(Also known as 'Konserter i Oslo'.)

Concerts in Oslo
Friday, July 20th
Flowmotion | Beatriixx + SynnexkristineBlå
The Dwarves (US) + Nick Oliveri + The AssBlå
DJ NANDattera
Femmes Fatales w/ Thalia (Croatia), Faia & MØRKElefant
Olle Abstract // Ingensteds // 20. juliIngensteds
Frædag x Reworks with IsonJæger
Mix Up 2Kafé hærverk
Global Oslo Music & BHLB Present: Tropique MagnifiqueKhartoum
THE ALTERN80S CLUBLeiligheten
Frantzvaag & Axel BieThe Villa
E.Aasheim + KELL //UhørtUhørt
DJ Satanic Darkness på VaterlandVaterland
Vaterland Slice Attacks med CervisiamVaterland
Saturday, July 21st
Dj Omtrent som hjemmeAye Aye Club
Jozi NightsBlå
Seth RaknesDattera
Superlounge (DE) & G-Ha - SunkissedElefant
Darrell Bath - Enga Pub, Oslo, Norway - 21 July 2018Enga
Morten Stang Koppang kvartettHerr Nilsen
DJ Fett Burger // Ingensteds // 21. juliIngensteds
SHADOWLOVEJohn Dee
NIGHTFLIGHTJæger
Detroit Dub /// A night of dub technoKafé hærverk
DJ SOULSHOCKKhartoum
DJ Beni Badja // KulturhusetKulturhuset
2nd Class People, MINUS & Huma Luma @KulturhusetKulturhuset
DET GODE SELSKAB: Sunset Sessions Foehn & Jerome Tod Louie & Solaris DGS ResidentsLeiligheten
DISKOTAKETLeiligheten
Gjennom LysmurenMir
Ost&Kjex (dj-set) & Normann // Sweat Box: Tomas Silva & AlexThe Villa
Henry Land + Mulo // UhørtUhørt
DJ Beard Taster på VaterlandVaterland
Sunday, July 22nd
Frank Znort QuartetBlå
JÆGER MIXJæger
DET GODE SELSKABJæger
Monday, July 23rd
MANDAGS-KLUBBENJæger
Tuesday, July 24th
Mammut - Inkfish & Jimmy Diamond (SE)Elefant
DEN GYLDNE SPREKKJæger
Jazz in Khartoum ft. Solo Diarra & DJ DorkyKhartoum
Sommerdans på KulturhusetKulturhuset
Wednesday, July 25th
Ronny Haugelands BingoBlå
Schnabel - BOLS + Andre Bravo & Andres LandsverkElefant
Thursday, July 26th
SlubbBlå
Just Another Thursday W/ Kim Young Ill & Anders LyngenElefant
GOD69 (DE/US) /// Jervaas + TvangsmulktKafé hærverk
Rett & Slett Uhørt, Stand-upUhørt
Throwback Hip hop & RNB: DJ BogeUhørt
Friday, July 27th
SeksuellBlå
Jam Solo - Urban BourbonDattera
Inkfish brothers + Susanne BElefant
Plænet Fønk // Ingensteds // 27. juliIngensteds
Frædag invites Denis SultaJæger
Mental Overdrive + DJ Jon Ole FløKafé hærverk
Fremmedspråklig Musikk @Kulturhuset (20+)Kulturhuset
MUSIKKELSKERNELeiligheten
Releaseparty // Toad of Light // Vinyl-og VideoslippMir
Melody FieldsMono
Darkrooms: MRD (QA) (live) & Bendik HK & O/EThe Villa
Stisema + Anthony Chase // UhørtUhørt
Ampmandens DJ-Team på VaterlandVaterland
Zotora "Naken" didjeridooVigeland
Saturday, July 28th
Rubato!Blå
Jacks Kantine: Espen Iden & Jonas WiikDattera
Kinetics W/ Tina V, Plain Jane, Faia & MØRKElefant
Rob Scheps/Carl Størmer kvartettHerr Nilsen
Øyvind Morken // Ingensteds // 28. juliIngensteds
Dj Fat Funk All NightKafé hærverk
SJAKT 4: Pablo Casanova a.k.a. dj Fruta ExtrañaKafé hærverk
DISKOTAKETLeiligheten
BIG LATIN PARTYRockefeller
g-Ha & Nadda Noor // Sweat Box: Marie SteffensenThe Villa
DJ ESHM + Gisle Ertesvåg UHØRTUhørt
Saint Karloff (Release) // Mother Trudy // Orbiter på VaterlandVaterland
CLUB AFRIQUE – ALL WHITE AFFAIRVulkan
Sunday, July 29th
Frank Znort QuartetBlå
Nils Noa & Marcustic // Sweat Shop: A:G & ThorgerdurThe Villa
Monday, July 30th
Uteservering quiz på Uhørt!Uhørt
Tuesday, July 31st
Jazz in Khartoum ft. Ole & Silje Huleboer, DJ Beryl DianeKhartoum
Sommerdans på KulturhusetKulturhuset
Olavsljoset Meditativ KonsertVigeland
Olavsljoset Meditativ KonsertVigeland
Wednesday, August 1st
Valentinerne i bakgården.Aye Aye Club
Kim Larsen & Kjukken + Åge Aleksandersen & Sambandet - SALT OsloSalt
Thursday, August 2nd
DustmanBlå
Short Movie EventKulturhuset
THE MAN OF THE WOODS TOUR: OFFICIAL TOUR DJ AFTER PARTYRockefeller
Justin TimberlakeTelenor Arena
Konshens // It Feel Good Tour // OSLOVulkan
Friday, August 3rd
Porches & Okay KayaBlå
Klubb KadabraBlå
Limboland W/ Jesus Christer + GuestsElefant
Hey Hey Guy // Ingensteds // 03. augustIngensteds
Frædag x Downwards pres.: 25 years of DownwardsJæger
SUGAR SHACK SOUL CLUBLeiligheten
Melissa Horn (S) - SALT OsloSalt
Stand up comedy: Steve Hofstetter (USA)Smelteverket
Saturday, August 4th
Girls ClubBlå
Kevin Dean and his Oslo City WranglersHerr Nilsen
SHADOWLOVEJohn Dee
DET GODE SELSKAB: Sunset Sessions Leiligheten + RockefellerRockefeller
Lars Winnerbäck - SALT\, OsloSalt
Lars Winnerbäck (S) - SALT OsloSalt
Sunday, August 5th
Frank Znort QuartetBlå
ÅPEN PlatespillerMir
Monday, August 6th
Det Norske Fløyteensemble kommer til Oslo!Kulturhuset
Tuesday, August 7th
Klubbdagen 2018Blå
ØYA KLUBBDAGEN 2018: Sara&Arash / Eirik Aas / Jimi Somewhere / Margrete / Heartbreak Satellite / Mall GirlDattera
ØYA-KLUBBDAGEN PÅ GAMLA m/ LYSE NETTER + COCKTAIL SLIPPERS + SVALESTUP + LAZY QUEEN + BRUT BOOGALOOGamla
Østkanten Bluesklubb: Klubbkvelden ØyafestivalenHerr Nilsen
ØYA: Klubbdagen 2018 / IngenstedsIngensteds
ØYA KLUBBDAG Kl. 20.00: Pikekyss Kl. 21.00: John-Olav Hovde Kl. 22.00: Anton Ruud i Terapi Kl. 23.00: Heave Blood & DieJohn Dee
Øya Klubbdagen på KulturhusetKulturhuset
Klubbdagen: Outer Limit Lotus + MokriLast Train
ØYA 2018//Klubbdagen på Mir: OH YEAH TIGER // Jackie Charles // Helgeland 8-bit SquadMir
Klubbdagen: Jansen Records og Black Pop Records labelnightMono
Spielbergs + Hilma Nikolaisen + Insomniac BearsParkteateret
Spielbergs + Hilma Nikolaisen + Insomniac BearsParkteateret
Øya klubbdagen - PostkontoretPostkontoret
GOO GOO DOLLS + support: Charlotte & the Co-StarsRockefeller
Klubb Øya: Rockekveld på RøverstadenRøverstaden
SommerstengtSub Scene
Klubbdagen på UhørtUhørt
Øya - Klubbdagen på VaterlandVaterland
KLUBBDAGENVulkan
Wednesday, August 8th
Øyanatt: Bisse (DK) + Misty CoastBlå
John PrineKonserthuset
Electric Eel Shock (JPN)Mono
ØYANATT: OMNI (uten Øyapass)Revolver
ØYANATT: OMNI (med Øyapass)Revolver
Øyanatt: KAPTEN RÖD + support: Essa Cham & Stina Velocette / Jah Ark ManifestRockefeller
Øyanatt & Røverstaden pres: Ariel Pink (US) & Ivan AveRøverstaden
Thursday, August 9th
Øyanatt: Yves Tumor + Puce MaryBlå
LEIF in Concert & Truls in PulsDattera
DJ Lemon FoggKulturhuset
Authoritarian populism and the rural worldKulturhuset
Øyanatt: Trummor & Orgel (SE)Kulturhuset
