovitsjKonserthuset
Jan Bøhler - slipp konsert!Olsen
BARE EGIL SPELLEMANNSLAGRiksscenen
BARE EGIL SPELLEMANNSLAGRiksscenen
BILL CALLAHAN + support: Dallas AcidRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
BRIAN COX: «Universal: Adventures in Space & Time»Sentrum
Per Mathisen / Jan Gunnar Hoff Dream TeamVictoria
SLEEPVulkan
Saturday, October 12th
Festival B04Cosmopolite
Grieg - I Dovregubbens HallKonserthuset
Ash & Thorns - SlippfestMir
Claudia Scott med BandOlsen
dePresnoParkteateret
dePresnoParkteateret
LOVESHACKRockefeller
BRIAN COX: «Universal: Adventures in Space & Time» - EkstraforestillingSentrum
Heartattack and Vine – en hyllest til Tom WaitsVictoria
FEED/VÅGEN & FORSAMLINGEN + GRANEMVulkan
D’SOUNDVulkan
Sunday, October 13th
Frank Znort QuartetBlå
Kampenjazz og Samspill konsert: Udi Schlomo - The Diaspora House ProjectCafeteatret
Søndagsbrygg: Elin Furubotn & Frode AlnæsJakob
THE DREAM SYNDICATEJohn Dee
The WildheartsOlsen
Greyson Chance (US)Parkteateret
Tuesday, October 15th
DOUG SEEGERSJohn Dee
Wednesday, October 16th
MONOLORD + support: Fire BreatherJohn Dee
MILLENCOLINRockefeller
Uhørt! Jazz Migration: Three Days of Forest + No TonguesVictoria
LYSE NETTERVulkan
Thursday, October 17th
King Khan & The ShrinesBlå
Oslo Bloodbath Part X: Turbonecro – Utsolgt!Kafé hærverk
RymdenKonserthuset
Sol HeiloParkteateret
JEFFERY´S REVERIERiksscenen
JEFFERY´S REVERIERiksscenen
ARCHIVERockefeller
Kingsland Oslo Horse ShowTelenor Arena
RymdenVictoria
Friday, October 18th
Drab Majesty + Body of LightBlå
UTSOLGT: Sunn O)))Blå
Bill Frisell HarmonyCosmopolite
SUNN O))) // Kulturkirken JakobJakob
DÅRLIG VANEJohn Dee
TRUMANS WATERRevolver
OPEN MIC NIGHTRiksscenen
OPEN MIC NIGHTRiksscenen
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Murray / Håker Flaten / Nilssen-LoveVictoria
VASSENDGUTANEVulkan
Saturday, October 19th
Sunn O)))Blå
D1JJohn Dee
Henning Kvitnes & Poul Krebs m/bandKonserthuset
Alex Cameron (AU)Parkteateret
HUDNA + DJ HANS KJORSTADRiksscenen
Sámi Grand PrixRiksscenen
JOHN ANDRÉ EIRARiksscenen
HUDNA + DJ HANS KJORSTADRiksscenen
Sámi Grand PrixRiksscenen
JOHN ANDRÉ EIRARiksscenen
TURBONEGRO – 30 årRockefeller
Åge og Sambandet 3570Spektrum
Barnas jazzsceneVictoria
Sunday, October 20th
FIRE!Blå
Frank Znort QuartetBlå
Frank Znort QuartetBlå
Kampenjazz konsert: Jo Skaansar «Fange av mi tid»Cafeteatret
UNTAMING TRADITION SUDESH ADHANA / ELLE SOFE SARA / MIA HABIBRiksscenen
LISA GERRARD & THE MYSTERY OF THE BULGARIAN VOICES – HovedsalSentrum
LISA GERRARD & THE MYSTERY OF THE BULGARIAN VOICES – GalleriSentrum
Monday, October 21st
DAVE (UK)Parkteateret
CEDRIC BURNSIDEVulkan
Tuesday, October 22nd
MICHAEL MONROEJohn Dee
UB40Rockefeller
SNARKY PUPPYSentrum
Wednesday, October 23rd
HVORFOR DET? Trond-Viggo Torgersen / Helén VikstvedtJohn Dee
