Thursday, March 28th |
FORCEFED HORSEHEAD // INFERNO LIVE | Brewgata |
INFERNO X BREWGATA | Brewgata |
Easteregg decorating / Fuglen Gamlebyen | Fuglen |
Inferno: Any Colour You Like As Long As It's Black: BLACK HOLE CONSTELLATION | Goldie |
INFERNO METAL FESTIVAL | Goldie |
Bypåskefestivalen x Schmooze & Brus x Helt Texas: Shonky + Normann + Ole H.K + Max Lok +++ | Jæger |
Helt Texas: Normann + Ole HK + Nordiks + Manu Rochina + Karl Rece | Jæger |
Marble Workshop 28. november | Kulturhuset |
Dj WhoreMore | Mir |
INFERNO METAL FESTIVAL 2024 – Torsdag | Rockefeller |
Å Drukne i Skam på SALT | Salt |
Quiz og afterwork med quizmistress Austinat på SALT! | Salt |
Musikkbingo med host: Oliver Nygaard | Storgata 26 |
SLAM! på Uhørt | Uhørt |
Kim Diaz Holm + Costin Chioreanu: HP DOOMCRAFT | Vaterland |
Inferno Matiné Film Screening: Tears in Battle / Hearts Of Steel | Vaterland |
Påskeklubben er tilbake! // Youngs | Youngs |
Påskeklubben er tilbake! // Youngs | Youngs |
Friday, March 29th |
Verraco (CO) + FAKETHIAS (DJ) + SPORT7000 | Blå |
FAKETHIAS (DJ) & SPORT7000 | Blå |
AUTOMATON (GR) // INFERNO LIVE | Brewgata |
Golden Core Dj // INFERNO Afterparty | Brewgata |
Fredagsbingo på Brød & Sirkus! | Brød & Sirkus |
Afterwork @ Brød & Sirkus | Brød & Sirkus |
Kristiansen // Vemøy - Langfredagskonsert | Jakob |
Flux Collective x Frædag invites Den Anden Side for Bypåskefestivalen | Jæger |
Påskeklubb på Kulturhuset | Kulturhuset |
Sannergata // Easy Pealer (Djs) | Mir |
Inferno Special: DJ Lappjævel+Special Guest Receptlapp | Revolver |
DJ Rhammer Presents: A Night of Unholy Hymns Dedicated to Satan | Rock In |
Visegard live @ Rock In | Rock In |
INFERNO METAL FESTIVAL 2024 – Fredag | Rockefeller |
Jim Swann: The End of the Rainbow / SALT | Salt |
Paint'n Sip @ SALT | Salt |
Quizcamp: Påskespesial på SALT | Salt |
La Soirée | Storgata 26 |
Sjøen for alle 2024 | Telenor Arena |
Tropical Feeling Dj Yaiko Havana | Tukthuset |
Oslo Deathfest X Inferno // Vaterland | Vaterland |
Inferno Matiné Show: Deception (NO) + Celestial Scourge (NO) | Vaterland |
Påskeklubben er tilbake! // Youngs | Youngs |
Påskeklubben er tilbake! // Youngs | Youngs |
Saturday, March 30th |
REBEL TACTICS DNB @ BLITZ EASTER SPECIAL | Blitz |
Påskeaften m/ Lindstrøm (live) & Olefonken | Blå |
Lindstrøm (live) & Olefonken | Blå |
Lindstrøm & Olefonken | Blå |
SHAVING THE WEREWOLF // INFERNO LIVE | Brewgata |
Dj FAEN! // INFERNO Afterparty | Brewgata |
Sunnas Musikkbingo på Brød & Sirkus! | Brød & Sirkus |
MOANERS TILBAKE PÅ ENGA PÅSKEAFTEN!! | Enga |
MIAO PARTY: New group for a new location Hausmania! | Hausmania |
Trio de Janeiro // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Bypåskefestivalen x Nightflight x Lyd: Nora Pagu + Olle Abstract | Jæger |
PURE ECSTASY #27 feat. Trym Søvdsnes | Kafé hærverk |
USA/MEXICO (US) // Low Level Hell | Kafé hærverk |
Befouled live @ Rock In | Rock In |
INFERNO METAL FESTIVAL 2024 – Lørdag | Rockefeller |
Miao Party: NEW LOCATION: HAUSMANIA, new FB event created | Salt |
KULTUR'ish på SALT / Overskudd til NORWAC sitt arbeid i Gaza | Salt |
Bånngass presents: Bangers Only Vol. 2 | Storgata 26 |
INFERNO Matiné Show: Dwaal (NO) + Madder Mortem (NO) | Vaterland |
Påskeklubben er tilbake! // Youngs | Youngs |
Påskeklubben er tilbake! // Youngs | Youngs |
Sunday, March 31st |
Frank Znort Quartet PÅSKESØNDAG + DJ Bendix | Blå |
Frank Znort Quartet LIVE | Blå |
TUSMØRKE // INFERNO LIVE | Brewgata |
Søndagsjammen på Herr Nilsen 1.påskedag spesial | Herr Nilsen |
Iver Kleive & Knut Reiersrud: Som den gyldne sol frembryter | Jakob |
FOOTFOOD x Moving Heads - Søndag 1. Påskedag | Jæger |
Falne: Julie & Sondre | Revolver |
Zustand Null live @ Rock In | Rock In |
INFERNO METAL FESTIVAL 2024 – Søndag | Rockefeller |
Den gamle konen og krokodillen | Salt |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
Mulo`s Birthday Bash | Storgata 26 |
Inferno Matiné Show: Blodkvalt (NO) + Selvforakt (NO) | Vaterland |
Monday, April 1st |
ATOM ATOM + LOOSE TEETH + BRIEFBOMBE @ BLITZ | Blitz |
Påskesalmemesse | Jakob |
Quizkontoret #131 | Postkontoret |
Tuesday, April 2nd |
Nerdequiz: Brød & Sirkus! | Brød & Sirkus |
VI MINNES HILDE HELTBERG | Olsen |
eee gee | Parkteateret |
Musikkquiz med Super-Geir / SALT / *gratis* | Salt |
Dronningimpro med gjest Isalill Kolpus | Salt |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
Life Drawing Session | Sentralen |
Lunsjkonsert på Sentralen: Sivert Holmen | Sentralen |
Oslo Jazz Circle: PASSION AND FIRE | Victoria |
JP Saxe + Special Guest Nina Cobham | Vulkan |
Wednesday, April 3rd |
Den andre kvissen på Brød & Sirkus | Brød & Sirkus |
Quiz på Folk 3. april | Folk i Storgata |
Kaffekurs: brygging / Fuglen Coffee Roasters | Fuglen |
MAGNOLIA JAZZBAND | Herr Nilsen |
KRISTIN HERSH | John Dee |
MARTE WULFF // Josefine Visescene | Josefine |
Overcity // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Arild Andersen Kvartett | Konserthuset |
Cafè & Musikk // Løs Snipp | Konserthuset |
Klassekampen Musikkmagasinet & Rockefeller presenterer: POPQUIZ | Leiligheten |
MOTHER MOTHER + support: Tribe Friday 18 år leg. (hovedsal) - fri alder (galleri) | Sentrum |
Jazzintro: Bliss Quintet + Philip Granly Trio | Victoria |
Quizgutta // Youngs | Youngs |
Thursday, April 4th |
Film- og TV-quiz på Brød & Sirkus | Brød & Sirkus |
Misty Coast + Scoreboard // DUNK | Dunk |
Misty Coast // DUNK | Dunk |
The songs of Neil Young "Get back to the Country" | Herr Nilsen |
Maria Mohn - Uprøvde friheter | Jakob |
DRONGO + support: Dødsego | John Dee |
Oslo-filharmonien - Aadland, Son | Konserthuset |
QCZine #3: THE CARE ISSUE Release party | Mir |
Goss | Parkteateret |
DOGLOVER95 // REVOLVER | Revolver |
LADY HARDANGER | Riksscenen |
Musikal Open-Mic på SALT | Salt |
Fiksefest med Restarters Norway | Sentralen |
Funk for forest | Storgata 26 |
Musikkbingo med host: Oliver Nygaard | Storgata 26 |
Vaguely Ordinary // Free entry | Uhørt |
CHRISTIAN WALLUMRØD ENSEMBLE | Victoria |
Only The Poets | Vulkan |
Friday, April 5th |
Sjappetakeover og signering med Petter Baarli! | Big Dipper |
Støttekonsert for Blitz - Glutton // Sviir // Sonic BoomBooms | Blitz |
pace///x_x : frimanyo mc vs posner dj | Blå |
Fochs Koshka | Blå |
GKR | Blå |
Dj BlackRaven & Dj NeonKnight | Brewgata |
Petter Baarli // Kunstutstilling | Brewgata |
Drag & Burlesque Show | Cosmopolite |
Den Fete Burmeser pop-up | Fuglen |
Micke and Lefty feat Chef | Herr Nilsen |
MediterrAnima Concerto: Roberto Palermo - Paulin Voss & Angeli Strings | Jakob |
RAZORBATS + support: The Royal Beggars + Joyless | John Dee |
LOKOMOTIV x Frædag @Jaeger | Jæger |
Kim Dürbeck & Easy Peeler | Kafé hærverk |
The Cheaters // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Licence To Sing | Konserthuset |
Jester Releasefest | Mir |
Music’s Apparent Power to Affect Mind and Body: Ragnhild May / Håkon Stene og Anders Førisdal | Ny Musikk |
RED HOT CHILI PAPAS, a tribute to RED HOT CHILI PEPPERS | Olsen |
han gaiden | Parkteateret |
MAS-KINA RECORDINGS // 20-ÅRS JUBILEUM // REVOLVER | Revolver |
MARIANNA SANGITAS GJESTEHUS | Riksscenen |
THE JESUS AND MARY CHAIN 40 years + support: deathcrash | Rockefeller |
Klubb: BORN TO MIX // Kvelds- og nattprogram | Sentralen |
Klubb: BORN TO MIX // Dagsprogram | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
THE KID LAROI The First Time Tour with special guest: Sam Tompkins | Sentrum |
Nazareth // Drammen // Union Scene | Union |
Barren Womb Slippkonsert // Vaterland // Supp: SYSTEMET & BUSKAS | Vaterland |
Espen Berg Trio | Victoria |
Humorgalla | Vulkan |
Saturday, April 6th |
TERRAFORMA PRESENTERER: LORENZO SENNI + FAKETHIAS // ZOHAR + RROXYMORE | Blå |
Ghostly Kisses (CA) support: Sandrayati / Pres. av Luger | Blå |
TERRAFORMA PRESENTERER: LORENZO SENNI + FAKETHIAS | Blå |
Ghostly Kisses (CA) | Blå |
Petter Baarli // Plateslipp LIVE | Brewgata |