Digitalism (DE)Parkteateret
AMYL & THE SNIFFERS + KBT (Med Øyapass)Revolver
AMYL & THE SNIFFERS + KBT (Uten Øyapass)Revolver
NESTE STOPP: VULKANVulkan
Friday, August 10th
Øyanatt: Kelly Lee Owens (UK) + Lost GirlsBlå
Frag Maddin (Madhouse records) + Kike BC, Mudman & Eric SmallElefant
The PhantomsHerr Nilsen
Øyanatt // Mutual Intentions Live: Kaamal Williams // IngenstedsIngensteds
Oslo Metal Dealers loudly presents: SLOUGH FEG TEMPELHEKS DEVILJohn Dee
GET READY!Leiligheten
WastedOlsen
KLUBB Lotionboyz / Live: Cherrie (SE)Parkteateret
Øyanatt: JAMAIKA + support: King Skurk One + Sebastian Zalo + Dior & ProllynahRockefeller
Yoga & Lifestyle festival OsloSalt
Britney SpearsTelenor Arena
REYKJAVÍKURDÆTURVulkan
Saturday, August 11th
Øyanatt: Sunkissed x Smalltown SupersoundBlå
Virus W/ Carina Helen & Mikael GordonElefant
Paul Wagnberg Organ UnitHerr Nilsen
Øyanatt / Music Is The Weapon / Tropique Magnifique / IngenstedsIngensteds
612 – ekstrakonsert!John Dee
LilleLyd//Chaotic Morphs m. GjesterLilleKampen
Sunshine Reverberation - uoffisiell øyanattMono
Rock The Night - Tribute to EuropeOlsen
Klubb Loveless #35 + Fricky (SE)Parkteateret
Øyanatt x Ball Em Up: Coucou Chloe (uten øyapass)Revolver
Øyanatt x Ball Em Up: Coucou Chloe (med øyapass)Revolver
Øyanatt: Call Don’t Text | LIVE: Kida Kudz + DJ Tony GoodGuyRøverstaden
ØYANATT ACT & Sentrum Scene presenterer: Fagernes Yacht KlubbSentrum
Kids in Jazz – hovedkonsert!Victoria
OJF: Kids in Jazz – hovedkonsert!Victoria
Sunday, August 12th
Frank Znort QuartetBlå
Anawana Haloba: To Mars By All MeansJakob
Kids in Jazz – gjør Hærverk!Kafé hærverk
OJF: AOJO & Øvre Foss StorbandVictoria
OJF: Sons of KemetVictoria
OJF: Sons of KemetVictoria
Monday, August 13th
Sun Ra ArkestraBlå
Oslo Jazzfestival 2018: Bill Evans / Ulf Wakenius Project feat. Keith Carlock & Per MathisenHerr Nilsen
Oslo Jazzfestival: CORY HENRY & THE FUNK APOSTLESRockefeller
Kids in Jazz – sprenger banken!Sentralen
Northlane (Supp: Halcyon Days, Ghost Iris & ATD) - OsloUhørt
OJF: Kenny Barron TrioVictoria
OJF: Omar Hakim & Rachel Z OZ ExperienceVictoria
OJF: Omar Hakim & Rachel Z OZ ExperienceVictoria
Tuesday, August 14th
Sun Ra ArkestraBlå
Oslo Jazzfestival 2018: Bridges m/ Seamus BlakeHerr Nilsen
Roger WatersTelenor Arena
OJF: Arturo O’Farrill QuintetVictoria
OJF: Knut Værnes Group w/ special guest Omar HakimVictoria
OJF: Arturo O’Farrill QuintetVictoria
OJF: Knut Værnes Group w/ special guest Omar HakimVictoria
Wednesday, August 15th
Sun Ra AkrestraBlå
Ronny Haugelands BingoBlå
Lisa SimoneCosmopolite
Grenseløse Opplevelser - Boka om CosmopoliteCosmopolite
Oslo Jazzfestival 2018: Kristoffer Kompen QuintetHerr Nilsen
Blow Out FestivalKonsertforeninga
Terje Nilsen med KORKKonserthuset
Blow Out! Festival 2018Mir
THE LORDS OF ALTAMONT + HIGH OCTANE BOYSRevolver
Charlotte Dos Santos | Oslojazz 2018Røverstaden
Roger WatersTelenor Arena
Sommerkino: GREASEUnion
OJF: Desafinado ReunionVictoria
OJF: Sinne EegVictoria
OJF: Sinne EegVictoria
Thursday, August 16th
Piiksi + hanneksBlå
Zap MamaCosmopolite
Oslo Jazzfestival presenterer: JUNOHerr Nilsen
Terje Rypdal Conspiracy med Palle Mikkelborg | Oslojazz 2018Røverstaden
OJF: Trondheim Jazzorkester & Ole Morten VåganVictoria
OJF: Fred HerschVictoria
OJF: Fred HerschVictoria
SHEER MAG (US) + DEATH BY UNGA BUNGAVulkan
Friday, August 17th
SidesprangBlå
The KlezmaticsCosmopolite
SØ18 Afterparty / Ritter Butzke (Berlin) ShowcaseElefant
Oslo Jazzfestival 2018: MonicaZ ValsHerr Nilsen
OSLO ROCK DEALERSLeiligheten
Art NationOlsen
Handmade in Norway curates - SALT Night MarketSalt
Jo Berger Myhre & Olafur Björn ÓlafssonSentralen
Hedvig Mollestads 21:12Sentralen
KaadaSentralen
Bendik Giske & Amund UlvestadSentralen
POSTGIROBYGGETSentrum
NY DATO! DJ ALDRI Anders & ALDRI Oddvar på VaterlandVaterland
OJF: Bendik HofsethVictoria
OJF: Jakob Bro, Palle Mikkelborg, Thomas Morgan og Jon ChristensenVictoria
OJF: Bendik HofsethVictoria
OJF: Jakob Bro, Palle Mikkelborg, Thomas Morgan og Jon ChristensenVictoria
Saturday, August 18th
HoetellBlå
Chico TrujilloCosmopolite
SØ18 Afterparty / MEMO & Lake Avalon aka Shimmer + Eric SmallElefant
Oslo Jazzfestival 2018: Four BrothersHerr Nilsen
Oslo Kammermusikkfestival- Skandinavisk AftenKonserthuset
Dead Babies - Tribute to Alice CooperOlsen
Handmade in Norway curates - SALT Night MarketSalt
1816 med Ola KvernbergSentralen
Erlend SkomsvollSentralen
Jazz in Khartoum feat. Agbalagba DaadaSentralen
Laura MischSentralen
Saturday Live: SOUL XL // Daryl McDade & BandSmelteverket
OJF: 9 Grader NordVictoria
OJF: Magnolia Jazzband m/ Hilde Louise AsbjørnsenVictoria
OJF: LillebrorVictoria
OJF: 9 Grader NordVictoria
OJF: Magnolia Jazzband m/ Hilde Louise AsbjørnsenVictoria
OJF: LillebrorVictoria
KONGEN PÅ HAUGENVulkan
Sunday, August 19th
Frank Znort QuartetBlå
Kulturhusets Kunst- og DesignmarkedKulturhuset
AlphieParkteateret
Handmade in Norway curates - SALT Night MarketSalt
Monday, August 20th
Iain Matthews & The Salmon SmokersHerr Nilsen
Den du veit – MARIUS MÜLLER 60 Lava Funhouse Salt & Pepper med Trond Granlund Knut Reiersrud Vidar Busk Frode Alnæs Magnus Berg Hedvig Mollestad Trine Rein Olav Stedje Kari Iveland Leif Anders Wentzel konferansierer: Finn Bjelke, Tom Mathisen og Geir SchauRockefeller
Tuesday, August 21st
Erik Lukashaugen: «Vi eier skogene»Jakob
Magiske øyeblikkKonserthuset
Moaning (US)Mono
KulturquizUnion
Wednesday, August 22nd
Baardsen - releasekonsertBelleville
DYLAN LEBLANC + support: Nicole AtkinsJohn Dee
Sesongåpning - Nikolaj Rimskij-Korsakov, ScheherazadeKonserthuset
Oslo-Filharmonien sesongen 2018-2019Konserthuset
Thursday, August 23rd
FERDI // A.J & Fadumo + Miss Eaves (LIVE)Blå
Lindstrøm – Blinded by the LEDsHenie Onstad
ZEPHANIAH OHORA Support: Phoebe Hunt + Jørund VålandsmyrJohn Dee
Beethoven, Vogt, Rimskij-KorsakovKonserthuset
Concert: Mathias Eick QuintetSalt
Det Betales med Drammen SymfoniorkesterUnion
Det Betales med Drammen SymfoniorkesterUnion
Gongbad med didgeridoo - Circles of SoundVigeland
Friday, August 24th
Oslo Burlesque FestivalCosmopolite
Storm Weather Shanty ChoirHerr Nilsen
Beethoven, Rimskij-KorsakovKonserthuset