Iver Kleive og Knut ReiersrudKonserthuset
Blanco White (UK)Parkteateret
THE MIDNIGHTRockefeller
Skam deg, Mayliss!Sentralen
AURORA + support: irisSentrum
Linda May Han OhVictoria
Thursday, October 24th
Church Of MiseryBlå
Adam Pieronczyk & Miroslav VitousCosmopolite
VAMPJakob
STURLA EIDE KVARTETTRiksscenen
FRIKAR - GESTRRiksscenen
STURLA EIDE KVARTETTRiksscenen
FRIKAR - GESTRRiksscenen
KRISTIAN KRISTENSENRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Skam deg, Mayliss!Sentralen
KARI BREMNES – galleri (unummererte sitteplasser)Sentrum
KARI BREMNES – hovedsal (unummererte ståplasser)Sentrum
Michael BubléTelenor Arena
EVIL EBENEZER WITH JYAYVulkan
ONYXVulkan
Friday, October 25th
Klubb Vriompeis: Tim HeckerBlå
Maria Haukaas Mittet og Lars BremnesKonserthuset
FiehParkteateret
FiehParkteateret
NORDSJØEN SPILLER GJENGEN John Olav Nilsen & Nordsjøen fremfører «For Sant Til Å Være Godt» i sin helhetRockefeller
Skam deg, Mayliss!Sentralen
KARI BREMNES – galleri (unummererte sitteplasser)Sentrum
KARI BREMNES – hovedsal (unummererte ståplasser)Sentrum
Saturday, October 26th
CHANCE MCCOY of Old Crow Medicine ShowJohn Dee
The Illusions of Alexx AlexxanderKonserthuset
Voules Vous, a Fabulous Tribute to AbbaOlsen
Charlie Cunningham (UK)Parkteateret
TABANKA DJAZRiksscenen
TABANKA DJAZRiksscenen
HONNINGBARNARockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
GÅTESentrum
Sunday, October 27th
Frank Znort QuartetBlå
Kampenjazz konsert: MoskusCafeteatret
SET IT OFFJohn Dee
Anna TernheimKonserthuset
NEFFEX (US)Parkteateret
ALEBVINGERRiksscenen
ALEBVINGERRiksscenen
Monday, October 28th
Rekommandert #43 – Gjemte og glemte stederPostkontoret
THE VAMPS – fri alderSentrum
IDERVulkan
Tuesday, October 29th
Simon & Garfunkel Revival Band tilbake til Jakob!Jakob
ROBERT ELLISJohn Dee
Erik Lukashaugen m/bandKonserthuset
LARS MONSEN – Mitt LivSentrum
BEAST IN BLACKVulkan
Wednesday, October 30th
Marja Mortensson, Daniel Herskedal & Trondheimsolistene (NO)Cosmopolite
Natacha Atlas (Egypt)Cosmopolite
Hanne Boel akustisk trioJakob
Matthew And The Atlas (UK)Parkteateret
Stefan Sundström SoloPostkontoret
Chango Spasiuk / Per Einar WatleRiksscenen
SÍLVIA PÉREZ CRUZRiksscenen
SÍLVIA PÉREZ CRUZRiksscenen
Chango Spasiuk / Per Einar WatleRiksscenen
Chango Spasiuk & Per Einar WatleRiksscenen
Chango SpasiukRiksscenen
KLUBB KLASSISKSentralen
THE BLUE STONESVulkan
Thursday, October 31st
Duke Street Kings (NO) at Aye Aye Club (October 31, 2019)Aye Aye Club
Liniker e os Caramelows (Brasil)Cosmopolite
Liniker e os Caramelows (BR)Cosmopolite
ENTOMBED A.D. + ABORTED + support: BaestJohn Dee
Avlyst!Josefine
Ingrid BjørnovKonserthuset
A Tribe Called Red (CA) og Maxida Märak (SE)Parkteateret
GABACHO MAROC (MA, FR, DZ) ASMÂA HAMZAOUI & BNAT TIMBOKTOU (MA)Riksscenen
GABACHO MAROC (MA, FR, DZ) ASMÂA HAMZAOUI & BNAT TIMBOKTOU (MA)Riksscenen