Hits for Quiz – musikkquiz med liveband! | Brød & Sirkus |
Friends-quiz på Brød & Sirkus | Brød & Sirkus |
Dinamika | Cosmopolite |
The Very Lunch | Cosmopolite |
Karl Bjorås nye band // DUNK | Dunk |
The Test Pilots (se) support: Bullet Proof (no) | Enga |
Portal Hausmania | Hausmania |
Erik Smith trio | Herr Nilsen |
Hanna Paulsberg // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Havana Groove Vol 1. x Jungle Jam | Ingensteds |
Nixi Music presents Ajeet | Jakob |
Nixi Music presenterer: AJEET | Jakob |
THE REYTONS | John Dee |
ELEKTRO ROMANTIK: Hele Fitta/Don Lom/DJ Robo | Kafé hærverk |
IMPROVERK: Mark Sanders/Lotte Anker/Steve Beresford & Mette Rasmussen/Sofia Jernberg | Kafé hærverk |
MC Magnus // Kulturhuset | Kulturhuset |
Vidar Vang & Bandet | Last Train |
HOUSEFUNKn'DISCO: «NO Hytta Rendition» | Leiligheten |
SLEEP KICKS // A/Girl Called Johnny | Mir |
BJØLSEN VALSEMØLLE | Olsen |
DYLAN BONANZA, Ettermiddagskonsert | Olsen |
Krissy Mathews and The Viking Blues Band (UK/NO) | Oslo Bluesklubb |
Nohr, Nohr, Nohr | Parkteateret |
GIA // Postkontoret | Postkontoret |
POING SPILLER LEVVA LIVET | Riksscenen |
Tuvas Blodklubb: Naaljos Ljom + DJ Fortell Dem | Riksscenen |
LABAND & THE JELLY BABIES | Rockefeller |
Saturday Classics // Operaperler | Sentralen |
Kurs i å skrive tale. Med Kjersti Wold | Sentralen |
Minimusikk presenterer: Mikrokosmos med venner | Sentralen |
Kontaktlek 1-3 år | Sentralen |
Kontaktlek 3-6 år | Sentralen |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
Kontaktlek 1-3 år | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
THIS IS BOXING 4 kamper 18 år leg. (hovedsal) - fri alder (galleri) | Sentrum |
Star Wars: Return of the Jedi Live in Concert | Spektrum |
Drammen Platemesse – vår 2024 // Union Scene | Union |
ANINEFESTIVALEN - Halcyon Days / Naga Siren / Life Lessons / Gutt(20) - VATERLAND | Vaterland |
Kresten Osgood Quintet | Victoria |
Sacred Sound GongBad/meditativ konsert | Vigeland |
Björn Rosenström | Vulkan |
Sunday, April 7th |
Biermann Sessions: Buster Sledge | Biermann Sessions |
Frank Znort Quartet | Blå |
Sandvika Storband med Tore Brunborg og Øyvind Brække Under ledelse av Eckhard Baur “Harmony in Memory: A tribute to Carla Bley” | Herr Nilsen |
Jakobmesse | Jakob |
Tré Burt | Konserthuset |
MEW & The Danish Chamber Orchestra | Konserthuset |
Cornelia Jakobs | Parkteateret |
Blind Guardian Vorspiel / Nachspiel | Rock In |
BLIND GUARDIAN + support: Sorcerer | Rockefeller |
Tré Burt // Røverstaden 07.04.24 | Røverstaden |
Gallakonserten 2024 | Sentralen |
Åpen spilldag på Sentralen med Bibliogames | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
Dave Matthews Band | Spektrum |
Centro de Flamenco presents: SPANISH HOURS | Uhørt |
Vaterland Platemesse søn 7.april - sesongstart utendørs! | Vaterland |
Final Gasp (US) // Vaterland | Vaterland |
Monday, April 8th |
Fra vold og uro til trygge klasserom for alle | Kulturhuset |
Einars kviss /// Quiz | Postkontoret |
Lanseringsfest for Smultringøkonomi Norge! | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Tuesday, April 9th |
LOTUS // Becco | Becco |
Villgress for tungen min, armensk poesi på norsk: Tatev Chakhian & Anush Kocharyan | Blå |
Anne-Marie Giørtz trio - slippkonsert «Echoes of our Memory» | Herr Nilsen |
Areopagos: Hebdomos-ritualet | Jakob |
Barnehage, skole og omsorg – en gullgruve for milliardærer og eiendomsspekulanter? | Kulturhuset |
Sunnas musikkbingo | Kulturhuset |
Marble Workshop 9. april | Kulturhuset |
Days of August | Parkteateret |
Einars kviss / Quiz på SALT | Salt |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
ZUCCHERO | Sentrum |
Wednesday, April 10th |
Quiz på Folk 10. april | Folk i Storgata |
AVLYST: Idris Ackamoor & The Pyramids // Goldie | Goldie |
Bluegrassaften: Åpen scene og jam med Strenger i Gress | Herr Nilsen |
JERU THE DAMAJA + support: Jester | John Dee |
DE UBRUKELIGE // Josefine Visescene | Josefine |
Stumfilmkonsert: Rakkarpakk spiller til "The Kid (1921)" | Kulturhuset |
HellSprell Rekonstruerer | Salt |
Burlesque Bingo på SALT | Salt |
Veiledningskveld med Sentralen UNG Gründer | Sentralen |
SVEN INGVARS – Personligt | Sentrum |
STØTTEKONSERT FOR GAZA – OK SESSIONS | Victoria |
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZ | Youngs |
Thursday, April 11th |
Jam på Becco // Amund Kleppan Trio | Becco |
Kvalifisert gjetning på Brød & Sirkus | Brød & Sirkus |
Bingokongen på Goldie! | Goldie |
Gunnar Andreas Berg & The Supernatural | Herr Nilsen |
SALUKI | John Dee |
ERRORR (DE) + MOKRI // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Oslo-filharmonien - Albrecht, Dohr | Konserthuset |
Walter Trout | Konserthuset |
MATS WAWA - MIR - RELEASEFEST // Pres. av: Gazze Booking | Mir |
Mats Wawa-EP Release på MIR | Mir |
BALTHVS | Parkteateret |
MALMIN FEAT. ÅSHILD VETRHUS | Riksscenen |
THE GOOD THE BAD AND THE ZUGLY – Ekstrakonsert + support: Haust | Rockefeller |
Filmklubb: Chihiro og heksene | Rommen scene |
Walter Trout // 11.04.24 Røverstaden | Røverstaden |
Reis bedre – slik kan du planlegge med Trygve Sunde Kolderup | Sentralen |
En Kaffe Til - Manuslesing av Kompani Venus | Sentralen |
SHE Conference 2024 | Spektrum |
Stand-up en français - Antek - Sérotonine | Uhørt |
Julian Lage Trio – ekstrakonsert! | Victoria |
Julian Lage Trio | Victoria |
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZ | Youngs |
Friday, April 12th |
Warmup for Naturvinmessa 2024 | Becco |
Utlandet - singelslipp og konsert på Blå/Himmel | Blå |
Vestindien | Blå |
Mandaljazz 10 år: Andreas Røysum takeover | Cosmopolite |
JONA + TULLE // Dunk | Dunk |
ODD FELLAS | Gamla |
The Northern Belle // Goldie | Goldie |
Audun Skjølberg og Stina Stenerud m/band: "How Sweet it is" - en hyllest til James Taylor og Carole King | Herr Nilsen |
HR. SMITHS VENNER + support: Wikstrand og de Fryktløse | John Dee |
Frædag: Chaos In The CBD + g-HA & Olanskii + Øyvind Morken | Jæger |
GREEN FINGERS: 2Lanes (Detroit) / Annweiler | Kafé hærverk |
Releasekonsert: Petter Dalane Quintet // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Ladies Night | Konserthuset |
Sir Afrikas lanseringskonsertbonanza + support: Novichok Projekt | Mir |
Sir Afrikas lanseringskonsertbonanza | Mir |
GUNS N ROSES & THIN LIZZY KVELD m/ PARADISE CITY & YELLOW PEARL | Olsen |
Euroboys | Parkteateret |
Bossa i Posten // Postkontoret | Postkontoret |
NINA FJELDET: Ômvesla | Riksscenen |
TYR – Tyrs Vals | Rockefeller |
Det Norske Teatret: Fredagskveld i Groruddalen | Rommen scene |
Lønnings_____ for frilansere! | Salt |
Ensemble Allegria - NÅ: Sonoko Miriam Welde | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
BENJAMIN INGROSSO | Sentrum |
KOSEKLUBB TAKEOVER w/OCDC | Storgata 26 |
Future Nostalgia // Album release party | Uhørt |
Untime 30år // + Special Guests: Fräulein & I Lit The Sun // Vaterland | Vaterland |
The Core | Victoria |
F1rstman | Vulkan |
Saturday, April 13th |
Pensum: Historie- og Geografi-Quiz på Brød & Sirkus! | Brød & Sirkus |
berlioz | Cosmopolite |
Elijah Fox | Cosmopolite |
BALLADEKLUBBEN | Dunk |
ELLE MAIJA // Dunk | Dunk |
Indieseksuell: Anette Trettebergstuen & Renée Reif | Goldie |
Antonsen/Nymo kvartett // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Salige Syndere | Herr Nilsen |
RIGA TIGER | John Dee |
Wow Sailor + Svein Rikard Mathisen & John Derek Bishop // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
W.W.D.A.R. - We Were Doing All Right | Konserthuset |
Handmade in Norway vårmarked på Kulturhuset | Kulturhuset |
Grim Pil - Intimkonsert // Kulturhuset | Kulturhuset |
Klikk Panikk + Local Hero | Last Train |
Loupland & CellarLight Konsert På MIR | Mir |
MIDNIGHT MADHOUSE & THE ROAD CREW | Olsen |
MIKE BECK, Ettermiddagskonsert | Olsen |
Sidetrack | Oslo Bluesklubb |
Den Selvfølgelige Kjærlighet | Parkteateret |
Aktiv Dödshjelp | Parkteateret |
KLUBB F.X vol.2 pres: Dragongirl (NO/DK), Viagra40k, SYNK | Revolver |