KUMARS KARAOKE KØPPLeiligheten
SEXHIBITION 2018Rockefeller
HAVNA 0150Salt
«IN MEMORY OF ELVIS» – Paal Flaata, Stephen Ackles og Vidar Busk med band og korSentrum
Saturday, August 25th
Freddie Brox + Stragglers // Aye Aye ClubAye Aye Club
Full PuppBlå
Jenny HvalBlå
Oslo Burlesque FestivalCosmopolite
HYDRA – A Tribute To TotoGamla
SlagsvoldHerr Nilsen
Staffan William-Olsson trioHerr Nilsen
COVER ME – a tribute to Bruce SpringsteenJohn Dee
Dans i Edvard Griegs verdenKonserthuset
THE ALTERN80S CLUBLeiligheten
LilleJazz//Natalie Aldema Trio, Billie Holliday tributeLilleKampen
Åge Sten Nilsen - Akustisk IntimkonsertOlsen
Get Dancy!Parkteateret
SEPTETO NABORIRiksscenen
SEXHIBITION 2018Rockefeller
Saturday Live: Oslo Django ClubSmelteverket
Sunday, August 26th
Frank Znort QuartetBlå
Big Band Sunday: Sandvika Storband m/ Mona Veum BækkelundHerr Nilsen
Jazzy ArafatParkteateret
Zotora "Naken" didjeridooVigeland
Monday, August 27th
Øya Open: LUCY DACUS + STELLA DONNELLYJohn Dee
Rekommandert #29 – FlaggermusPostkontoret
Tuesday, August 28th
Dei Nye Kapellanane: Saloon #5 Gjest: Jon Øystein Flink Support: FlinkiniHerr Nilsen
Tomms verden: Samtaler under hvitt flaggJakob
Mannen i speiletKonserthuset
Cut WormsMono
Wednesday, August 29th
Diagonal JazzbandHerr Nilsen
GZAJohn Dee
Moviestar + Mr. B The Gentleman RhymerKafé hærverk
David Ramirez (US)Mono
HVORFOR DET? Trond-Viggo Torgersen / Tore SagenRockefeller
FRANZ FERDINANDSentrum
Thursday, August 30th
Freedumb med Forgetaboutit og Pretty ShittyAye Aye Club
Ugly GrrlsBlå
FöllakzoidBlå
Los LobosCosmopolite
Musicals Remixed - kjente musikalhits i helt ny drakt!Herr Nilsen
HOME FREE Timeless World TourJohn Dee
SmuglyttingKafé hærverk
Liadov, Britten, SjostakovitsjKonserthuset
Jolie Holland and Samantha PartonMono
Side Brok + Sirkel SagParkteateret
THE SHACKLETON TRIORiksscenen
SHACKLETON TRIORiksscenen
HOME FREE Timeless World TourSentrum
Bugge Wesseltoft & Jason Lindner NOW VS NOWVictoria
Bugge Wesseltoft & Jason Lindner NOW VS NOWVictoria
Friday, August 31st
Østkanten Bluesklubb: Sister Suzie and The Right Band (UK)Herr Nilsen
Melodica Festival Oslo #3Hvaskjer
CLOSE TO THE RAIN – Oslo Edition Tim Bowness Bjørn Riis Panzerpappa Himmellegeme Vulture Industries Oak TrojkaJohn Dee
Frædag x Svømmebasseng presents DJ Seinfeld – DJ-KiCKS tourJæger
DJ Valerie Louhibi & DJ Fat FunkKafé hærverk
Lisa NilssonKonserthuset
Joshua HedleyMono
Oslo: SAMTNy Musikk
Tyrant & The Incredible LeftoversOlsen
Side Brok + Sirkel SagParkteateret
FOLK OCH RACKARERiksscenen
Wild Willy's Gang - fredag 31.augRøverstaden
Handmade in Norway curates - SALT Night MarketSalt
Calypso Summer Party!Smelteverket
Ellen Andrea WangVictoria
Ellen Andrea WangVictoria
Saturday, September 1st
KlezmernattCosmopolite
VUDU W/ Akipa & OMM aka Cosmic EElefant
Charlotte AudestadHerr Nilsen
EvidenceHerr Nilsen
David Crosby & FriendsKonserthuset
Firetop Mountain + Skuldpadda på Last TrainLast Train
Rainbow med Lars KristoffersenOlsen
Asle Beck med vennerParkteateret
VINJEFOLK, REOLORiksscenen
REOLO TBARiksscenen
ÅGES DANSEBAND – In SymphonyRockefeller
Handmade in Norway curates - SALT Night MarketSalt
ORAL BEE & DA PLAYBOY FOUNDATIONSentrum
Saturday Live: The Local BoysSmelteverket
Beady BelleVictoria
Beady BelleVictoria
KALI & POLSKA WERSJA (PL)Vulkan
Sunday, September 2nd
Frank Znort QuartetBlå
YAGORI 2018Jakob
Oslo Balboa Weekend Sunday DanceKulturhuset
stinemakoParkteateret
INCANTATION + FILTHDIGGERRevolver
FELEBALUBARiksscenen
Olle Bolle - et rockeeventyrRommen scene
Handmade in Norway curates - SALT Night MarketSalt
Sound Healing Concert with Musica Medicina(IND)Vigeland
Monday, September 3rd
Dylan CarlsonBlå
Ekstra Lunsj med kultur: Ian Hobson (klaver)UiO
Ekstra Lunsj med kultur: Lady Moscow (rock)UiO
Tuesday, September 4th
Inni Vår HageHerr Nilsen
Damien JuradoJakob
Wednesday, September 5th
JazzAkademiet - Abonnement 2018-2019Konserthuset
MAJKEN CHRISTIANSEN & BANDKonserthuset
Hawksley WorkmanMono
LA LUZRevolver
Uhørt – Yazz Ahmed + MikooVictoria
Uhørt – Yazz Ahmed + MikooVictoria
Thursday, September 6th
Soft Machine: 50 Years TourCosmopolite
Svarte SvingendeHerr Nilsen
Beethoven, DvorakKonserthuset
Kviven Duo TehoRiksscenen
Kviven Duo Teoh (Fin)Riksscenen
Kviven Duo Teho (Fin)Riksscenen
MIDNIGHT CHOIR «Amsterdam Stranded» 20 år – EkstrakonsertRockefeller
JEFF TWEEDYSentrum
Live Foyn FriisVictoria
Live Foyn FriisVictoria
Friday, September 7th
Rotunda og Blitzkrieg Boppers i bakgårdenAye Aye Club
CamanéCosmopolite
Konsert // Munkerud TurnDattera
Østkanten Bluesklubb: Heigh ChiefHerr Nilsen
DEVIN THE DUDEJohn Dee
RetropolisOlsen
Alfred HallParkteateret
LANKUM (IRL) THE SECRET SOUND OF DREAMWALKERSRiksscenen
MIDNIGHT CHOIR «Amsterdam Stranded» – 20-årsjubileumRockefeller
Lunsj med kultur: NyforelskaUiO
Gjermund Andresen og Berdon KirksætherUnion
MoskusVictoria
MoskusVictoria
Saturday, September 8th
Nostalgia (Waterfront) W/ Jam-it & Hanza + Special guestElefant
Carl Verheyen Band (US) supp: Bettina SchelkerHerr Nilsen
Hermund Nygård trio m/Peter AsplundHerr Nilsen
Tribute Night 2018: COVERMAN POWERSLAVESJohn Dee
The Staffan William-Olsson TrioKonserthuset
Vidar Sandbeck 100 år!Konserthuset
Sneakbo (UK)Parkteateret
TORGEIR WALDEMAR & ABILDSØ SPELEMANNSLAGRiksscenen
PER ANDERS BUEN GARNÅSRiksscenen
ADAM DOUGLASRockefeller
Saturday Live: The FretworkersSmelteverket
Atomic RoosterUnion
Atomic RoosterUnion
Kite releasekonsert på Vaterland - Support: Grinding FortuneVaterland
JassboxVictoria
JassboxVictoria
Sunday, September 9th
Kampenjazz konsertCafeteatret
Fervent MindParkteateret
Monday, September 10th
CHIEF KEEFRockefeller
Tuesday, September 11th
Lower Than Atlantis (UK)Parkteateret
PISSGRAVE + UNDERGANGRevolver
Wednesday, September 12th
Bernd Reiter New York Allstars feat. Harold Mabern & Eric AlexanderHerr Nilsen
Strømløst: TINE THING HELSETH BANDRockefeller
Arild Andersen Trio: Arild Andersen Paolo Vinaccia & Tommy SmithRøverstaden
Lunsj med kultur: OperaperlerUiO
Nik Bärtsch’s RoninVictoria
Nik Bärtsch’s RoninVictoria
Thursday, September 13th
Blakk + Support på Aye AyeAye Aye Club