ASMÂA HAMZAOUI & BNAT TIMBOKTOU (MA) GABACHO MAROC (MA, FR, DZ)Riksscenen
ASMÂA HAMZAOUI & BNAT TIMBOKTOU (MA) GABACHORiksscenen
ASMÂA HAMZAOUI & BNAT TIMBOKTOU (MA) GABACHO MAROC (MA, FR,DZ)Riksscenen
KILLSWITCH ENGAGERockefeller
EMELI SANDÉ – The Real Life Tour – galleriSentrum
EMELI SANDÉ - HovedsalSentrum
EMELI SANDÉ – The Real Life Tour – hovedsalSentrum
SubKino: The Vvitch: A New England Folktale (2015)Sub Scene
Oslo World: La Brígida OrquestaVictoria
BOKASSAVulkan
Friday, November 1st
Nyege Nyege: Nihiloxica, Hibotep, Bamba Pana & MakaveliBlå
Bombino (Niger)Cosmopolite
BLACK PEAKSJohn Dee
Frank Carter & The Rattlesnakes (UK)Parkteateret
OBSERVATORIETRiksscenen
OBSERVATORIETRiksscenen
P.O.D. + ALIEN ANT FARM + special guest: Dead Girls AcademyRockefeller
THE WATERBOYSSentrum
Nordic Fest 2019Sub Scene
Oslo World: Minyo CrusadersVictoria
THIRD EYE BLINDVulkan
Saturday, November 2nd
Dengue Dengue Dengue (PE)Blå
Tinariwen (Mali)Cosmopolite
Oslo World på Henie Onstad: BombinoHenie Onstad
På PYNTÉRiksscenen
THOV WETTERHUSRiksscenen
THOV WETTERHUSRiksscenen
TURBONEGRO 30 år – ekstrakonsertRockefeller
LARS VAULARSentrum
The Show Must Go On - Åge St...Spektrum
The Show Must Go OnSpektrum
YellowjacketsVictoria
SOKOL / PRO8L3M / WORLD TOUR 2019Vulkan
Sunday, November 3rd
Frank Znort QuartetBlå
Kampenjazz konsert: Maria Kannegaard TrioCafeteatret
MagmaCosmopolite
Melissa HornKonserthuset
Lauren Daigle (US)Parkteateret
ÅSLAUG BERRERiksscenen
ÅSLAUG BERRERiksscenen
TANGERINE DREAM 16 Steps – Random & Revision Tour 2019Rockefeller
Oslo World: MON LAFERTESentrum
Charles Lloyd Kindred Spirits – kl 20.00Victoria
Charles Lloyd Kindred Spirits – kl 16.00Victoria
BLACK STAR RIDERSVulkan
Monday, November 4th
Heather Nova (BM)Parkteateret
NINJA SEX PARTY – International Tour 2019 (hovedsal – 18 år leg.)Sentrum
NINJA SEX PARTY – International Tour 2019 (galleri – fri alder)Sentrum
TYLER RAMSEYVulkan
Tuesday, November 5th
CHARLI XCX – 18 år (hovedsal)Sentrum
CHARLI XCX – fri alder (galleri)Sentrum
Wednesday, November 6th
Sjostakovitsj Symfoni nr. 5Konserthuset
Music with ZKonserthuset
Zeal & Ardor (CH/US)Parkteateret
THE DETROIT COBRAS + THE PEAWEESRevolver
BOKBADET: INGVAR AMBJØRNSEN og MAJA LUNDE i samtale med ANNE GROSVOLDRockefeller
ALEC BENJAMIN – fri alderSentrum
Thursday, November 7th
Kadavar + HällasBlå
Stacey KentCosmopolite
Rachmaninoff, Nordheim, SjostakovitsjKonserthuset
Joan As Police WomanKonserthuset
Radical Face (US)Parkteateret
HAYDE BLUEGRASS ORCHESTRARiksscenen
HAYDE BLUEGRASS ORCHESTRARiksscenen
GLUECIFERRockefeller
DEPORTEESVulkan
Friday, November 8th
Judith HillCosmopolite
BEYOND THE BLACKJohn Dee
The Legends - 60s & 70s Comeback SpecialKonserthuset
HIMLALEITERiksscenen
HIMLALEITERiksscenen
GLUECIFER – ekstrakonsertRockefeller