Hollow Illusion + MÆD Live Revolver | Revolver |
ENDELIG BELG DJs Kent Horne, Martin Bjørnersen og Karoline Asskildt | Riksscenen |
ENDELIG BELG | Riksscenen |
TOM WILLY RUSTAD | Riksscenen |
GABRIEL FLIFLET BAND: I LYS LOGE | Riksscenen |
BIG LATIN PARTY | Rockefeller |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
BENJAMIN INGROSSO – Ekstrakonsert | Sentrum |
Pay to Breathe / Gutteband | Sub Scene |
Tempel Slippkonsert // Vaterland | Vaterland |
BARNAS JAZZSCENE | Victoria |
Joe Lovano “Trio Tapestry” feat. Marilyn Crispell & Carmen Castaldi | Victoria |
Club Gela // Youngs | Youngs |
Sunday, April 14th |
Frank Znort Quartet 26 ÅR (1357 søndager på rad) | Blå |
International Flamenco Gala - Bridging Traditions and Diaspora | Cosmopolite |
Follo Big Band | Herr Nilsen |
HAMFERD + support: Monograf | John Dee |
Blårollinger: RÜ | Konsertforeninga |
Gjenskinn + Supp (TBA) | Mir |
KJEMPE-JO & LILLE-KARI | Riksscenen |
Barnas Verksted | Sentralen |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
Cult Leader (US) // Vaterland // Support: ATTAN (NO) | Vaterland |
Monday, April 15th |
Ingrid Saga // Becco | Becco |
Poolside jazz med Emil Nordmann og Bjørn Vidar Solli | Cue |
Lanseringskonsert med Åsmund Reistad | Herr Nilsen |
Quizkontoret #132 | Postkontoret |
ElektroLOUD labkveld | Sentralen |
Apéritif: Vinsmaking Tour de France | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Gongbad/meditativ konsert - Circles of Sound | Vigeland |
Tuesday, April 16th |
Junk Shop | Herr Nilsen |
I LIKE TO SLEEP - Bedmonster's Groove Tour // Postkontoret | Postkontoret |
Finn Bjelkes pop quiz på SALT | Salt |
Kammerkonsert på Sentralen: Benjamin, Brahms & Suk | Sentralen |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
FLETCHER In Search Of The Antidote Tour + support: ARXX | Sentrum |
Wednesday, April 17th |
Quiz på Folk 17. april | Folk i Storgata |
DR BEKKEN & THE BOOKERIZERS | Herr Nilsen |
STRENGEPLUKK + support: We Met In June | John Dee |
SUSANNE LUNDENG & NILS OLAV JOHANSEN // Josefine Visescene | Josefine |
Paul`s Formula & Polyfrenetics // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Oslo-filharmonien - Kort & klassisk: Peltokoski | Konserthuset |
Bea & Her Business | Parkteateret |
JULIA KOZAKOVA | Riksscenen |
Strømløst: DELILLOS' VAKRESTE – Ekstrakonsert | Rockefeller |
Antiquiz // Vaterland | Vaterland |
Dave Holland Trio | Victoria |
Quizgutta // Youngs | Youngs |
Thursday, April 18th |
Andrey Makarevich | Cosmopolite |
JOHANNE MØLLERBRÅTEN + MOURNING GLORY | Gamla |
Nøklevann Ensemble - Obrigado Brazil II | Herr Nilsen |
KILLER KID MOZART with special guests: Neighbouring Sounds + Law of All | John Dee |
Mirage (NO) & Gnoomes (RU) // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Pastell portrett | Kampen Kaffe & Bar |
Norsk forskning på atrieflimmer Afib.no folkemøte 2024 | Konserthuset |
Oslo-filharmonien - Peltokoski, Lisiecki | Konserthuset |
Jonas Nagell med band | Mir |
Spurv | Parkteateret |
Sunface: Cloud Castles-lyttefest | Revolver |
RESJEMHEIA | Riksscenen |
Strømløst: DELILLOS' VAKRESTE | Rockefeller |
OPEN STAGE // SOUL SESSIONS ENCOUNTERS 2024 | Rommen scene |
Kveldskonsert med BLAFF | Sentralen |
SUNNA´S MUSIKKBINGO // SENTRALEN | Sentralen |
Waste A Saint // Astralplane // Uhørt | Uhørt |
Signe Emmeluth – Banshee | Victoria |
Friday, April 19th |
The Breath + Sudan Dudan | Cosmopolite |
Bror Forsgren | DUNK | Dunk |
SKA med MT Hammed på Enga | Enga |
Trond Svendsen & Tuxedo med oppvarming Anders Dahlberg | Herr Nilsen |
HELLSONGS | John Dee |
THIRD ATTEMPT BAND // Premiere at Jaeger | Jæger |
Gnoomes (RU) & Mirage (NO) // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
The 12 tenors | Konserthuset |
Lønningsjazz med Tor Ezaki Trio // Kulturhuset | Kulturhuset |
Black Paisley // Kulturhuset | Kulturhuset |
The Fabulous Flea Market Band: Release Consert & Spring "Fol-De-Rol" | Mir |
The Fabulous Fleemarket Band: Release Consert & Spring "Fol-De-Rol" | Mir |
BONY MARONIE & THE OXYDANTS | Olsen |
Hallesby | Parkteateret |
THE HOLY MOUNTAIN // REVOLVER // Releasekonsert | Revolver |
Hildá Länsman / Tuomas Norvio | Riksscenen |
TBA | Riksscenen |
Lávre | Riksscenen |
Lavré | Riksscenen |
Wacken Metal Battle 2024 - delfinale 1 Oslo | Rock In |
THE GOOD THE BAD AND THE ZUGLY + support: Gerilja | Rockefeller |
Forestilling // Loop - Chriz Nypan | Sentralen |
Forestilling // Koreografiutvikling | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
LARS VAULAR + support: Martin Hazy + Pen Gutt | Sentrum |
Viking Queen // Uhørt | Uhørt |
trueandtrue Slippkonsert // Vaterland // Special Guest: The Hallway // DJ: Hammok | Vaterland |
Goran Kajfes – Tropiques | Victoria |
Becky Hill | Vulkan |
Saturday, April 20th |
HOETELL | Blå |
Runaway Street // Single Release Live | Brewgata |
Friends-quiz (ENGLISH) | Brød & Sirkus |
MARO | Cosmopolite |
My Sensational Panda + Sweetness // DUNK | Dunk |
The Norwegian Soulband | Herr Nilsen |
Kåre Nymark jr. kvartett | Herr Nilsen |
Carl Verheyen Band Support: Bettina Schelker | Herr Nilsen |
Solistkoret og dirigent Yuval Weinberg | Jakob |
EL CUERO + support: The Impossible Green | John Dee |
Jesper Lindell | Konserthuset |
Hot Club De Norvège | Konserthuset |
Lunar City + Pluto // Kulturhuset | Kulturhuset |
No Fun - Stooges Tribute | Last Train |
SUBSTAAT | Mir |
SKAMFAREN | Olsen |
COMPAGNIET, ETTERMIDDAGSKONSERT | Olsen |
Arne Skage & the procrastinators | Oslo Bluesklubb |
YOGUTTENE | Parkteateret |
ALASTOR (SE) // REVOLVER | Revolver |
SEPTETO NABORI | Riksscenen |
KALLE URHEIM | Riksscenen |
Wacken Metal Battle 2024 - delfinale 2 Oslo | Rock In |
Nordic Music Celebration: EUROVISION NIGHT | Rockefeller |
Dansens Hus: Prinsessen på erten | Rommen scene |
Dansens Hus: Prinsessen på erten | Rommen scene |
Dansens Hus: Prinsessen på erten | Rommen scene |
Jesper Lindell // 20.04.24 Røverstaden | Røverstaden |
Plutselig Barneteater! | Sentralen |
Plutselig Barneteater! | Sentralen |
BATTLE: Encounters + 2 vs 2 Open Styles | Sentralen |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
Else gifter seg i Spektrum | Spektrum |
TwoMinutesHate & Sugar Louise | Storgata 26 |
The Freaksow with / Ozzy Sahin (UK) Akitek / Vibeke Bruff | Storgata 26 |
Vægtløs (DK) + Omsorg (DK) // Vaterland | Vaterland |
GRETCHEN PARLATO & LIONEL LOUEKE | Victoria |
M Huncho | Vulkan |
Sunday, April 21st |
Novo Amor | Cosmopolite |
«Classics from the Tenors» Dave Edge & Ett Fett Storband | Herr Nilsen |
Cat Power sings Dylan | Konserthuset |
Little Miss Lucifers pure ambient & chillout face part X | Mir |
Benedicte Torget synger Karin Boye | Parkteateret |
NOVO AMOR + support: Lowswimmer | Rockefeller |
Dansens Hus: Prinsessen på erten | Rommen scene |
Dansens Hus: Prinsessen på erten | Rommen scene |
Dansens Hus: Prinsessen på erten | Rommen scene |
Aftertalk | Sentralen |
Forestilling // Portrait, Balder on Blue Floor & Nabinam | Sentralen |
Forestilling // Koreografiutvikling | Sentralen |
Åpen spilldag på Sentralen med Bibliogames | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
NOVO AMOR + support: Lowswimmer | Sentrum |
Monday, April 22nd |
MAGNUM | John Dee |
Einars kviss /// Quiz | Postkontoret |
Glad i chablis? Da er denne vinsmakingen for deg | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
The Villa invites Futoria DJs | The Villa |
Olefonken all Night long // SS: Penny Klubb1 | The Villa |
Tuesday, April 23rd |
Svarte Svingende | Herr Nilsen |
BARRINGTON LEVY + support: NERRO + Jan Steigen (Raggabalder) | John Dee |
Konsert med April Twelves | Mir |
Dinosaurtegning | Parkteateret |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
Skatebård & nd_baumecker // SS: Kim Dürbeck | The Villa |
G-Ha & Ronya // SS:Soju Princess | The Villa |
The Sequels // Josefine Luna | Uhørt |
Kulturquiz | Union |
OJKOS SPILLER: ANDRINE DYBLIE ERDAL | Victoria |