ATTENTAT – svart får i 40 årJohn Dee
Mozart, MahlerKonserthuset
Detroit Sound på Last TrainLast Train
Elin Furubotn, Solfrid Molland & Tom Roger AadlandParkteateret
LOS FASTIDIOSRevolver
FIVILRiksscenen
ANOTHER LEGENDARY EVENING – Kjaperud 72Rockefeller
Aulakonsert: Opera til folketUiO
Shaun BartlettUnion
Oslo 14Victoria
Oslo 14Victoria
Friday, September 14th
Oslo Kulturnatt: Dobbelkonsert med Luison Y Cuba og Son CandelaCosmopolite
Oslo Kulturnatt: Luison Y CubaCosmopolite
Deep Fridays w/ Eric Small + FriendsElefant
Østkanten Bluesklubb: Erja Lyytinen (FIN)Herr Nilsen
Amen Dunes / Ingensteds / Pres. av FKP ScorpioIngensteds
AUDREY HORNEJohn Dee
WERL: Aidan Baker & Tomas Järmyr + James Welburn & Amund KleppanKafé hærverk
Oslo Kulturnatt 2018Konserthuset
Jonas FjeldOlsen
ZeromancerParkteateret
Erlend Apneseth Trio & Frode HaltliRiksscenen
ELLE MÁRJÁ EIRARiksscenen
ÅGE ALEKSANDERSEN & SAMBANDETRockefeller
Ultima 2018: Mouse On Mars + Carmen Villain & ParrisRøverstaden
Jeff Lynne's ELOSpektrum
Sub Scene
Property ExhibitionTelenor Arena
Kulturnatt: Live ArtsUhørt
Aulakonsert: KulturnattUiO
Lunsj med kultur: Randi Tytingvåg Trio (jazz)UiO
ÅRABROTUnion
Oslo Kulturnatt: Rønnings JazzmaskinVictoria
Oslo Kulturnatt: Rønnings JazzmaskinVictoria
Saturday, September 15th
Mazen Kerbaj - Beirut SoundclashCosmopolite
TURBO REMASTRED + OTTAWA TANKGamla
Ensemble neoN & Jan St. WernerHenie Onstad
Cold Meat JunctionHerr Nilsen
Atle Nymo trio - Sonny Rollins tributeHerr Nilsen
CikadaJakob
BANDITOSJohn Dee
Barnas Konserthusserie 18/19 - AbonnementKonserthuset
Sølvguttene- Ali Baba og de førti røverne!Konserthuset
Paal Flaata på Last TrainLast Train
The 50 years Anniversary Rock' n Roll Band m/ gjesterOlsen
MATTHEW LOGAN VASQUEZRevolver
SAMISK GRAND PRIXRiksscenen
ÅGE ALEKSANDERSEN & SAMBANDET – Ekstrakonsert!Rockefeller
Saturday Live: Rock'n'Roll All StarsSmelteverket
Tord Gustavsen TrioVictoria
Tord Gustavsen TrioVictoria
Sunday, September 16th
Kampenjazz konsert - 16.9Cafeteatret
Anna BurchMono
Warwick / Johnson (Thin Lizzy,Alice Cooper,Black Star Riders)Olsen
GURLSParkteateret
TORGEIR VASSVIK - USYNLIGE GRENSERRiksscenen
Nordvis presenterer: Akustisk aftenVigeland
Monday, September 17th
Ensemble Ernst: Lyddikt for morgendagenJakob
BRENT COBBJohn Dee
Oslo: nyMusikk 80 år (Ultima)Ny Musikk
Bishop Briggs (UK)Parkteateret
Oliveros / Sørensen / PadeSentralen
Tuesday, September 18th
asamisimasa: Bauckholt & Løffler (WP)Jakob
DEAFHEAVENRockefeller
PUST – 15 år med huggu over vatnVictoria
PUST – 15 år med huggu over vatnVictoria
Wednesday, September 19th
Cam (US) / IngenstedsIngensteds
Tan Dun, UltimaKonserthuset
Trond GranlundUnion
Ultima: Kim Myhr / Parallax + Ensemble neoNVictoria
Ultima: Kim Myhr / Parallax + Ensemble neoNVictoria
Thursday, September 20th
Briskebyen LyttemannslagHerr Nilsen
Mikael Ramel og Bøler // IngenstedsIngensteds
SISU: Xenakis & Grenager (WP)Jakob
ERLEND OSNES: «Sjikane»John Dee
Oslo International Flamenco Festival:Karen Lugo & José MaldonadoKulturhuset
FaridaParkteateret
SVER & MOIRA SMILEYRiksscenen
KARLHEINZ STOCKHAUSEN MANTRARiksscenen
TOOTS & THE MAYTALSRockefeller
Henrik Hellstenius: You Talking to MeSentralen
Smelteverket Presents: Et Dypt Nett // Elvelangs i fakkelys 2018Smelteverket
Gilad Hekselman ZuperOctaveVictoria
Gilad Hekselman ZuperOctaveVictoria
Friday, September 21st
Tangofest - El Muro og Cyrena & SteinarCosmopolite
El MuroCosmopolite
Østkanten Bluesklubb: Alabama Lovesnakes (SWE)Herr Nilsen
Tanja Orning (WP)Jakob
JON OLAVJohn Dee
Cash Commitment - an acoustic tribute to Johnny & JuneOlsen
EIN HYLLEST TIL LEIF RYGG (1940 - 2018)Riksscenen
DUBIOZA KOLEKTIV + support: Dr. Kay and His Interstellar Tone ScientistsRockefeller
Henrik Hellstenius: You Talking to MeSentralen
BEL CANTOSentrum
Lunsj med kultur: Velvet Quartet (klassisk)UiO
Globus InteraktivUnion
SATYRICONUnion
Espen Eriksen Trio med Andy SheppardVictoria
Espen Eriksen Trio med Andy SheppardVictoria
MADDER MORTEM – RELEASEPARTY «MARROW»Vulkan
Saturday, September 22nd
Baardsen - releasekonsertBelleville
Møster!Henie Onstad
Stina Stenerud & her Soul ReplacementHerr Nilsen
Knut Riisnæs kvartettHerr Nilsen
UltimaJakob
BOB & UNA WALKENHORSTJohn Dee
Morten Gunnar Larsen & Ståle YtterliKonserthuset
Nordic TenorsKonserthuset
Max Raabe & Palast OrchesterKonserthuset
CHRISTEENE (US)Parkteateret
CHAD VALLEYRevolver
HARDANGER SPELEMANNSLAG 70 ÅRRiksscenen
Ultimafestivalen 2018: LAURIE ANDERSON OG ZEITKRATZERRockefeller
KAMELOT + special guest: Circus Maximus *Exclusive NINE Album Set + support: Leaves Eyes – 18 år i hovedsalSentrum
KAMELOT + special guest: Circus Maximus *Exclusive NINE Album Set + support: Leaves Eyes – Fri alder på gallerietSentrum
Saturday Live: TastySmelteverket
Ung i Aulaen: Sandra Lied Haga spiller DvořákUiO
Harr & HartbergVictoria
Barnas JazzsceneVictoria
Barnas JazzsceneVictoria
Harr & HartbergVictoria
Sunday, September 23rd
Kampenjazz konsert 23.9Cafeteatret
Aeris RovesMono
sparkxParkteateret
OKKERVIL RIVERRockefeller
40 år på rød løper - et musi...Spektrum
40 år på rød løper - et musi...Spektrum
Monday, September 24th
Øyvind Hellner: StøykonsertHerr Nilsen
Joshua HyslopMono
Rekommandert #30 – RUNERPostkontoret
TEXASRockefeller
Tuesday, September 25th
ICEAGEJohn Dee
SE MIN ILDRiksscenen
Zotora "Naken" didjeridooVigeland
Wednesday, September 26th
DONAVON FRANKENREITERJohn Dee
Kort & Klassisk - Delius, GriegKonserthuset
Nilüfer YanyaMono
SE MIN ILDRiksscenen
THE MUSICAL BOX – A Genesis ExtravaganzaSentrum
Uhørt! Susanna Risberg Trio + BarrageVictoria
Uhørt! Susanna Risberg Trio + BarrageVictoria
Thursday, September 27th
The Skatalites (JM)Blå
Magic ClubCosmopolite
Egil OlsenJakob
KITFAIJohn Dee
Åm, Grieg, Sjostakovitsj - CrescendoKonserthuset
Morgan Olai på Last TrainLast Train
Dan OwenMono
Fargo WellsParkteateret
SVER - SOLORiksscenen
SE MIN ILDRiksscenen
SAXON + special guests: Y&T + RAVENRockefeller
Industrial Fashion FairTelenor Arena
Yazmin LaceyVictoria
Yazmin LaceyVictoria
Friday, September 28th
Østkanten Bluesklubbb: Grainne Duffy (IRL)Herr Nilsen
Gad Elmaleh!Jakob
JODDSKIJohn Dee
Lisa EkdahlKonserthuset
Pub FloydOlsen