NO. 4Sentrum
Elephant9Victoria
Saturday, November 9th
TruckfightersBlå
KA2John Dee
BOLTELØKKA JENTEKOR 15 ÅR OSLOVISERRiksscenen
BOLTELØKKA JENTEKOR 15 ÅR OSLOVISERRiksscenen
NO. 4Sentrum
Winding Road / SmelteverketSmelteverket
Alan Walker - Aviation TourSpektrum
Arild Andersen GroupVictoria
STAVANGERKAMERATENEVulkan
CAROLINE SPENCEVulkan
Sunday, November 10th
Frank Znort QuartetBlå
Salvador SobralKonserthuset
ANNE HYTTA GJENNOM DAGENRiksscenen
THE MOUNTAIN GOATS + support: Laura Cortese & the Dance CardsRockefeller
Monday, November 11th
YUNGBLUD (UK)Parkteateret
LEWIS CAPALDISentrum
THE TWILIGHT SADVulkan
Tuesday, November 12th
JON SPENCER & THE HITMAKERSJohn Dee
POLYFRENETICS + VERSTINGMagneten
Sonata Arctica (FI)Parkteateret
MARK LANEGANVulkan
Wednesday, November 13th
PRIESTSBlå
Pussy Riot TheatreParkteateret
Strømløst: MAGNUS GRØNNEBERGRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Sangene i våre hjerter - en musikalsk tidsreise i norsk revySentralen
Thursday, November 14th
​KURTIS BLOW Hip Hops 45th Anniversary TourJohn Dee
Kverndokk, Irgens-Jensen, Grieg, SvendsenKonserthuset
FOLKELARM 2019Riksscenen
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Steelo & Th'FutureSentralen
KLOVNER I KAMP – ekstra-ekstrashow! – galleri (fri aldersgrense)Sentrum
KLOVNER I KAMP – ekstra-ekstrashow! – hovedsal (18 år leg.)Sentrum
María Grand TrioVictoria
Friday, November 15th
Maykel Blanco y su Salsa MayorCosmopolite
POWERWOLFRockefeller
KLOVNER I KAMP – ekstrakonsertSentrum
KLOVNER I KAMP – ekstrakonsertSentrum
Mia SkäringerSpektrum
Atomic & Trondheim JazzorkesterVictoria
Saturday, November 16th
WLRC presents A.C.T & INFRINGEMENTBelleville
Kampen Janitsjarorkester 90 år !Konserthuset
Mamma Mia - ABBA´S STØRSTE HITSKonserthuset
MODDIRockefeller
KLOVNER I KAMPSentrum
The World of Hans ZimmerSpektrum
Sunday, November 17th
Frank Znort QuartetBlå
Kampenjazz konsert: Arild Andersen/Jan Erik VoldCafeteatret
Weyes Blood (US)Parkteateret
LAMBRockefeller
ALTER BRIDGE + special guest: Shinedown Opener: The Raven AgeSentrum
Monday, November 18th
ParisBlå
ParisBlå
Emma HegermanMagneten
Injury Reserve (US)Parkteateret
LOOK MUM NO COMPUTERVulkan
Tuesday, November 19th
lovelytheband (US)Parkteateret
Wednesday, November 20th
Maceo ParkerCosmopolite
Hurula (SE)Parkteateret
Airelle Besson Radio OneVictoria
GRANDMASTER FLASHVulkan
QUAKER CITY NIGHT HAWKSVulkan
Thursday, November 21st
Mike Stern/ Jeff Lorber Fusion Band Featuring Dennis Chambers & Jimmy HaslipCosmopolite
Mike Stern/ Jeff Lorber Fusion BandCosmopolite
HVORFOR DET? Trond-Viggo Torgersen / Kristopher SchauJohn Dee
Berlioz, Brahms, StutzmannKonserthuset
DUO DISPARAT (S)Riksscenen
DUO DISPARAT (S)Riksscenen
Friday, November 22nd
Erlend Apneseth Trio ft. Frode HaltliBlå
Aldous HardingCosmopolite
SVIGERMORS DRØMJohn Dee