Wednesday, April 24th |
Folk under 30 spiller standardlåter - Lyder Øverås Røed kvartett | Herr Nilsen |
BLIND CHANNEL + support: Ghøstkid + Rock Band From Hell | John Dee |
EMILIE LIDSHEIM // Josefine Visescene | Josefine |
The Leif // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Frokostseminar om kvinner og ADHD FULLT | Kulturhuset |
EgoAlter // Kulturhuset | Kulturhuset |
Chris Erichsen-solo på MIR | Mir |
Sandra Kolstad | Parkteateret |
MELISSA HORN | Rockefeller |
Sentralen UNG Gründer pitchekveld | Sentralen |
Harm og Hegseth presenterer: GLITTER, K*K OG SANG | Union |
Eve Risser Red Desert Orchestra | Victoria |
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZ | Youngs |
Thursday, April 25th |
Only Connect Oslo: asamisimasa + Rasmussen og Rezaei | Blå |
King Yosef // DUNK | Dunk |
Jazz & Jam / Fuglen Gamlebyen | Fuglen |
Only Connect Oslo: Mariam Gviniashvili: ALEX | Jakob |
Only Connect Oslo: Alpaca Ensemble – Lene Grenager: reconstruction ii / the textile factory | Jakob |
EMERGENZA FESTIVAL 2024 Semifinale | John Dee |
Oslo-filharmonien - Mäkelä | Konserthuset |
Conetik // Komputergirl på MIR | Mir |
Only Connect Oslo: Pinquins – Øyvind Mæland (urfremføring) | Ny Musikk |
Only Connect Oslo: asamisimasa + Rasmussen og Rezaei | Ny Musikk |
Only Connect Oslo: Alpaca Ensemble – Lene Grenager: reconstruction ii / the textile factory | Ny Musikk |
Only Connect Oslo: Mariam Gviniashvili: ALEX (urfremføring) | Ny Musikk |
Only Connect Oslo 2024 | Ny Musikk |
Melis | Parkteateret |
THE 99TH FLOOR // REVOLVER | Revolver |
ALVINA & GARD - PLATESLEPP | Riksscenen |
ALVINA & GARD - PLATESLEPP | Riksscenen |
MELISSA HORN | Rockefeller |
TORE OG HARALDS PODKAST – Live | Sentrum |
UTSOLGT! Nullskattesnylterne // Vaterland | Vaterland |
THE NECKS | Victoria |
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZ | Youngs |
Friday, April 26th |
BLITZ 42 BIRTHDAY | Blitz |
Kora Sounds: Peder Mannerfelt (SE), Katatonic Silentio LIVE (IT) & Børre | Blå |
Grønland Gull og Diesel | Cosmopolite |
Castaway Hounds // DUNK | Dunk |
KLUBB: Pippa x Alme w/Friends | Hausmania |
Baskery (S) | Herr Nilsen |
Oslo Brassfestival 2024 | Jakob |
EMERGENZA FESTIVAL 2024 Semifinale | John Dee |
Nervevrak + Spraint // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Only Connect Oslo: Cikada – Lars Skoglund: Tre rom | Ny Musikk |
Only Connect Oslo: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind Torvund | Ny Musikk |
Only Connect Oslo: Telemark Kammerorkester med Per Kristian Skalstad: Tze Yeung Ho / Gloria Coates | Ny Musikk |
HELTER SHELTER | Olsen |
OSLOCITYFUCKBOY | Parkteateret |
SUNKEN (DK) + GRAVKVÄDE (SE) // REVOLVER | Revolver |
REITIR | Riksscenen |
MELISSA HORN | Rockefeller |
Standup på SALT - Dag Sørås, Cécile Moroni m.fl. | Salt |
Teaterforestillingen SPEIL/SELV, skrevet av Jenny K Hansen | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
HENRIK FLADSETH – Lavkultur | Sentrum |
Norsk Militær Tattoo | Spektrum |
Chaos and the Calm // Ep release party | Uhørt |
STORMO (IT) // Vaterland // Supp: Nagirčalmmiid & THEFALLS | Vaterland |
Only Connect: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind Torvund | Victoria |
Saturday, April 27th |
Disney-quiz på Brød & Sirkus | Brød & Sirkus |
Kristin Evens + Anita&Rémy // DUNK | Dunk |
Fredrik Villmow kvartett // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Jan Arild Sørnes & The Elektriske Bandet | Herr Nilsen |
Vitae - en vårkonsert med Artemis | Jakob |
EMERGENZA FESTIVAL 2024 Semifinale | John Dee |
HANAMI - Japansk blomstringsfest på Kampen 2024 | Kampen Kaffe & Bar |
Kate Gulbrandsen | Konserthuset |
Snatam Kaur | Konserthuset |
Quarter Wolf: "Live at Last Train"-album release | Last Train |
Salige syndere | Mir |
Only Connect Oslo: KORK med Ilan Volkov: Samimi Mofakham / Miller / Shlomowitz & Rezaei | Ny Musikk |
Only Connect Oslo: Jessica Ekomane | Ny Musikk |
DE SKYLDIGE ,Ettermiddagskonsert | Olsen |
TRENCH DOGS, VRID UPP, HITSKRIEG | Olsen |
Harmonica Showdown (US/UK/SE) | Oslo Bluesklubb |
NIX & THE NOTHINGS // SUPP: TBA // PARKSALONGEN | Parksalongen |
Pil & Bue | Parkteateret |
Jonas Alaska - Solo // Postkontoret | Postkontoret |
HATE ANGEL + STRYKNIN + NEDERLAG // REVOLVER | Revolver |
Tuvas Blodklubb: Spelemannslaget til fremjing av møsagrodde låttar | Riksscenen |
KENNETH LIEN | Riksscenen |
BARE EGIL SPELLEMANNSLAG | Riksscenen |
Cocktail Slippers & Sugarcane Hangover live @ Rock in | Rock In |
MELISSA HORN | Rockefeller |
Filmklubb:Ponyo | Rommen scene |
Bootyswing Burlesque på SALT! | Salt |
ElektroLOUD labkveld | Sentralen |
Teaterforestillingen SPEIL/SELV, skrevet av Jenny K Hansen | Sentralen |
Tre små griser | Sentralen |
Verdensfolk kunst: Tyrkisk mosaikkunst & lampeverksted | Sentralen |
Tre små griser | Sentralen |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
OSLO BRASSFESTIVAL 2024 | Sentrum |
Titi - Senegals "løvinne" // Drammen | Union |
The Pink Eye And Grave Danger Slippkonsert // Special Guests: Polyfrenetics // Vaterland | Vaterland |
BARNAS JAZZSCENE | Victoria |
Peter Evans – Being & Becoming | Victoria |
Nouvelle Vague | Vulkan |
Sunday, April 28th |
GAMLEBYEN VÅRMARKED | Fuglen |
OSLO OPEN - HAUSMANIA KULTURHUS | Hausmania |
Larvik Storband – Late in the Evening | Herr Nilsen |
DIZZEE RASCAL – Don’t Take It Personal | John Dee |
*MIDNIGHT SUN* - KARTHIk LIVE IN CONCERT | Konserthuset |
RADKA TONEFF 'Winter Poem': Albumlytt m/Arild Andersen og Marta Breen | Kulturhuset |
Små Grå | Parkteateret |
VV + support: Zetra | Rockefeller |
Tablao Flamenco | Sentralen |
Voyage of Creation presents Tale of Creation "An International Charity Couture Fashion Show" | Sentralen |
Tingenes magiske liv | Sentralen |
Livsfortellinger. Skrivekurs med Kjersti Wold | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
Soul Sessions Open Practice | Sentralen |
Monday, April 29th |
Amalie Dahl's Dafnie // Becco | Becco |
Salmer på pøbb #11 | Herr Nilsen |
VENDED Special guests: The Gloom In The Corner + Profiler | John Dee |
Slipp-konsert for Robert Vendettas fjerde album "Vendetta Del Disco" | Mir |
Vendetta Del Disco + support | Mir |
Einars kviss /// Quiz | Postkontoret |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
MAndagsjazz på Smia: m/Magne Arnesen | Smia |
Bryan Adams | Spektrum |
Tuesday, April 30th |
Ledisi | Cosmopolite |
Miller Sessions | Herr Nilsen |
OIL CITY SLICKERS // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Perry Dear & The Deerstalkers | Last Train |
von Krogh | Parkteateret |
Tenacious D Vorpsiel / Nachspiel | Rock In |
AMARA | Rockefeller |
NOVO QUARTET: konsert og programlansering | Sentralen |
KOM! Kroppsorientert Magi med Klubb TA PLASS | Sentralen |
Tenacious D – The Spicy Meatball Tour | Spektrum |
Svartepetter | Storgata 26 |
Hard Luck Street // Uhørt. | Uhørt |
Wednesday, May 1st |
1. mai-fest på Folk | Folk i Storgata |
1. mai konsert med Dylan Bonanza og Opera | Herr Nilsen |
HOT JAZZ TRIO | Herr Nilsen |
PÅ STENGRUNN - sen konsert (kl 21) // Josefine Visescene UTSOLGT | Josefine |
PÅ STENGRUNN - tidligkonsert (kl 18) // Josefine Visescene UTSOLGT | Josefine |
Natt til 1. mai på MS Bjørvika | MS Bjørvika |
BRYSON TILLER | Rockefeller |
BRYSON TILLER | Sentrum |
Uhørt! REICHE + Betong | Victoria |
Mannskoret // Youngs Nede | Youngs |
Thursday, May 2nd |
Palehound (US) | Blå |
Palehound | Blå |
Morgan Jay | Cosmopolite |
Bastian! // Dunk | Dunk |
Bingokongen på Goldie! | Goldie |
Folk & Røvere feat. Ravi & Sjur Miljeteig | Herr Nilsen |
ANNA KAJANDER Releasekonsert | John Dee |
Moon Relay slippfest// Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
JUNG | Parkteateret |
SPÖKET I KÖKET | Riksscenen |
TEDDY SWIMS performing with Freak Freely I've Tried Everything But Therapy Tour + special guest: Paul Russell | Rockefeller |
JON PARDI + support: Dillon Carmichael | Sentrum |