Jonas Alaska m/David WallumrødParkteateret
Jonas Alaska m/David WallumrødParkteateret
VAZELINA BILOPPHØGGERS – ekstrakonsert!Rockefeller
Joe BonamassaSpektrum
Lunsj med kultur: Thormod Rønning Kvam (klassisk)UiO
Talking Heads-tribute av Lüst for LiveUnion
Talking Heads-tribute av Lüst for LiveUnion
Ivan Mazuze QuartetVictoria
Ivan Mazuze QuartetVictoria
Sidhu MooseWalaVulkan
Saturday, September 29th
Kristoffer Kompen kvintettHerr Nilsen
Imogen Heap & Guy Sigsworth (Frou Frou)Jakob
ÅRABROTJohn Dee
Mono Junk live /// JokkeKafé hærverk
Norgesmesterskapet 2018 i Kroppsbygging og Fitness 2018Konserthuset
SVER M/ DANIEL KVAMMEN,SIGRID MOLDESTAD, AASMUND NORDSTOGA & SNAKKA SANRiksscenen
JOHANNE FLOTTORPRiksscenen
BERNHOFT & THE FASHION BRUISESSentrum
Saturday Live: Oslo Django ClubSmelteverket
Motorpsycho / Elephant9Union
Elephant9Union
Elephant9Union
Astrobabes (releasefest for Desperat) på VaterlandVaterland
JassboxVictoria
JassboxVictoria
LILAS IR INNOMINEVulkan
Sunday, September 30th
Kampenjazz konsert - 30. septCafeteatret
JENS LINELLRiksscenen
DERMOT KENNEDYRockefeller
MIKE EPPSSentrum
Release Party: Della & Tonchius // SS: Danby Choi & MarcusticThe Villa
Monday, October 1st
GavekortKonserthuset
Tuesday, October 2nd
SONGS: MOLINA – A Memorial Electric CO.John Dee
Wednesday, October 3rd
BEN CAPLANJohn Dee
GAMLE SANDVIKA STORBANDKonserthuset
Masego (US)Parkteateret
DAMO SUZUKI & LOCAL SOUND CARRIERSRevolver
FISHRockefeller
Gard Nilssen’s Acoustic UnityUnion
Hildegunn Øiseth QuartetVictoria
Hildegunn Øiseth QuartetVictoria
YOUNG BOSS N*GGAZ TOUR feat. YBN NAHMIR, YBN ALMIGHTY, YBN CORDAEVulkan
1900Vulkan
Thursday, October 4th
Dvorak, Szymanowski, RachmaninoffKonserthuset
Emma Blackery (UK)Parkteateret
KIM RYSSTAD & TRYM BJØNNESRiksscenen
FLATBUSH ZOMBIESRockefeller
Large UnitVictoria
Large UnitVictoria
CARPENTER BRUT (FR) SUPP: GOSTVulkan
Friday, October 5th
JONIS JOSEF presenterer: «Juicy»John Dee
Torgeir & KjendiseneOlsen
The Brian Jonestown Massacre (US)Parkteateret
THE KURAYBERS GADJOSRiksscenen
THE KURAYBERS GOTHENBURG GADJOSRiksscenen
VIBBEFESTIVAL VF Surprise Hester V75 VerdensrommEt Niilas Eirik Aas Mato Polo Shakanaka + DJs og overraskelserRockefeller
KLOVNER I KAMPSentrum
Lunsj med kultur: HøstferieUiO
Vazelina BilopphøggersUnion
Django Bates’ BelovèdVictoria
Django Bates’ BelovèdVictoria
Saturday, October 6th
JONIS JOSEF presenterer: «Juicy»John Dee
Aina Fridèn & Frode KjekstadKonserthuset
Kim RysstadRiksscenen
FANFARA TIRANA MEETS TRANSGLOBAL UNDERGROUNDRiksscenen
STAVANGERKAMERATENERockefeller
KLOVNER I KAMP - Ekstrakonsert!Sentrum
Torun EriksenVictoria
Torun EriksenVictoria
TUBA TUBA AVSLUTTNINGSKONSERTVulkan
Sunday, October 7th
Kampenjazz konsert - 7. oktCafeteatret
WALKING PAPERSJohn Dee
Brit FloydKonserthuset
Pre-EchoParkteateret
BEACH HOUSERockefeller
TORY LANEZ Memories Don't Die TourSentrum
Tuesday, October 9th
HALESTORM + support: DevilskinRockefeller
KODALINE (IR)Vulkan
Wednesday, October 10th
JON HOPKINSRockefeller
Uhørt! – XAO + Terese Lien Evenstad QuartetVictoria
Uhørt! – XAO + Terese Lien Evenstad QuartetVictoria
D’SOUND feat. MIRJAM // Special guest: ARMI MILLARE (UDD)Vulkan
Thursday, October 11th
Pymlico - ReleasekonsertBelleville
Helene Bøksle: Releasekonsert The Blue WaveJakob
ACID KING + CHILDJohn Dee
OSLOSTEINERJosefine
Brahms, DebussyKonserthuset
Quarter Wolf på Last TrainLast Train
SYMBIO, FLOTTORP/SOLBERGRiksscenen
Caminos del Inka - En sør-amerikansk reiseSentralen
Kingsland Oslo Horse ShowTelenor Arena
Pasha (18 år)Union
Pasha (UNDER 18)Union
Pasha (18 år)Union
Pasha (UNDER 18)Union
Ambrose Akinmusire QuartetVictoria
Ambrose Akinmusire QuartetVictoria
Friday, October 12th
Judith HillCosmopolite
Conner YoungbloodMono
Trine ReinOlsen
SIGRID MOLDESTADRiksscenen
LISSIERockefeller
Walking with DinosaursSpektrum
Lunsj med kultur: Synne Sanden (pop)UiO
Losen Records Label NightVictoria
Losen Records Label NightVictoria
Saturday, October 13th
LEVELLERS 30 Years – One Way of Life Tour 2018 + support: Sean McGowanJohn Dee
Ann Helen Hjemli synger Billie HolidayKonserthuset
Elvis, kongen av rock n rollKonserthuset
Elvis, kongen av rock'n roll!Konserthuset
Inge Bremnes // KulturhusetKulturhuset
Utsettes. BUNZID - RapLilleKampen
ABYSMAL GRIEFRevolver
STEINSGÅRDSKROKEN 40 ÅRRiksscenen
SILYA & THE SAILORSRockefeller
KACEY MUSGRAVESSentrum
CC CowboysUnion
CC CowboysUnion
Al Di Meola – Opus Tour 2018Victoria
Al Di Meola – Opus Tour 2018Victoria
Al Di Meola – Opus Tour 2018Victoria
Al Di Meola – Opus Tour 2018Victoria
MEG OG KAMMERATEN MINVulkan
Sunday, October 14th
VokandoCosmopolite
Harry Potter og Fangen fra Azkaban™Konserthuset
EDITHRiksscenen
KURT VILE & THE VIOLATORS + support: Meg Baird & Mary LattimoreRockefeller
Monday, October 15th
PHOSPHORESCENTRockefeller
Tuesday, October 16th
DESIIGNERRockefeller
GEORGE EZRASentrum
Shania TwainSpektrum
OJKOSVictoria
OJKOSVictoria
Wednesday, October 17th
Frida ÅnnevikKonserthuset
Frida ÅnnevikKonserthuset
Musikk fra Harry Potter filmeneKonserthuset
Ung i Aulaen: Det Norske Jentekor og Tord GustavsenUiO
Mathias EickUnion
Mathias EickUnion
Hanna Paulsberg Concept & Magnus BrooVictoria
Hanna Paulsberg Concept & Magnus BrooVictoria
Thursday, October 18th
Marcel & Rami Khalife feat. Aymeric WestrichCosmopolite
Simon & Garfunkel Revival BandJakob
Lanseringskonsert for Espen T. Hangård - Primær LPKafé hærverk
OKRA PLAYGROUNDRiksscenen
Brian Marsella TrioVictoria
Brian Marsella TrioVictoria
THEA HJELMELANDVulkan
Friday, October 19th
MARKY RAMONE'S BLITZKRIEGJohn Dee
Ambient RoadOlsen
Soleima (DK)Parkteateret
TVISYN - LEIF ARILD SANDENRiksscenen
FAT FREDDY'S DROP Support: Ladi6Rockefeller
Lunsj med kultur: Musikk fra sørvest og nordøst møtesUiO
COVER MEUnion
COVER MEUnion
Julian Lage TrioVictoria
Julian Lage TrioVictoria
RADIOJöRNVulkan
GRAVEYARD (SE)Vulkan
Saturday, October 20th
YOB + WiegedoodBlå
Frøkedal / Slippfest / IngenstedsIngensteds
VOIVOD Support: Bio-CancerJohn Dee
Music with Z - en hyllest til Monica ZetterlundKonserthuset
Maria Haukaas Mittet - Jåla fra LakselvnesKonserthuset
Sangkoret Freidigs 100-ÅrsjubileumskonsertKonserthuset