Joy Division- A tributeKonserthuset
AILU VALLE & TRIO BOOGIEMENRiksscenen
AILU VALLE & TRIO BOOGIEMENRiksscenen
SUGARFOOTVulkan
BLOOD COMMANDVulkan
Saturday, November 23rd
KVEDARKVINTETTEN + DJ NEFERTITIRiksscenen
SLAGR & TELEMARK KAMMERORKESTERRiksscenen
KVEDARKVINTETTEN + DJ NEFERTITIRiksscenen
SLAGR & TELEMARK KAMMERORKESTERRiksscenen
Lars WinnerbäckSpektrum
Cup Final Women's FootballTelenor Arena
Cup Finals Women's FootballTelenor Arena
JOSEFIN WINTHERVulkan
Sunday, November 24th
Frank Znort QuartetBlå
Kampenjazz konsert: MIKOO support Ung VokalCafeteatret
LERA LYNNJohn Dee
FØRJULSFEST UNGE FOLKEMUSIKERE I OSLO / BULder og BrakRiksscenen
FØRJULSFEST UNGE FOLKEMUSIKERE I OSLO / BULder og BrakRiksscenen
LISA STANSFIELD Affection 30th TourRockefeller
KulturKlovnene: Mannemonologenene av Stine SandnesSentralen
DEVIN TOWNSEND Empath Europe – Volume 1 + very special guest: Haken – 18 år leg. (hovedsal)Sentrum
DEVIN TOWNSEND Empath Europe – Volume 1 + very special guest: Haken – fri alder (galleri)Sentrum
Monday, November 25th
Rekommandert #44 – Øl, Doktor Sopp og eldgamle saksofonerPostkontoret
KulturKlovnene: Mannemonologenene av Stine SandnesSentralen
DWEEZIL ZAPPA Hot Rats Live! Plus Other Hot Stuff 1969 + special guests: Det Norske BlåseensembleSentrum
QueensrÿcheVulkan
Tuesday, November 26th
The AristocratsCosmopolite
John Williams: Musikk fra Star WarsKonserthuset
DERMOT KENNEDYRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
KulturKlovnene: Mannemonologenene av Stine SandnesSentralen
Wednesday, November 27th
TUVA FÆRDEN / KIRSTI BAKKEN KRISTIANSEN MED DØRA PÅ GLØTTRiksscenen
TUVA FÆRDEN / KIRSTI BAKKEN KRISTIANSEN MED DØRA PÅ GLØTTRiksscenen
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Thursday, November 28th
Bear’s Den (UK)Parkteateret
LJØSBLÅTT – MORGONRODERiksscenen
KLASSEKAMPEN-MUSIKALENRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Innegubbens drøymejul STEIN TORLEIF BJELLA med vennerSentrum
UTSATT! Michael McIntyre - B...Spektrum
TORAVulkan
LEPROUSVulkan
Friday, November 29th
Heroes 2 None + support at EngaEnga
HYTTARiksscenen
HYTTARiksscenen
Saturday, November 30th
Barnas julekonsertKonserthuset
OF THE WAND & THE MOONRevolver
Hovedøen Social Clubs julekonsert M/ Wenche MyhreRiksscenen
KIRSTEN BRÅTEN BERGRiksscenen
Hovedøen Social Clubs julekonsert M/ Wenche MyhreRiksscenen
Hovedøen Social Clubs julekonsert årets gjest: Wenche MyhreRiksscenen
KIRSTEN BRÅTEN BERGRiksscenen
Anders Dahlberg & the Serenaders / SmelteverketSmelteverket
Planet B: +plattform live • MRD live • JokkeThe Villa
BJÖRN ROSENSTRÖM (SE)Vulkan
Sunday, December 1st
Frank Znort QuartetBlå
Hanne & Tre TenorerKonserthuset
Mahalia (UK)Parkteateret
MICHAEL KIWANUKA + support: CelesteRockefeller
Monday, December 2nd
Ari Lennox (US)Parkteateret