Torsdagsterapi: Kompressorkanonen, DJ Sol & Børre // Stallen & Bakgården | Storgata 26 |
Moksha | Victoria |
Miss Monique | Vulkan |
Friday, May 3rd |
Live Karaoke med Dansemaskintelegrafen | Betong |
MÖRMAID + MARTIN MIGUEL ALMAGRO TONNE // ALL APE Presents // Dunk | Dunk |
Sweetheart | Herr Nilsen |
TRANSILVANIAN HUNGER – A tribute to Darkthrone | John Dee |
Why Kai - Releasekonsert | Jæger |
Nyege Nyege Remix Oslo | Kafé hærverk |
Jazz på Kampen: Martin Nodeland Quartet featuring Will Vinson | Kampen Kaffe & Bar |
Restore to Past | Last Train |
PAIN n ROCK | Olsen |
Zimmermann | Parkteateret |
Zimmermann | Parkteateret |
SLAAMASKIN + KINGSEEKER // REVOLVER | Revolver |
BOSS DYNAMITE – Oslo Reggae Weekender 2024 | Revolver |
KARHUTANSSI | Riksscenen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
Babydans | Sentralen |
LAINEY WILSON + support: Harper O’Neill | Sentrum |
Tate McRae – THINK LATER TOUR | Spektrum |
TNT: Celebrating 40 Years of Thunder // Drammen | Union |
Friends & Neighbors | Victoria |
Saturday, May 4th |
NOVAFEST 4.-7. MAI | Betong |
Flammer Dance Band | Blå |
nonne | Blå |
PAIN CITY + DUCKWALK CHUCK | Gamla |
HAUST // Goldie | Goldie |
Monstera Label Event - Hausmania Backyard | Hausmania |
Sunniva Lundh | Herr Nilsen |
Øyvind Brække sekstett // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
CROWN ELECTRIC | John Dee |
Xile on Main St. | Konserthuset |
Foss vgs - Musikklinjen 50 år | Konserthuset |
Flunk + Pinch Point @ Mir | Mir |
STOREBØ, Ettermiddagskonsert | Olsen |
Ole Frimer Band (DK) | Oslo Bluesklubb |
Gothminister | Parkteateret |
PROHIBITION PARTY OSLO | Rockefeller |
Xile on Main St // 04.05.2024 Røverstaden | Røverstaden |
Saturday Classics // Christina Sandsengen | Sentralen |
Kontaktlek 1-3 år | Sentralen |
Plutselig Barneteater! | Sentralen |
Kontaktlek 3-6 år | Sentralen |
BATTLE OF THE BRUNCH / HITCHHIKER RESTAURANT | Sentralen |
Plutselig Barneteater! | Sentralen |
Kontaktlek 1-3 år | Sentralen |
Barnas Verksted | Sentralen |
HANIA RANI | Sentrum |
Jazzmeia Horn | Victoria |
Sunday, May 5th |
Lonnie Holley (US) | Blå |
Lonnie Holley | Blå |
Leela James | Cosmopolite |
Blårollinger: Sofanyama band | Konsertforeninga |
Michael Marcagi | Parkteateret |
Jo Koy | Spektrum |
Bjørn Torske 5 timer // SS Nedpaa Maia Drachen & AntiChrister | The Villa |
Natalie Jane | Vulkan |
Monday, May 6th |
Staffan William-Olsson /Joel Frahm/ Pat Bianchi / Joris Dudli - Pat Martino Tribute | Herr Nilsen |
Trillekonsert | Konserthuset |
Konsert - masterstudenter NLA Høgskolen | Kulturhuset |
Quizkontoret #133 | Postkontoret |
Blue Monday Slam på SALT | Salt |
Tuesday, May 7th |
DANNY BROWN | John Dee |
DANNY BROWN | Rockefeller |
Wednesday, May 8th |
Peter Case & Sid Griffin (US) | Blå |
Peter Case & Sid Griffin | Blå |
Julie swings the blues | Herr Nilsen |
Likevel synger de | Jakob |
DISCHARGE + support: Chemtrails Oslo | John Dee |
LARS BREMNES // Josefine Visescene | Josefine |
Ingvild Hammer UTSOLGT ! | Kafé hærverk |
Cafè & Musikk // Five Shades of Sax | Konserthuset |
Klassekampen Musikkmagasinet & Rockefeller presenterer: POPQUIZ | Leiligheten |
Sara Aimée Smiseth | Parkteateret |
BRETT YOUNG | Rockefeller |
The World of Hans Zimmer – A New Dimension | Spektrum |
Hestedirektoratets Rockequiz 8/5 | Vaterland |
Uhørt! Hajodo + Science fair | Victoria |
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZ | Youngs |
Thursday, May 9th |
Frankie & The Witch Fingers | Goldie |
TIM CHRISTENSEN Honeyburst 20th Anniversary Tour | John Dee |
NEXT.APE + SHAN @MIR | Mir |
THE ERIC ANDRE SHOW LIVE | Rockefeller |
AKON The Superfan Tour UK & Europe 2024 | Sentrum |
Jonas Cambien’s Maca Conu | Victoria |
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZ | Youngs |
Friday, May 10th |
Petter Carlsen // Dunk (supp: Kristian Park) | Dunk |
Bjølsen Valsemølle | Herr Nilsen |
Charles Esten // Love Ain’t Pretty Tour | Jakob |
DESERTFEST OSLO | John Dee |
FABELDYR- Konsert på MIR | Mir |
Night Beats | Parkteateret |
DESERTFEST OSLO | Rockefeller |
MAYHEM – Ekstrakonsert 18 år leg. (hovedsal) - fri alder (galleri) | Sentrum |
Sub Sessions: Bass Therapy II | Storgata 26 |
Eklektisk Samband | Victoria |
VC Barre | Vulkan |
Saturday, May 11th |
Fly Away | Cosmopolite |
Antonsen/Skansaar/Olstad trio // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Wild Man Riddim | Herr Nilsen |
DESERTFEST OSLO | John Dee |
EBI | Konserthuset |
Shahram Shabpareh | Konserthuset |
Ulrich Ellison & Tribe | Oslo Bluesklubb |
TWO LANES | Parkteateret |
DESERTFEST OSLO | Rockefeller |
MAYHEM | Sentrum |
Tito Paris // Drammen | Union |
KNUT REIERSRUD BAND | Victoria |
Sunday, May 12th |
Czesław Mozil Solo | Cosmopolite |
Czesław Mozil Solo | Cosmopolite |
INGESTED Special guest: Fallujah Support: Vulvodynia + Mélancolia | John Dee |
J Balvin | Spektrum |
Monday, May 13th |
Sara Parkman | Cosmopolite |
Amund Maarud - Steinar Raknes - Jarle Vespestad | Herr Nilsen |
Einars kviss /// Quiz | Postkontoret |
Bad Breeding (UK) // Vaterland | Vaterland |
Tuesday, May 14th |
Made in Scandinavia // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Areopagos: Hebdomos-ritualet | Jakob |
The Paper Kites | Parkteateret |
THE PAPER KITES + support: Rosie Carney | Rockefeller |
Oslo Jazz Circle: The Peggy Lee Story ved Majken Christiansen | Victoria |
Wednesday, May 15th |
CANTANGO | Herr Nilsen |
BIRGITTE GRIMSTAD // Josefine Visescene | Josefine |
OSLO SYNGER om byen vi alle elsker | Konserthuset |
The Hotel New Hampshire (1984) | Kulturhuset |
Josh Rouse | Parkteateret |
HANNAH ALDRIDGE (US) // REVOLVER | Revolver |
Strømløst: BENEDIKT x ÆVESTADEN «Jag är sen igjen» | Rockefeller |
FUTURE ISLANDS | Sentrum |
Quizgutta // Youngs | Youngs |
Thursday, May 16th |
Baba Soul & The Professors of Funk | Herr Nilsen |
49 WINCHESTER + support: Drayton Farley | John Dee |
Pumpegris + Gangar + Kenneth Lien & Centre of the Universe | Parkteateret |
Friday, May 17th |
17. mai hos Folk i Storgata | Folk i Storgata |
17 MAI @ Stortoevets Gjæstgiveri & Gamla | Gamla |
Prima Vista Social Club - 17.Mai showet 2024 | Herr Nilsen |
17. mai på Kulturhuset | Kulturhuset |
LOST AT SEA - 17th May cruise w/GUY J | MS Bjørvika |
*Utsolgt* 17. Mai Cruise på MS Bjørvika | MS Bjørvika |
*FÅ PLASSER! 17. Mai-fest på MS Bjørvika | MS Bjørvika |
17. mai på Postkontoret | Postkontoret |
NACHonaldagen – Det Gode Selskab | Rockefeller |
BNXN (fka Buju) | Vulkan |
Bobler & Beats 17. mai | Vulkan |
Saturday, May 18th |
Peter Asplund's ASPIRATION med Anders Aarum // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
The Beatles Top 50 med Rubber Soul Quartet & Stina Stenerud | Herr Nilsen |
DEKKER Future Ghosts Release Tour | John Dee |
Tobias Bernstrup | Mir |
Night Tapes | Parkteateret |
Jonas Brothers | Spektrum |
Dungen | Vulkan |
Sunday, May 19th |
Jonathan Roy | Parkteateret |
Monday, May 20th |
Ocie Elliott | Parkteateret |
Quizkontoret #134 | Postkontoret |
Tuesday, May 21st |
Releasekonsert med Erlend Gunstveit | Herr Nilsen |
Wednesday, May 22nd |
Stråberries med venner | Herr Nilsen |
BLÅ MÅNE | John Dee |
MRK // Josefine Visescene | Josefine |
Oslo-filharmonien - Kort & klassisk: Mäkelä | Konserthuset |
Hanna & de heldige | Parkteateret |
DOPELORD (PL) // REVOLVER | Revolver |
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZ | Youngs |
Thursday, May 23rd |
Lara Somogyi (US) | Blå |
Lara Somogyi | Blå |
Ledfoot | Herr Nilsen |
KAL-EL | John Dee |
Oslo-filharmonien - Mäkelä, Maisky | Konserthuset |
Akersborg | Parkteateret |
RANDY FELTFACE | Sentrum |
Laibach | Vulkan |
Hasse og Tophes INNENDØRSQUIZ | Youngs |
Friday, May 24th |
Etran de L'Aïr (NE) | Blå |
Etran de L'Aïr | Blå |
LAUNDRY HOUSE | Gamla |
Deerhoof | Goldie |
Sophie O`Dell & The 3,2,1`s | Herr Nilsen |
STARGAZER + special guest: Wildnite | John Dee |
The Boatsmen + Hitskrieg // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Lønningsjazz med Tor Ezaki Trio // Kulturhuset | Kulturhuset |