Sangkoret Freidigs 100-ÅrsjubileumskonsertKonserthuset
Modne menn & sønnerOlsen
FLIFLET/HAMRE & KNUT REIERSRUDRiksscenen
D.D.E.Rockefeller
Monster JamTelenor Arena
Kristin AsbjørnsenVictoria
Kristin AsbjørnsenVictoria
Sunday, October 21st
Kampenjazz konsert 21. oktCafeteatret
Joshua Radin + William Fitzsimons (US)Parkteateret
Barnesøndag: En Afropeisk reiseRommen scene
DON MCLEANSentrum
Monday, October 22nd
JOHN GARCIA & THE BAND OF GOLD + special guest: Dead QuietJohn Dee
Tuesday, October 23rd
Vriompeis: Void ov VoicesBlå
THE AMITY AFFLICTION Special guests: The Plot in You + Endless Heights + Dream StateJohn Dee
David Eugene Edwards & Alexander Hacke - RISHAMono
WITHIN TEMPTATIONSentrum
Wednesday, October 24th
Ingebjørg Bratland & Espen Lind: TIL ALLE TIDERJakob
ABOVE & BEYONDSentrum
Uhørt presenterer: Malene MarkussenUhørt
Marky Ramone ́s BlitzkriegUnion
Marky Ramone ́s BlitzkriegUnion
Kira Skov & Maria Faust – In The BeginningVictoria
Zotora "Naken" didjeridooVigeland
Thursday, October 25th
Magic ClubCosmopolite
John AdamsKonserthuset
Zola BloodMono
JONAS FJELD OG KVARTSRiksscenen
Get Back - JubileumskonsertRommen scene
BLACKBERRY SMOKESentrum
Katie MeluaSpektrum
Trondheim Jazzorkester & The MaXxVictoria
STURLAVulkan
Friday, October 26th
Emma Ruth Rundle + Jaye JayleBlå
Don Bryant & The Bo-KeysCosmopolite
Noah Slee // Ingensteds // Pres. av Atomic SoulIngensteds
Always ElvisKonserthuset
KIM RYSSTAD BANDRiksscenen
ONDT BLODRiksscenen
LOVESHACK Special guest: Pat SharpRockefeller
GLUECIFERSentrum
Lunsj med kultur: Wesendonck-LiederUiO
Wobbler & JordsjøUnion
Wobbler & JordsjøUnion
Mark Guiliana Jazz QuartetVictoria
NASHVILLE PUSSY (US) + BÖMBERS / SUPP: SCUMBAG MILLIONAIREVulkan
Saturday, October 27th
Victor Wooten Trio feat. Dennis Chambers & Bob FranceschiniCosmopolite
Victor Wooten Trio feat. Dennis Chambers and Bob FranceschiniCosmopolite
JOACHIM SKAGE: «Rasister er også menneseker»John Dee
EllingtonesKonserthuset
Ingrid Bjørnov & Øystein SundeKonserthuset
Ingrid Bjørnov & Øystein SundeKonserthuset
Metal GodsOlsen
KEBNEKAJSE + WUDEWUSERevolver
STORESLEM & DANSEFESTRiksscenen
SEXTETO ANDIAMORiksscenen
LEON BRIDGESRockefeller
Oslo Caribbean Feeling: Los Conquistadores de la SalsaSentralen
GLUECIFER – Ekstrakonsert!Sentrum
The HeadlinesUnion
The HeadlinesUnion
Sunday, October 28th
Kampenjazz konsert 28. oktCafeteatret
CALIGULA'S HORSE The In Contact European Tour + support: Circles & I Built the SkyJohn Dee
Aleksander KostopoulosParkteateret
AlebvingerRiksscenen
DAN SPERRY – The Strange Magic TourRockefeller
Halloween: EINZELKIND (DE) & Charlotte T, Tonchius, Rub800 // SS: Even & IlayThe Villa
Monday, October 29th
Anna Calvi (UK)Parkteateret
Rekommandert #32 – Slottet i VersaillesPostkontoret
Tuesday, October 30th
Ancient Shapes (CAN)Mono
HONNE (UK)Parkteateret
GODSMACK + Special guests: Like A StormRockefeller
Bon IverSpektrum
Wednesday, October 31st
BombinoCosmopolite
Oslo World: Baba Soul & the Professors of FunkKulturhuset
The Black Queen (US)Parkteateret
BIG SUN - CHASSOLRiksscenen
Northern Belle og Silver LiningUnion
Northern Belle og Silver LiningUnion
Enrico Rava / Joe Lovano QuintetVictoria
Enrico Rava / Joe Lovano QuintetVictoria
Enrico Rava / Tomasz Stanko QuintetVictoria
Thursday, November 1st
Fatoumata DiawaraCosmopolite
Kjærlighet som medisinJakob
KADAVAR + special guest: MonolordJohn Dee
Rachmaninoff, ProkofjevKonserthuset
MournMono
Omar Sosa & Yilian CañizaresRiksscenen
LE VENT DU NORDRiksscenen
WWE LiveSpektrum
Syng liv i ditt livUnion
Syng liv i ditt livUnion
Oslo World: Jazzlands OkWorld – Labelrelease!Victoria
Oslo World: Jazzlands OkWorld – Labelrelease!Victoria
Friday, November 2nd
Meridian Brothers + Cero39Blå
Kronos Quartet med gjester Mahsa & Marjan VahdatCosmopolite
Kronos Quartet med gjesterCosmopolite
Da VInciOlsen
JanoveParkteateret
Martin Hayes Quartet ASLAK BRIMI KVARTETTRiksscenen
Martin Hayes QuartetRiksscenen
Oslo World: IBEYIRockefeller
Oslo World & Jozi Nights: Mzansi PrideRøverstaden
GLUECIFER – ekstra-ekstrakonsertSentrum
Lunsj med kultur: Vinnere fra UMM (klassisk)UiO
Brant BjorkUnion
Brant BjorkUnion
Oslo World: Bixiga 70Victoria
Oslo World: Bixiga 70Victoria
NUMA EDEMAVulkan
Saturday, November 3rd
ISÁK + Benin International MusicalBlå
Orchestre National de BarbésCosmopolite
Oslo World: Le Trio JoubranJakob
Sax Ruins + Shit & ShineKafé hærverk
Majken Christiansen KvartettKonserthuset
KayakKonserthuset
Eva Weel Skram - Finne heimKonserthuset
Peter og Ulven- musikalsk eventyrKonserthuset
The QuireboysOlsen
Enslaved + Vreid + Gaahls WYRDParkteateret
DAG SØRÅS: «Emokrati» – ekstra-ekstrashow og turnéavslutning!Rockefeller
GLUECIFER – ekstra-ekstra-ekstrakonsert!Sentrum
MGPjr Final 2018Telenor Arena
Fay WildhagenUnion
Fay WildhagenUnion
Oslo World: Gaye Su AkyolVictoria
Oslo World: Gaye Su AkyolVictoria
Sunday, November 4th
Sophie HungerBelleville
Kampenjazz konsert - 4. novCafeteatret
THE POSIES – 30th Anniversary TourJohn Dee
Estrella MorenteKonserthuset
Monday, November 5th
COURTNEY BARNETTRockefeller
Tuesday, November 6th
JOSH ROUSEJohn Dee
Kari BremnesKonserthuset
Wednesday, November 7th
Noah Kahan: World Tour / IngenstedsIngensteds
ROLLING BLACKOUTS COASTAL FEVERJohn Dee
LARS FRANK KVARTETT med MALO MAZURIÉKonserthuset
Dream Wife (UK)Mono
Munroe / KnutsenUnion
Munroe / KnutsenUnion
Trygve Seim Helsinki SongsVictoria
Thursday, November 8th
Ghost-NoteCosmopolite
TRAMPLED BY TURTLESJohn Dee
Unknown Mortal Orchestra (NZ)Parkteateret
SAMISK FOLK SESSIONSRiksscenen
FOLKELARM 2018Riksscenen
JOHN GRANTSentrum
Mary Halvorson OctetVictoria
Friday, November 9th
Scott Hamilton & Jan Lundgren Quartet feat Bodil NiskaCosmopolite
Scott Hamilton & Jan Lundgren QuartetCosmopolite
Asle BeckOlsen
Fay WildhagenParkteateret
Fay WildhagenParkteateret
5 SECONDS OF SUMMER Support: Lovelytheband – fri alder!Sentrum
Lunsj med kultur: Argentinsk tango med El MuroUiO
ROTLAUSVulkan
Saturday, November 10th
St .Paul & The Broken Bones + support: The AmericansCosmopolite
St .Paul & The Broken Bones + Special guestCosmopolite
A Twist of Cole - Tribute to Nat King ColeKonserthuset