GOLDLINKRockefeller
Tuesday, December 3rd
Adam DouglasKonserthuset
Loyle Carner (UK)Parkteateret
Wednesday, December 4th
Bugge WesseltoftKonserthuset
PRIMA VISTA SOCIAL CLUB & THOMAS NUMMEKonserthuset
Moonspell (PT) + Rotting Christ (GR)Parkteateret
LISA STANSFIELD Affection 30th TourRockefeller
Thursday, December 5th
Sjostakovitsj, ProkofjevKonserthuset
Le Corbeau på Last TrainLast Train
girl in redParkteateret
THOMAS & GURO MED KOLONIENRiksscenen
THOMAS & GURO MED KOLONIENRiksscenen
Feelgood & iStage presenterer HUMORGALLA med Else Kåss Furuseth, Tore Sagen, Nils-Ingar Aadne m.fl.Sentrum
Friday, December 6th
The Allan Harris BandCosmopolite
The Allan Ahrris BandCosmopolite
BLOW - FOR TOM WAITSJohn Dee
Ost & Kjex + Mungolian Jet SetParkteateret
VALENTOURETTES speller JokkeRockefeller
STAGE DOLLS + RETURN – Norwegian Rock’n’Roll TrainSentrum
JAMES GILLESPIEVulkan
Saturday, December 7th
JulestemningKonserthuset
SISSELS JUL 2019Konserthuset
M.O.D.Revolver
PØBEL I PELSRiksscenen
PØBEL I PELSRiksscenen
PØBEL I PELSRiksscenen
PØBEL I PELSRiksscenen
MADRUGADASentrum
Kurt Elling – The Beautiful DayVictoria
TRE SMÅ KINESEREVulkan
Sunday, December 8th
Frank Znort QuartetBlå
Kampenjazz JulekonsertCafeteatret
Love Actually - FilmkonsertKonserthuset
PØBEL I PELSRiksscenen
PØBEL I PELSRiksscenen
MADRUGADASentrum
Monday, December 9th
Julekonsert med Glenn Miller OrchestraKonserthuset
Tuesday, December 10th
SEAN ROWEJohn Dee
Christel AlsosKonserthuset
Wednesday, December 11th
Juleoriatoriet: J.S. BachKonserthuset
Berrum & Beyer snakker om greierParkteateret
Thursday, December 12th
PENTHOUSE PLAYBOYS vrikker julen inn – for 25. gang! JUBILEUMSSHOW!Rockefeller
Friday, December 13th
Christmas with Nordic TenorsKonserthuset
PENTHOUSE PLAYBOYS vrikker julen inn – for 25. gang! JUBILEUMSSHOW! (NB! Sen konsertstart)Rockefeller
DI DERRESentrum
Kurt Nilsen og Kringkastings...Spektrum
Hilde Louise Orchestra – julekonsertVictoria
Saturday, December 14th
PENTHOUSE PLAYBOYS vrikker julen inn – for 25. gang! JUBILEUMSSHOW! (NB! Sen konsertstart)Rockefeller
DI DERRE – ekstrakonsertSentrum
TRANG FØDSELVulkan
Sunday, December 15th
Frank Znort QuartetBlå
HOT CHIP + support: AlaskalaskaRockefeller
Jim Jefferies: The Night Tal...Spektrum
Tuesday, December 17th
MADRUGADASentrum
Wednesday, December 18th
JulekonsertKonserthuset
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
MADRUGADASentrum
ELUVEITIEVulkan
Thursday, December 19th
OSLO ESS + venner i ryggen – ekstrakonsert Kl. 19.00: Inkludert akustisk konsertRockefeller
OSLO ESS + venner i ryggen – ekstrakonsert Kl. 21.00: Kun elektrisk konsertRockefeller
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes veiRommen scene
Friday, December 20th
OSLO ESS + venner i ryggen Kl. 19.00: Inkludert akustisk konsertRockefeller