ELMARU//Sunniva Wilson på MIR | Mir |
Nothing Personal | Parkteateret |
DRITTMASKIN + DØNK // REVOLVER | Revolver |
EDDIE GUZ PUSHING 50 The Carburetors / Chrome Division / The Cult of Destiny | Rockefeller |
Det Norske Teatret: Fredagskveld i Groruddalen | Rommen scene |
ÁSGEIR | Sentrum |
Uncanny «Shroomsday» releasekonsert + special guests: Grant The Sun | Sub Scene |
Uncanny «Shroomsday» releasekonsert + special guests: Grant The Sun | Sub Scene |
Saturday, May 25th |
World Africa Day: Awesome Tapes (dj-set) ++ | Blå |
Bombino + Gjest: Knut Reiersrud | Cosmopolite |
Bobler & biljard med Birkelunden Big Band | Cue |
Eivind Vullum (m/Jerzy Maczynski & Nicolas Stocker) // DUNK | Dunk |
DANCE COMMANDER + FRANS KRANS + GOOD FRIENDLIES | Gamla |
Magnus Bakken band // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Catfish (UK) | Herr Nilsen |
WILD WILLY’S GANG | John Dee |
Jazz på Kampen: Kampendagene Footprints | Kampen Kaffe & Bar |
European Championship for Wind Orchestras | Konserthuset |
The Void Of Expansion | Mir |
Vidar Busk & His True Believers | Oslo Bluesklubb |
Erick the Architect | Parkteateret |
ZUSTAND NULL + SWORN + ANDAKT // REVOLVER // Screaming Skull pres | Revolver |
Pentagram – Farewell Tour 2024 | Vulkan |
Sunday, May 26th |
Føyka Storband spiller Pat Metheny med Jonas Farstad | Herr Nilsen |
LIL YACHTY The Field Trip Tour + support: Jean Dawson | Sentrum |
Monday, May 27th |
BANNERS | Parkteateret |
Einars kviss /// Quiz | Postkontoret |
OSLO BRASSFESTIVAL 2024 | Sentrum |
Smia Records labelkveld: m/Doomsday Preppers | Smia |
Tuesday, May 28th |
Karolina Ramqvist: Forfatterskap og skriveliv | Blå |
Folk under 30 spiller standardlåter - Ole Magnus Storflor kvartett | Herr Nilsen |
UTSOLGT! - Private Function (AUS) + Invisible Hand (NO) // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
RAKIM + support | Rockefeller |
Olivia Rodrigo – GUTS world tour | Spektrum |
Olivia Rodrigo – GUTS world tour | Telenor Arena |
Wednesday, May 29th |
Spiseforstyrret litteratur: Mette Karlsvik, Karolina Ramqvist og Siri Gullestad | Blå |
THE JAZZISTOCRATS | Herr Nilsen |
FJELLVANG: Songs from the Reading Room | Jakob |
GAMMALGRASS – Strømløst | Rockefeller |
Chromeo | Vulkan |
Quizgutta // Youngs | Youngs |
Thursday, May 30th |
WWB Trio - 10 års jubileum m/gjester | Herr Nilsen |
MYLES SMITH | John Dee |
Staatseinde (NL) // Kafé Hærverk | Kafé hærverk |
Oslo-filharmonien - Mäkelä, Lozakovich | Konserthuset |
GUSTAV1000 | Parkteateret |
UFOMAMMUT 25th ANNIVERSARY TOUR // To Kvelder - To unike sett // Vaterland | Vaterland |
Friday, May 31st |
Minyo Crusaders | Cosmopolite |
Blues in a Cop | Herr Nilsen |
TRUCKFIGHTERS + support: Bottenhavet | John Dee |
Svåne - Releasekonsert // Kulturhuset | Kulturhuset |
KONSERT: Olga Amalie, 30 År! | Mir |
Panopticon | Parkteateret |
KAFFESKÅL med Hollund og Krogh | Sentrum |
Saturday, June 1st |
Florence Adooni | Cosmopolite |
Ulf Wakenius / Lars Jansson kvartett // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
EH3 – Erland Helbø Trio, feat. Frode Berg og Erik Smith | Herr Nilsen |
Moddi // På Gølvet i Jakob | Jakob |
Sunday, June 2nd |
Capow x 2G | Parkteateret |
MÍMIR&MARSDAL – Live | Rockefeller |
Monday, June 3rd |
Uforklarlig med Lilli Bendriss | Cosmopolite |
The Oslo Freedom Forum | Konserthuset |
Quizkontoret #135 | Postkontoret |
Tuesday, June 4th |
SLAUGHTER TO PREVAIL | Rockefeller |
Rod Stewart | Spektrum |
Wednesday, June 5th |
José James | Cosmopolite |
Aksel Rønning Trio // DUNK | Dunk |
SEMATARY and The Haunted Mound | John Dee |
Klassekampen Musikkmagasinet & Rockefeller presenterer: POPQUIZ | Leiligheten |
OBOS Fornebuløpet 2024 | Telenor Arena |
Thursday, June 6th |
Jam på Becco // Skage Larsen Quartet | Becco |
Rain Parade (US) | Blå |
Minyo Crusaders | Cosmopolite |
Jeff Wasserman feirer 40 år i Norge og 70 år på kloden! En helaftens happening med Jeffrey’s Reverie, Gone At Last og Beckstrøm & Wasserman | Herr Nilsen |
RAIN PARADE – flyttet til Blå | John Dee |
MALUM + support: Thale & Krapyl | John Dee |
AVLYST: Strange Kind Of Women // Krøsset | Krøsset |
ÁKER | Mir |
Rohat | Parkteateret |
Rohat | Parkteateret |
BOLAGET | Sentrum |
Gabriel Iglesias | Spektrum |
Friday, June 7th |
SONS OF THE EAST + support: Pat Burgener | John Dee |
Saturday, June 8th |
Andrès Thor trio // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
KAASIN + special guest: The Lone Pine | John Dee |
Jazz på Kampen: Same Moon In The Same World | Kampen Kaffe & Bar |
Bold Benz Band 25 års jubileum og venners vennefest | Konserthuset |
Oslo Hit Ensemble | Parkteateret |
BLACK STONE CHERRY + support: Kelsy Karter & The Heroines | Rockefeller |
25 års jubileum og venners venners fest | Røverstaden |
KEANE | Sentrum |
Sunday, June 9th |
BRUCE DICKINSON The Mandrake Project | Rockefeller |
BENSON BOONE | Sentrum |
Journey + Special guests: Stage Dolls & Return | Spektrum |
Monday, June 10th |
ALOK | Cosmopolite |
Einars kviss /// Quiz | Postkontoret |
Tuesday, June 11th |
DINOSAUR JR. | Rockefeller |
Oslo Jazz Circle: Jan Ole Otnæs – Mitt liv i jazzen | Victoria |
Wednesday, June 12th |
St. Paul & the Broken Bones | Cosmopolite |
Jerry Leger // DUNK (Support: Villskudd) | Dunk |
MAJKEN & DAVID SKINNER KVARTETT | Herr Nilsen |
Escape from Fort Bravo (1953) | Kulturhuset |
PAOLO NUTINI | Sentrum |
Thursday, June 13th |
Roy Gudmundsen | Herr Nilsen |
CANNED HEAT + support: Spoonful of Blues | Rockefeller |
Friday, June 14th |
Charlie Watts swinging birthday party | Herr Nilsen |
Det Norske Teatret: Fredagskveld fra Groruddalen | Rommen scene |
Saturday, June 15th |
Tartit (ML) | Blå |
Tartit | Blå |
ORA COGAN // DUNK | Dunk |
Grossband // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
SUSPERIA 25 Years Anniversary + special guest | John Dee |
NORSK HIPHOP 40 ÅR Rhythm Rockers / DJ White Shadow / Teddy Touch / Jester / DJ Big K / Mc Cey ++ | Rockefeller |
André Rieu | Spektrum |
Sunday, June 16th |
Det Nye Norske Storband: Rullemann og Hilleborg | Jakob |
CHELSEA WOLFE + support: Kælan Mikla | Rockefeller |
Monday, June 17th |
Quizkontoret #136 | Postkontoret |
Tuesday, June 18th |
Trond Trudvang med Eirik-André Rydningen | Herr Nilsen |
Fu Manchu | Vulkan |
Wednesday, June 19th |
HENRETTELSESPODDEN – Live | Rockefeller |
Friday, June 21st |
How We Became International Award Winning Drag Superstars | Cosmopolite |
Sabbat + Deathhammer + Morax | Goldie |
LOFT | Herr Nilsen |
THE BLACK SORROWS | John Dee |
Cradle of Filth | Parkteateret |
Saturday, June 22nd |
Eyvind Olsen Wahlen kvartett // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Elegant People hyller Joe Zawinul & Weather Report | Herr Nilsen |
The Distortion Ball | Jakob |
The Jackets + High Octane Boys // Mir | Mir |
BETH HART | Sentrum |
Salif Keita // Drammen | Union |
Monday, June 24th |
Einars kviss /// Quiz | Postkontoret |
Mandagsjazz på Smia: m/Dave Edge | Smia |
Tuesday, June 25th |
Mana Rag | Herr Nilsen |
Old No. 50 Band celebrates 1974: KISS! | Rock In |
BEN HOWARD | Sentrum |
Thursday, June 27th |
Benji & Banden | Blå |
JUANES | Sentrum |
Friday, June 28th |
The Sinatra Songbook | Herr Nilsen |
THIS WAS MY LIFE – a tribute to Kim Larsen & Gasolin | John Dee |
STEFAN SUNDSTRÖM o Den Sista Jäntan + Fjodor | Rockefeller |
NE-YO: Champagne & Roses Tour | Spektrum |
Saturday, June 29th |
Wally B. Seck and Raam Daan Band | Cosmopolite |
Jesse van Ruller feat. Seamus Blake // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
The Vaudevilles | Herr Nilsen |
Sunday, June 30th |
THE GORIES | John Dee |
Monday, July 1st |
Allo Darlin’ (UK) | Blå |
Dirty Deeds // Union Scene - Drammen // 1. juledag | Union |
Tuesday, July 2nd |
HANABIE ( 花冷え。) | Cosmopolite |
DROPKICK MURPHYS | Sentrum |
Wednesday, July 3rd |
22-Pistepirkko (FI) | Blå |
BELLE AND SEBASTIAN | Sentrum |