Seinabo SeyKonserthuset
The BeatnicksOlsen
THE HUMAN LEAGUERockefeller
LEMAITRESentrum
Black DebbathUnion
Black DebbathUnion
Jason Moran soloVictoria
Sunday, November 11th
THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA Sometimes The World Ain't Enough – European Tour 2018 + special guest: Black MirrorsJohn Dee
Sweet NothingParkteateret
DYR OG RARE KJERRINGER OG LK JUNIORRiksscenen
DYR OG RARE KJERRINGER OG LKL JUNIORRiksscenen
ANASTACIARockefeller
The Pretty ThingsUnion
The Pretty ThingsUnion
Monday, November 12th
POLYFRENETICS + VERSTINGMagneten
Tom Walker (UK)Parkteateret
THE KVBRevolver
Tuesday, November 13th
GRANT-LEE PHILLIPSJohn Dee
Wednesday, November 14th
GRANT-LEE PHILLIPSJohn Dee
Iver Kleive og Knut ReiersrudKonserthuset
CIRCUIT DES YEUXRevolver
RADIORESEPSJONENS POSTKASSE, POSTKASSE, POSTKASSERockefeller
Rullator Boogie BandRommen scene
Ung i Aulaen: Inspirert av MunchUiO
Thursday, November 15th
Bach, BrucknerKonserthuset
LAURA CORTESE & THE DANCE CARDSRiksscenen
PER GESSLE'S ROXETTESentrum
Amanda DelaraUnion
Amanda DelaraUnion
Marquis Hill BlacktetVictoria
Friday, November 16th
ISRAEL NASH AND BAND + support: Brent CowlesJohn Dee
SatorOlsen
TesseracT (UK)Parkteateret
NANOU COUL & SIDIKI CAMARARiksscenen
CC COWBOYSRockefeller
Lunsj med kultur: Ludometro – akustisk (jazz)UiO
BLACK STONE CHERRY (US)Vulkan
Saturday, November 17th
MIKE STERN BAND feat. Darryl Jones, Keith Carlock & Bob MalachCosmopolite
French Quarter Four - JazzkafeKonserthuset
1001 Natt - Oslo MagedansfestivalKonserthuset
GÅTESentrum
We Love The 2000'sTelenor Arena
We Love The 2000’sTelenor Arena
Håkon KornstadVictoria
VIDAR BUSKVulkan
Sunday, November 18th
Ron Carter "Foursight"Cosmopolite
The Legends - Greatest Hits TourKonserthuset
Emma HegermanMagneten
ísaParkteateret
Monday, November 19th
TALIB KWELIJohn Dee
Traktorjul med Gråtass og gjengenKonserthuset
Traktorjul med Gråtass og gjengenKonserthuset
Tuesday, November 20th
UNCLE ACID & THE DEADBEATSRockefeller
Wednesday, November 21st
Premiss: 2018 - grenser for debattKulturhuset
SANKTHANSNATT PÅ INDERØENRiksscenen
Thursday, November 22nd
Best of BernsteinKonserthuset
David August (DE)Parkteateret
SVARTEVJARiksscenen
EbersonVictoria
Friday, November 23rd
GREGORY ALAN ISAKOVJohn Dee
Electric BoysOlsen
Zeal & Ardor (CH/US)Parkteateret
Amaranthe + special guests / Røverstaden / pres. av Live WireRøverstaden
EMILIE NICOLASSentrum
Lunsj med kultur: Harpe DiemUiO
Lunsj med Kultur: Harpe DiemUiO
Four BrothersVictoria
Zotora "Naken" didjeridooVigeland
Saturday, November 24th
Kikagaku MoyoBlå
THE GOOD THE BAD AND THE ZUGLY + PURIFIED IN BLOODJohn Dee
Pianist Luka OkrosKonserthuset
MBA+2 - Tribute to Mills BrothersKonserthuset
Anne Grete PreusKonserthuset
ERIK SOLLIDRiksscenen
BÆRUMSPELLEMANNSLAG 25 ÅRRiksscenen
SONDRE JUSTADSentrum
Sunday, November 25th
Kampenjazz konsert - 18. novCafeteatret
Love ActuallyKonserthuset
Lewis Capaldi (UK)Parkteateret
JULETREFEST MED KVEDARKVINTETTENRiksscenen
Monday, November 26th
Rekommandert #33 - Oddvar BråPostkontoret
STORYSLAM OSLO – GRANDSLAM FRA ROCKEFELLERRockefeller
Tuesday, November 27th
BROTHER ALIJohn Dee
Wednesday, November 28th
Christel Alsos julKonserthuset
BOLTELØKKA JENTEKOR MED HANNE TVETERRiksscenen
SLY & ROBBIE MEET NILS PETTER MOLVÆR feat. Eivind Aarset & Vladislav DelaRockefeller
Ryan Porter featuring The West Coast Get DownVictoria
Thursday, November 29th
Magic ClubCosmopolite
29. november - BESTILLINGSVERKSKVELDJosefine
Bach, Bartok, BrahmsKonserthuset
THE HOLYDRUG COUPLERevolver
NMH FESTIVALRiksscenen
Liam GallagherSpektrum
JENNIE ABRAHAMSON (SE)Vulkan
Friday, November 30th
WLRC presents: Spocks Beard & The Flower KingsCosmopolite
TOLD / HvaskjerHvaskjer
SvanesjøenKonserthuset
SvanesjøenKonserthuset
FELGEN ORKESTERRiksscenen
VALENTOURETTES speller JokkeRockefeller
STEIN TORLEIF BJELLASentrum
Lunsj med kultur: Bratsjissimo (klassisk)UiO
SÓLSTAFIR (IS)Vulkan
Saturday, December 1st
JulestemningKonserthuset
Barnas JulekonsertKonserthuset
INGEBJØRG LOGNVIK REINHOLDTRiksscenen
HOVEDØEN SOCIAL CLUB MED GJESTERRiksscenen
DOMINIC KELLY – THE BIG BLINDRiksscenen
INGEBJØRG LOGNVIK REINHOLTRiksscenen
BJÖRN ROSENSTRÖM (SE)Vulkan
Sunday, December 2nd
DEER TICKJohn Dee
MGP jrKonserthuset
MGP jrKonserthuset
Mia BergParkteateret
Aulakonsert: AdventskonsertUiO
Monday, December 3rd
GLENN MILLER ORCHESTRA - CHRISTMAS SHOWKonserthuset
GARY NUMANRockefeller
DIDRIK SOLLI-TANGEN SYNGER JULEN INNVulkan
Tuesday, December 4th
MYRKUR + Support: Jo QuailJohn Dee
An American Holiday with Adam DouglasKonserthuset
Henry Rollins Travel SlideshowParkteateret
Wednesday, December 5th
Kort & Klassisk - BrahmsKonserthuset
PRIMA VISTA SOCIAL CLUB & JULIE DAHLE AAGÅRDKonserthuset
Prima Vista Social Club m/Julie Dahle AagårdKonserthuset
ARI SHAFFIR «The Wandering Jew Tour»Sentrum
Thursday, December 6th
Rachmaninoff, Smetana, BrahmsKonserthuset
SLAYER m/ Special guest Lamb...Spektrum
Krokofant med Storløkken og Håker FlatenVictoria
Friday, December 7th
BLOW FEIRER TOM WAITSJohn Dee
Christmas with Nordic TenorsKonserthuset
ANNA ÖBERG & VISNING AV 3 KORTE KOREOGRAFIERRiksscenen
MGMTSentrum
Odd Nordstoga og Det Norske ...Spektrum
Lunsj med kultur: Grøvlen spiller LisztUiO
Saturday, December 8th
CALIBAN SESSIONS 2018 Thulsa Doom / Aasen / SwedenJohn Dee
David Skinner TrioKonserthuset
PØBEL I PELSRiksscenen
PØBEL I PELSRiksscenen
STAGE DOLLS + RETURNSentrum
Sissels Jul 2018Spektrum
TRANG FØDSELVulkan
Sunday, December 9th
Karoline Krüger og Sigvart Dagsland - En JulekonsertKonserthuset
PØBEL I PELSRiksscenen
Monday, December 10th
Maria MenaKonserthuset
Tuesday, December 11th
Ms. Lauryn HillSpektrum
Ms. Lauryn Hill - The Misedu...Spektrum
Wednesday, December 12th
30y Anniversary Tour SUPERSUCKERS play «The Evil Powers of Rock’n’Roll», new hits and old classicsJohn Dee
Bugge Wesseltoft - It`s snowing on my pianoKonserthuset
ASH (UK)Parkteateret
Lunsj med kultur: Unikor synger julen innUiO
Lunsj med Kultur: Unikor synger julen innUiO
Thursday, December 13th
ENTER SHIKARI + Support: Milk TeethJohn Dee
Tsjaikovskij, Nelson, MusorgskijKonserthuset