OSLO ESS + venner i ryggen Kl. 21.00: Kun elektrisk konsertRockefeller
Putti Plutti Pott og Julenis...Spektrum
Saturday, December 21st
Oslo Gospel Choir JulekonsertKonserthuset
YOUNG NEILSRockefeller
Sunday, December 22nd
Frank Znort QuartetBlå
YOUNG NEILSRockefeller
Årets siste fest: Hubba Bubba Klubb – ANLThe Villa
Sunday, December 29th
Frank Znort QuartetBlå
Monday, December 30th
Hard Luck Street - Exile From Christmas VAye Aye Club
Friday, January 3rd
ORGIVM SATANICVM IIBlå
VALENTOURETTES speller Jokke – ekstrakonsert!Rockefeller
Saturday, January 4th
ORGIVM SATANICVM IIBlå
Wednesday, January 8th
BOWIE 73 – norske artister hyller David BowieJohn Dee
Nyttårskonsert - Igudesman & JooKonserthuset
Tine Amundsen & CoKonserthuset
Friday, January 10th
TravelXpoTelenor Arena
Saturday, January 11th
Barnas Nyttårskonsert - TryllefløytenKonserthuset
Thursday, January 16th
Beethoven, Richard StraussKonserthuset
Friday, January 17th
HJERTESLAGSentrum
HJERTESLAGSentrum
Saturday, January 18th
KATASTROFE – Det siste vorspielet (ekstrakonsert)Sentrum
Prekæs ældri tour KATASTROFESentrum
Sunday, January 19th
Michael Malarkey (UK/US)Parkteateret
Sunday, January 26th
SvanesjøenKonserthuset
NITZER EBBRockefeller
HATARIVulkan
Tuesday, January 28th
Oslo-Filharmonien 100 år: Ca...Spektrum
Wednesday, January 29th
NOAH GUNDERSENJohn Dee
Friday, January 31st
THE GOOD THE BAD AND THE ZUGLY – releasekonsertRockefeller
Saturday, February 1st
FamiliedagKonserthuset
Liam GallagherSpektrum
Utsatt til 1.2.2020 - Liam G...Spektrum
Monday, February 3rd
Dropkick MurphysSpektrum
Tuesday, February 4th
EQUILIBRIUM – Renegades Tour 2020 + special guest: Lord Of The Lost + support: Nailed to ObscurityJohn Dee
BABYMETAL – fri alder (galleri)Sentrum
BABYMETAL – 18 år (hovedsal)Sentrum
Wednesday, February 5th
Bjørn Vidar Solli bandKonserthuset
Thursday, February 6th
Gustav Mahler: Symfoni nr. 9Konserthuset
Friday, February 7th
OMDRockefeller
Saturday, February 8th
20-års jubileumskonsert - Dyrenes KarnevalKonserthuset
Sunday, February 9th
TYCHO + support: PoolsideRockefeller
Tuesday, February 11th
THE FELICE BROTHERSJohn Dee
Wednesday, February 12th
Debussy, RavelKonserthuset
Thursday, February 13th
Debussy, Salonen, RavelKonserthuset
Sunday, February 16th
SabatonSpektrum
Monday, February 17th
THE DARKNESS + support: DZ DeathraysRockefeller
Thursday, February 20th
Tsjaikovskij, Mozart, ArriagaKonserthuset
Sunday, February 23rd
SAGARockefeller
g-Ha & Bin Mostafa // Sweat Box: Lara Palmer b2b KorpexThe Villa
Monday, February 24th
Jade Bird (UK)Parkteateret
Thursday, February 27th
Beethoven, Auerbach, Adams, DebussyKonserthuset
Friday, February 28th
Dark Side Of The WallKonserthuset
Klesbyttebonanza!Sub Scene
By:Larm: Ilian tape label night: Zenker Brothers & Skee Mask // SB: Fjeldheim, DJ August, MRD (Live), Mikkel Rev & DJ IbonThe Villa