Thursday, July 4th |
HAUGLAND | Herr Nilsen |
Saturday, July 6th |
Jonathan Kreisberg Quartet // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Thursday, July 11th |
Dropdead (US) // Vaterland | Vaterland |
Friday, July 12th |
Quiz på Folk onsdag 12. juli | Folk i Storgata |
Saturday, July 13th |
Peter Zak trio feat. Jacob Young // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Sunday, July 14th |
Jazz på Kampen: Juleimprovisasjoner med Oslo14 | Kampen Kaffe & Bar |
Tuesday, July 16th |
BAD RELIGION | Sentrum |
Friday, July 19th |
Quiz på Folk onsdag 19. juli | Folk i Storgata |
FLOGGING MOLLY | Sentrum |
Tuesday, July 23rd |
GOGOL BORDELLO | Rockefeller |
Friday, July 26th |
Quiz på Folk onsdag 26. juli | Folk i Storgata |
Saturday, July 27th |
Petter Dalane kvintett // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
PARIS LATINO | Sentrum |
Thursday, August 1st |
Daniel Norgren | Cosmopolite |
Friday, August 2nd |
Quiz på Folk onsdag 2. august | Folk i Storgata |
ALCHEMIST & BOLDY JAMES | Rockefeller |
Sunday, August 4th |
MR. BIG – The BIG Finish + special guest: Dokken | Rockefeller |
Friday, August 9th |
Quiz på Folk onsdag 9. august | Folk i Storgata |
INFARKT 2: DJ Hauge, Gneske I Revolverkjellern I 09.03.24 | Revolver |
Monday, August 12th |
Supersilent (NO) | Blå |
SLEATER-KINNEY + special guest: BLONDE REDHEAD | Rockefeller |
Emmet Cohen Trio | Oslojazz 2024 | Victoria |
Tuesday, August 13th |
Hedvig Mollestad Trio kl 22:00 / Oslojazz 2024 | Herr Nilsen |
Hedvig Mollestad Trio kl 19:00 / Oslojazz 2024 | Herr Nilsen |
Wednesday, August 14th |
Irreversible Entanglements (US) | Blå |
Irreversible Entanglements | Blå |
Thursday, August 15th |
ØKSE (DK) | Blå |
Cornelia Nilsson Trio // Oslojazz 2024 | Herr Nilsen |
DAMIAN «JR. GONG» MARLEY | Sentrum |
Kjetil Mulelid: Agoja | Oslojazz 2024 | Victoria |
Friday, August 16th |
Alexander Abreu & Havana D’Primera | Cosmopolite |
Quiz på Folk onsdag 16. august | Folk i Storgata |
Oslo Jazzfestival 2024 OLA KVERNBERG & KRISTIANSAND SYMFONIORKESTER – «Steamdome III: Beyond The End» | Sentrum |
Cyrille Aimée | Oslojazz 2024 | Victoria |
Saturday, August 17th |
Petter Eldh Post Koma | Oslojazz 2024 | Victoria |
Sunday, August 18th |
RANDALL KING | John Dee |
Monday, August 19th |
Phosphorescent | Cosmopolite |
Wednesday, August 21st |
Blow Out - Festival '24 | Konsertforeninga |
Robin Hood (1973) | Kulturhuset |
Thursday, August 22nd |
The best of Petra - 50 year on the road | Cosmopolite |
MÆD // HOLLOW ILLUSION | Uhørt |
Friday, August 23rd |
Quiz på Folk onsdag 23. august | Folk i Storgata |
Utsolgt! - LEFT TO DIE (US) & INCANTATION (US) // CO-HEADLINE SHOW // REVOLVER | Revolver |
SEXHIBITION 2024 | Rockefeller |
Vulkan Open Air | Vulkan |
Saturday, August 24th |
SEXHIBITION 2024 | Rockefeller |
Vulkan Open Air | Vulkan |
Monday, August 26th |
REKOMMANDERT #96 – Kjemiske våpen | John Dee |
Tuesday, August 27th |
Salmer på pøbb: Sjømannskirken spesial | Herr Nilsen |
Wednesday, August 28th |
A special and unique 40 years anniversary of W.A.S.P. by CHRIS HOLMES | John Dee |
Thursday, August 29th |
Best Western Swing | Herr Nilsen |
Friday, August 30th |
Quiz på Folk onsdag 30. august | Folk i Storgata |
Mighty Magnolias | Herr Nilsen |
The Feelgood Orchestra | Parkteateret |
Saturday, August 31st |
Laila Samuels m/band | Herr Nilsen |
INSOMNIUM | John Dee |
Wednesday, September 4th |
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes vei | Rommen scene |
Thursday, September 5th |
Maustetytöt (FI) | Blå |
Nils Økland / Sigbjørn Apeland: GLIMMER | Jakob |
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes vei | Rommen scene |
Friday, September 6th |
Charlotte & The Co-Stars | DUNK | Dunk |
Quiz på Folk onsdag 6. september | Folk i Storgata |
Regnvær | Parkteateret |
Regnvær | Parkteateret |
ÅGE ALEKSANDERSEN & SAMBANDET – Takk for oss, Rockefeller! – | Rockefeller |
Comedy Stop: KATHERINE RYAN – Battleaxe | Sentrum |
Susanne Sundfør | Spektrum |
Boligmesse 2024 | Telenor Arena |
Saturday, September 7th |
Mo Gilligan | Cosmopolite |
SKOV | John Dee |
ÅGE ALEKSANDERSEN & SAMBANDET – Takk for oss, Rockefeller! – | Rockefeller |
Det Norske Teatret: Tante Ulrikkes vei | Rommen scene |
Lime Cordiale | Vulkan |
Sunday, September 8th |
Orgelkonsert med Iver Kleive og Knut Reiersrud | Konserthuset |
Hvis Jeg Var Deg VALENTINERNE FEIRER JOKKES 60-ÅRSDAG | Rockefeller |
THE PRETENDERS + support: Picturebooks | Sentrum |
Monday, September 9th |
Amanda Bergman | Parkteateret |
Hvis Jeg Var Deg VALENTINERNE FEIRER JOKKES 60-ÅRSDAG – Ekstrakonsert | Rockefeller |
Maro | Vulkan |
Tuesday, September 10th |
Rumours of Fleetwood Mac 2024 | Konserthuset |
THE THE – Ensouled / World Tour 2024 | Sentrum |
Wednesday, September 11th |
Hvis Jeg Var Deg VALENTINERNE FEIRER JOKKES 60-ÅRSDAG – Ekstra-ekstrakonsert | Rockefeller |
THE THE – Ensouled / World Tour 2024 | Sentrum |
Friday, September 13th |
Quiz på Folk onsdag 13. september | Folk i Storgata |
Saturday, September 14th |
Hedi Skjerve & Daniel Formo med venner // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
MISJONEN med Antonsen & Golden - LIVE podcast | Konserthuset |
Sunday, September 15th |
JORDAN RAKEI | Rockefeller |
Wednesday, September 18th |
Chiles Nasjonaldag 18 september | Tukthuset |
Thursday, September 19th |
The Jimmy White Experience | Cue |
UNNI WILHELMSEN med Frugaard | John Dee |
Parra for Cuva | Parkteateret |
Friday, September 20th |
Quiz på Folk onsdag 20. september | Folk i Storgata |
BYGGSTOCK | John Dee |
One Night Stand med Iselin Guttormsen | Konserthuset |
Hjerteslag | Parkteateret |
DANCE WITH A STRANGER – 40 år | Rockefeller |
LEMAITRE | Sentrum |
Fossilization (BR) + Father Befouled (US) // Oslo Deathfest Pres // Vaterland | Vaterland |
Castle (US) // Vaterland | Vaterland |
Saturday, September 21st |
Petrichor // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
The Beatles 1964 | Konserthuset |
DANCE WITH A STRANGER – 40 år – Ekstrakonsert | Rockefeller |
BLACKBERRY SMOKE with special guest: The Steel Woods Be Right Here Tour | Sentrum |
Sunday, September 22nd |
MEGAN MORONEY | John Dee |
Torgeir Waldemar | Konserthuset |
APOCALYPTICA Plays Metallica Vol. 2 Tour 2024 | Rockefeller |
Wednesday, September 25th |
Fluenes herre (1963) | Kulturhuset |
NEW JORDAL SWINGERS – 50 år | Sentrum |
Storefri LIVE med Mikkel og Herman // Drammen | Union |
Thursday, September 26th |
FUNHOUSE 35 års Jubileumskonsert | Rockefeller |
Friday, September 27th |
Quiz på Folk onsdag 27. september | Folk i Storgata |
COVER ME – a tribute to Bruce Springsteen | John Dee |
Saturday, September 28th |
Max Raabe & The Palast Orchester | Konserthuset |
Aleksander With | Parkteateret |
VIOLET ROAD | Rockefeller |
Plumbo og Bad Brooks | Vulkan |
Sunday, September 29th |
London Symphonic Rock Orchestra | Konserthuset |
Monday, September 30th |
REKOMMANDERT #97 – Hva er kjøtt? | John Dee |
AUTECHRE | Sentrum |
Tuesday, October 1st |
Big Big Train | Cosmopolite |
Wednesday, October 2nd |
CORDOVAS + support: Jonny Strykes | John Dee |
Brit Floyd - P.U.L.S.E | Konserthuset |
REBEKKA BAKKEN BAND | Rockefeller |
Nick Cave & the Bad Seeds: The Wild God Tour | Spektrum |
Thursday, October 3rd |
Girl in Red | Spektrum |
Friday, October 4th |
von Krogh m/gjester | Cosmopolite |
Quiz på Folk onsdag 4. oktober | Folk i Storgata |
Geir Bertheussen Blues Band | Herr Nilsen |
Kristian Kristensen | Konserthuset |
John Maus | Parkteateret |
EVIG FERIE | Rockefeller |
SYNNE VO + support: Peg Parnevik 18 år leg. (hovedsal) - fri alder (galleri) | Sentrum |
Saturday, October 5th |
The Salmon Smokers | Herr Nilsen |
En kveld med Karoline & Sigvart | Konserthuset |
CANNIBAL CORPSE Support: Municipal Waste + Immolation + Schizophrenia | Rockefeller |
SYNNE VO – Ekstrakonsert + support: Peg Parnevik 18 år leg. (hovedsal) - fri alder (galleri) | Sentrum |