Kurt Nilsen Julekonsert 2018Spektrum
Friday, December 14th
PENTHOUSE PLAYBOYS VRIKKER JULEN INN (sen konsert)Rockefeller
DI DERRESentrum
Putti Plutti Pott og Julenis...Spektrum
Lunsj med kultur: Unikor synger julen innUiO
POING PøbeljulVictoria
VASSENDGUTANEVulkan
Saturday, December 15th
Ost & Kjex + Mungolian Jet SetParkteateret
PENTHOUSE PLAYBOYS VRIKKER JULEN INN (eneste konsert lørdag)Rockefeller
Hilde Louise Orchestra – julekonsertVictoria
TRE SMÅ KINESEREVulkan
Monday, December 17th
Natt i Betlehem: Slettahjell/Gustavsen/MiljeteigJakob
Rekommandert #34 – Sneaky fuckersPostkontoret
Tuesday, December 18th
JulekonsertKonserthuset
KONSPIRASJONSPODDENS JULESHOWRockefeller
Wednesday, December 19th
Ung i Aulaen: Munch videregående i AulaenUiO
Thursday, December 20th
OSLO ESS + venner i ryggen: Dia Psalma (Kl. 21.00: Kun elektrisk konsert)Rockefeller
OSLO ESS + venner i ryggen: Dia Psalma (Kl. 19.00: Inkludert akustisk konsert)Rockefeller
Friday, December 21st
The Source of ChristmasCosmopolite
Julekonsert med Hanne Krogh - Johnny Logan og Thomas RuudKonserthuset
Saturday, December 22nd
The Source of ChristmasCosmopolite
The Source of Christmas - BarnekonsertCosmopolite
Julekonsert med Oslo Gospel Choir - En stjerne skinner i nattKonserthuset
BIGBANGSentrum
Årets Siste Fest: Prins Thomas (4-hr set) + Joggebukse (live) // SS: Spilt MelkThe Villa
Zotora "Naken" didjeridooVigeland
Wednesday, December 26th
LOVESHACK – romjulsfest!John Dee
Sunday, December 30th
Vær obs!Konserthuset
Friday, January 4th
RAGA ROCKERSRockefeller
Tuesday, January 8th
BOWIE 72 – norske artister hyller David BowieJohn Dee
Wednesday, January 9th
NyttårskonsertKonserthuset
GEORG REISS KVARTETTKonserthuset
Ron Pope (US)Parkteateret
Friday, January 11th
ERLEND OSNES: «Sjikane» – EkstrashowRockefeller
Saturday, January 12th
Den Stygge Andungen- musikalsk eventyrKonserthuset
Den Stygge Andungen- musikalsk eventyrKonserthuset
Barnas Konserthusserie - abonnement våren 2019Konserthuset
STAUTSentrum
Sunday, January 13th
Dr. Hook 50th - starring Dennis LocorriereKonserthuset
Wednesday, January 16th
AMORPHIS + SOILWORK + support: JINJER / NAILED TO OBSCURITYRockefeller
Thursday, January 17th
Haydn, BrucknerKonserthuset
Wednesday, January 23rd
Kort & Klassisk - Rimskij-KorsakovKonserthuset
Thursday, January 24th
Brahms, SibeliusKonserthuset
Sunday, January 27th
Svanesjøen - Den Russiske Nasjonalballetten fra MoskvaKonserthuset
Monday, January 28th
Ennio MorriconeTelenor Arena
Tuesday, January 29th
ODESZARockefeller
YEARS & YEARS – galleri (fri alder)Sentrum
YEARS & YEARS – hovedsal (18 år leg.)Sentrum
Friday, February 1st
WISHBONE ASHJohn Dee
MadrugadaSpektrum
Saturday, February 2nd
Ny dato: TonbruketBlå
BLACK DEBBATHRockefeller
Tuesday, February 5th
Wiener Johann Strauss Konzert-GalaKonserthuset
THE REVOLUTIONSentrum
Wednesday, February 6th
WALKING SHOESKonserthuset
Friday, February 8th
ERLEND ROPSTAD – slippfestRockefeller
Saturday, February 9th
FamiliedagKonserthuset
Michael McIntyre - Big World...Spektrum
Michael McIntyre (2019)Spektrum
Michael McIntyreSpektrum
Twenty One PilotsTelenor Arena
Sunday, February 10th
JOHN GARCIA & THE BAND OF GOLDJohn Dee
Tuesday, February 12th
DEATH CAB FOR CUTIESentrum
Thursday, February 14th
Shaw, Barber, StravinskijKonserthuset
Saturday, February 16th
Chaplin- levende filmmusikkKonserthuset
Friday, February 22nd
THE MIDNIGHTJohn Dee
Blue Planet II - Live In Con...Spektrum
Blue Planet II - Live In Con...Spektrum
Wednesday, February 27th
Kort & Klassisk - RachmaninoffKonserthuset
Thursday, February 28th
Rævspark - Norsk ViseforumJosefine
Tsjaikovskij, RachmaninoffKonserthuset
Sunday, March 3rd
Nicki Minaj & Future: NICKIH...Spektrum
Nicki Minaj & FutureSpektrum
Wednesday, March 6th
THE PINEAPPLE THIEF feat. GAVIN HARRISONJohn Dee
BOP 69Konserthuset
Thursday, March 7th
EDVARD MUNCH vgsJosefine
Tuesday, March 12th
Florence + The MachineSpektrum
Wednesday, March 13th
Shawn Mendes: The tourSpektrum
Thursday, March 14th
Filmkonsert - AmadeusKonserthuset
Andrea BocelliTelenor Arena
Saturday, March 16th
Elton Johns brillefine hitparadeKonserthuset
Thursday, March 21st
Gubaidulina, BeethovenKonserthuset
Friday, March 22nd
Andrew Lloyd WebberKonserthuset
Saturday, March 23rd
SmokieKonserthuset
Sunday, March 24th
Led Zeppelin MastersKonserthuset
Thursday, March 28th
Janacek, Chopin Lutoslawski,Konserthuset
Saturday, March 30th
STENGTThe Villa
Sunday, March 31st
Elvis the MusicalKonserthuset
STENGTThe Villa
Wednesday, April 3rd
Kort & Klassisk - StraussKonserthuset
THE BRAZZ BROTHERSKonserthuset
Thursday, April 4th
Dvorak, StraussKonserthuset
Saturday, April 6th
12 tenorsKonserthuset
THE DOGS – releasekonsertRockefeller
Thursday, April 11th
Verdi - RequiemKonserthuset
Wednesday, April 17th
Rufus WainwrightKonserthuset
Thursday, April 18th
Inferno Metal Festival 2019: TAAKE 1349 VOMITORY GAAHLS WYRD CARACH ANGREN BATUSHKA TRIBULATION MISÞYRMING ARCHGOAT THE RUINS OF BEVERAST DER WEG EINER FREIHEIT VALKYRJA AVASTRockefeller
Saturday, April 27th
We Love The 90'sTelenor Arena
Tuesday, April 30th
Natt til 1. mai: Gost Zvuk ГОСТ ЗВУК labelnatt:Buttechno & low808The Villa
Thursday, May 2nd
Schubert, Haydn, MendelssohnKonserthuset
Sunday, May 5th
PloppKonserthuset
Wednesday, May 8th
Kort & klassisk - BeethovenKonserthuset
Thursday, May 9th
Bartok, BeethovenKonserthuset
Thursday, May 16th
Ravel, Saariaho, SalonenKonserthuset
Thursday, May 23rd
Rimskij-Korsakov, Ravel, RespighiKonserthuset
Saturday, May 25th
Darkrooms: SHXCXCHCXSH (SE) (live) & O/E // SB: Mannex! & Alex JThe Villa
Sunday, May 26th
Kamelkollektivet & Edvard Normann // Sweat Box: Kristian SuvatneThe Villa
Friday, May 31st
KitFai (NO) – singelslipp + support: Falling Behind (NO)Sub Scene
Friday, June 14th
FOTBALL-VM 2018Vulkan
Saturday, June 29th
Cockheart Club: FIEDEL (DE) & Paul White & Duncan MacDonald // SB: Ornella & Little Miss LuciferThe Villa
Sunday, June 30th
Skranglejazz Etterfest: Hubbabubbaklubb & Mikkel Rev // SB: Skranglejazz ResidentsThe Villa
Thursday, July 11th
test trondKonserthuset
Wednesday, September 25th
Oslo Filharmonien - Mahler: Symfoni nr 9Konserthuset