by:LARM BLACKVulkan
by:LARMVulkan
by:LARM BLACKVulkan
Sunday, March 1st
Home FreeKonserthuset
Tuesday, March 3rd
Wiener Johann Strauss konzert-GalaKonserthuset
Wednesday, March 4th
Lars Jansson TrioKonserthuset
AMIGO THE DEVILVulkan
Thursday, March 5th
Wagner, Berg, BrahmsKonserthuset
Saturday, March 7th
Sølvguttene synger Prøysens beste viserKonserthuset
Sunday, March 8th
MABELRockefeller
Wednesday, March 11th
Wagner, StravinskijKonserthuset
Thursday, March 12th
Wagner, Skrjabin, StravinskijKonserthuset
Thursday, March 19th
Gustav Mahler: Symfoni nr. 3Konserthuset
of192003Konserthuset
Saturday, March 21st
Ken Ring: Tack för migJakob
The Whitney Houston ShowKonserthuset
Monday, March 23rd
Nils Noa & Kristian Røkke /// Frida Sarto & DJ FlanørThe Villa
Wednesday, March 25th
Sinatra & FriendsKonserthuset
Thursday, March 26th
Beethoven, SibeliusKonserthuset
Friday, March 27th
Releasekonsert THE DOGS + supportRockefeller
Sunday, March 29th
THE DEAD SOUTHJohn Dee
Åpen sceneSub Scene
Finnebassen – All night long // Rom II: Opium HumThe Villa
Monday, March 30th
Lehar – All Through The Night /// Rom II: Slangejente & Mikkel GThe Villa
Wednesday, April 1st
DELAINJohn Dee
Thursday, April 2nd
Påskekonsert: Thoresen, Mozart: RequiemKonserthuset
Saturday, April 4th
ZIGGY ALBERTSVulkan
Thursday, April 9th
INFERNO METAL FESTIVAL 2020 Mayhem Ihsahn Kampfar Ved Buens Ende Cadaver Bölzer Myrkskog Sylvaine Valkyrja DjervRockefeller
Wednesday, April 15th
Karin Krog & The In-Between-TimesKonserthuset
Thursday, April 16th
Brahms, JansenKonserthuset
of161704Konserthuset
Wednesday, April 22nd
Norsk Militær Tattoo 2020Konserthuset
Thursday, April 23rd
Mozart, Schubert, Saariaho, SibeliusKonserthuset
Friday, April 24th
Norsk Militær Tattoo 2020Spektrum
Saturday, April 25th
We Love The 90'sTelenor Arena
Monday, April 27th
Dj Ost (Ost & Kjex/Sex Judas) & Axel Bie // Sweat Box: Tomas SilvaThe Villa
Wednesday, April 29th
Gustav Mahler: Symfoni nr. 5Konserthuset
Thursday, April 30th
Mendelssohn, MahlerKonserthuset
Natt til 1. mai: SOUL CLAP (US) (All Night Long)The Villa
Friday, May 1st
Deilig å levere i OsloKonserthuset
Thursday, May 7th
Ludwig van Beethoven Symfoni nr. 9 (Gustav Mahlers orkestrering)Konserthuset
Saturday, May 9th
THIS WAS MY LIFE – A TRIBUTE TO KIM LARSEN AND GASOLIN (galleri – unummererte sitteplasser)Sentrum
THIS WAS MY LIFE – A TRIBUTE TO KIM LARSEN AND GASOLIN (hovedsal – stående)Sentrum
Thursday, May 14th
Ny musikk av Steve ReichKonserthuset
Friday, May 29th
Legender Del 2: Darren Emerson – Uk & Nils NoaThe Villa
Saturday, May 30th
CONCEPTIONRockefeller
Sunday, June 28th
UMAMI : DetErGrovt LiveThe Villa
Monday, June 29th
Nils Noa & Kristian Røkke // Det Andre: Normann & BrochThe Villa
Saturday, November 14th
We Love The 2000'sTelenor Arena