Sunday, October 6th |
UNPROCESSED | John Dee |
Ingrid Bjørnov & Øystein Sunde | Konserthuset |
Tuesday, October 8th |
WITHIN TEMPTATION Flyttet til Oslo Spektrum | Sentrum |
Within Temptation | Spektrum |
Wednesday, October 9th |
Thirty Seconds to Mars – Seasons 2024 World Tour | Spektrum |
Thursday, October 10th |
PAIN | Parkteateret |
NILS PETTER MOLVÆR GROUP | Rockefeller |
TINDERSTICKS | Sentrum |
Hvorfor det? Trond-Viggo og Kristopher snakker om kroppsvæsker // Drammen | Union |
Friday, October 11th |
Quiz på Folk onsdag 11. oktober | Folk i Storgata |
Daniela Reyes // På Gølvet i Jakob | Jakob |
EVA WEEL SKRAM | Sentrum |
Vassendgutane | Vulkan |
Saturday, October 12th |
Carl Winther trio feat. Jeff "Tain" Watts // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Barnas Konserthusserie 2024-2025 | Konserthuset |
Tom & Jerry og Chopin & Paganini | Konserthuset |
Sunday, October 13th |
Emelie Hollow | Konserthuset |
EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN | Sentrum |
Wednesday, October 16th |
Star for Life in Concert - Voices of Mandela | Jakob |
Stumfilmkonsert: "Modern Times (1936)" | Kulturhuset |
Friday, October 18th |
Bill Frisell - FOUR | Cosmopolite |
Quiz på Folk onsdag 18. oktober | Folk i Storgata |
Agria Oslo Horse Show 2024 | Telenor Arena |
Saturday, October 19th |
Ben Paterson / Viktor Rydström / Adam Lindblom / Ossian Ward // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
The September When | Konserthuset |
Ole Ivars med KORK – Den aller siste konserten | Spektrum |
Sunday, October 20th |
D.D.E. | Konserthuset |
Monday, October 21st |
Russian Circles | Parkteateret |
Tuesday, October 22nd |
Manfred Mann's Earth Band | Konserthuset |
Wednesday, October 23rd |
Tom Ollendorf quartet feat. Will Winson // Oslo Jazzforum på Herr Nilsen | Herr Nilsen |
Thursday, October 24th |
Uncle Lucius | Konserthuset |
FISH – Road to the Isles Tour | Rockefeller |
D-A-D Celebrating 40 years | Sentrum |
Friday, October 25th |
Quiz på Folk onsdag 25. oktober | Folk i Storgata |
Oz Noy Trio | Herr Nilsen |
Høstsabbat 2024 | Jakob |
EIVØR + special guest: Sylvaine | Rockefeller |
Oslo Throwdown 24 | Telenor Arena |
Saturday, October 26th |
Harry Potter og Dødstalismanene ™ del 2 In Concert | Konserthuset |
HALVA PRISET | Rockefeller |
Ramón – Torres Tivoli | Spektrum |
Oslo Rock Fest 2024 | Vulkan |
Sunday, October 27th |
Tony Ann | Cosmopolite |
Monday, October 28th |
REKOMMANDERT #98 – Sparkstøttinger og en mestertjuv | John Dee |
Marisa Monté | Konserthuset |
Tuesday, October 29th |
John Paul White (US) | Blå |
Egberto Gismonti | Cosmopolite |
Oslo World: JORGE DREXLER | Sentrum |
In Flames & Arch Enemy | Spektrum |
Wednesday, October 30th |
TRENTEMØLLER | Rockefeller |
Thursday, October 31st |
Israel Fernandez | Cosmopolite |
Zeyne | Parkteateret |
Marianna Sangita Røe & Trondheim Jazz Orkester - Spiti/Hjem | Riksscenen |
Oslo World: Momi Maiga & Ibou Cissokho | Victoria |
Friday, November 1st |
Quiz på Folk onsdag 1. november | Folk i Storgata |
Halloween-visning: "Ghostbusters (1984)" | Kulturhuset |
Stella & the Longos | Parkteateret |
Saturday, November 2nd |
Askepott og Tsjaikovskij | Konserthuset |
Hellbillies | Konserthuset |
AQUA – flyttet til Oslo Spektrum | Sentrum |
AQUA | Spektrum |
Monday, November 4th |
Kristina frå Duvemåla | Konserthuset |
Tuesday, November 5th |
JASON ISBELL and The 400 Unit + support: SG Goodman | Sentrum |
Wednesday, November 6th |
IRON & WINE | Rockefeller |
JASON ISBELL and The 400 Unit + support: SG Goodman | Sentrum |
Sunday, November 10th |
Greg Howe (US) | Herr Nilsen |
Gavin DeGraw | Spektrum |
Tuesday, November 12th |
GATECREEPER Support: 200 Stab Wounds + Enforced | John Dee |
POLYFRENETICS + VERSTING | Magneten |
SAGA It Never Ends Tour 2024 | Rockefeller |
Wednesday, November 13th |
TORA DAHLE AAGÅRD TRIO | John Dee |
Racing with the Moon (1984) | Kulturhuset |
JOHN GRANT | Rockefeller |
Friday, November 15th |
Quiz på Folk onsdag 15. november | Folk i Storgata |
Tommy Emmanuel | Konserthuset |
Blood Command | Vulkan |
Saturday, November 16th |
Carina Dahl | Vulkan |
Sunday, November 17th |
MadeinTYO | Parkteateret |
THE HUMAN LEAGUE | Rockefeller |
Monday, November 18th |
Emma Hegerman | Magneten |
Jacob Collier | Spektrum |
Thursday, November 21st |
Tom Roger Aadland solo / På gølvet i Jakob | Jakob |
JIREEL | Rockefeller |
Friday, November 22nd |
10cc | Konserthuset |
LANKUM performing «False Lankum» in full | Rockefeller |
Alice i Eventyrland | Spektrum |
Blues Pills | Vulkan |
Saturday, November 23rd |
Gidge | Vulkan |
Sunday, November 24th |
Love Actually™ in Concert | Konserthuset |
Monday, November 25th |
REKOMMANDERT #99 – Narkose | John Dee |
Glenn Miller Orchestra | Konserthuset |
ACCEPT | Rockefeller |
Tuesday, November 26th |
Sissels Jul | Konserthuset |
Dark Tranquillity + Moonspell | Vulkan |
Wednesday, November 27th |
PERNILLA WAHLGRENS HAPPY ENDING – Den första avskedsturnén! | Sentrum |
Thursday, November 28th |
PERNILLA WAHLGRENS HAPPY ENDING – Den första avskedsturnén! | Sentrum |
Sigur Rós Orchestral Tour | Spektrum |
Friday, November 29th |
DakhaBrakha | Cosmopolite |
Saturday, November 30th |
Maria Mena | Konserthuset |
KVELERTAK | Sentrum |
Alcest + Guests | Vulkan |
Sunday, December 1st |
Christel Alsos | Konserthuset |
Adventskonsert INE HOEM & EDVARD HOEM «Å, signa natt» | Rockefeller |
Monday, December 2nd |
Atle Pettersen med Sølvguttene | Konserthuset |
Thursday, December 5th |
Les Misérables – The Arena Spectacular | Spektrum |
Friday, December 6th |
Quiz på Folk onsdag 6. desember (sesongavslutning!) | Folk i Storgata |
Saturday, December 7th |
BLOW – for Tom Waits | John Dee |
Monday, December 9th |
Christmas with Nordic Tenors | Konserthuset |
Tuesday, December 10th |
Bugge Wesseltoft | Konserthuset |
Wednesday, December 11th |
PAPAYA – Live | Sentrum |
Thursday, December 12th |
WHEEL | John Dee |
Jul på Svenska | Konserthuset |
Friday, December 13th |
Juleavslutnings-visning | Kulturhuset |
DI DERRE | Sentrum |
Saturday, December 14th |
CALIBAN SESSIONS 2024 Thulsa Doom / Curtains of Wool | John Dee |
Sunday, December 15th |
Oslo Gospel Choir | Konserthuset |
Monday, December 16th |
REKOMMANDERT #100 – Bombefly | John Dee |
Thursday, December 19th |
Helene Bøksle | Spektrum |
Saturday, December 21st |
VÅR JUL | Konserthuset |
Sunday, December 22nd |
Adam Douglas | Konserthuset |
Friday, January 3rd |
Orgivm Satanicvm IV | Parkteateret |
Sunday, January 12th |
MISTRA; Lanseringsparty | Gamla |
Barnas Nyttårskonsert - Bach og orgelet | Konserthuset |
Sunday, January 19th |
Den Lille Havfruen | Konserthuset |
Monday, January 20th |
AMBROSIUS: Albumrelease: "Pathways" | Gamla |
Friday, January 24th |
Russell Howard | Konserthuset |
Sunday, January 26th |
PIGS Release Party + POSTKASSA | Gamla |
Friday, January 31st |
Designbar - Lek på Alvor | Sentralen |
Sentralen UNG Gründer pitchekveld | Sentralen |
Friday, February 7th |
Rolffa | Vulkan |
Saturday, February 8th |
MOILLROCK | Sentrum |
Sunday, February 9th |
THE NEW WAVE COME TO BRAZIL | Tukthuset |
Monday, February 10th |
CARLY PEARCE hummingbird 2025 uk/eu tour | Rockefeller |
TROPICAL FEELING | Tukthuset |
Saturday, February 15th |
"OSLO" by Isaac Worthington | Sentralen |
Monday, February 17th |
MOTHER TRUDY RELEASE-PARTY + THE PINK EYE AND GRAVE DANGER | Gamla |
Monday, February 24th |
Brasiliansk Karneval 2024 | Tukthuset |
Tuesday, February 25th |
Kid Cudi – Insano: Engage The Rage World Tour | Spektrum |
Friday, February 28th |
Quiz på Folk 28. februar | Folk i Storgata |
Sub:Kino: Persona (1966) | Sub Scene |
Saturday, March 1th |
Paneldebatt om frivillig sektors rammevilkår | Sentralen |
Klokkepodden - Liveshow | Sentralen |
Saturday, April 26th |
Star Wars: The Force Awakens Live In Concert | Spektrum |
Wednesday, December 31st |
Cafè & Musikk // Five Shades of Sax | Konserthuset |